Sareza se Vsetínem po tuhém boji smírně 3:3

22.08.2006, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava hostila ve svém osmém přípravném utkání Valachy ze Vsetína. Po jarní drtivé porážce 3:11 mělo co napravovat a za svým cílem od počátku úspěšně šla. Již v 7. minutě se prosadil po chumelenici bek Lukáš Bokroš. Hned na úvod jim plány zhatil Lubomír Štach vyrovnávací brankou, poté následovala tahanice Pavla Šebesty s Davidem Květoněm a Petrem Sakrajdou o vedení Sarezy a následné vyrovnávání skóre Vsetínem. Skóre 3:3 vydrželo až do konce utkání. Jako obvykle následovala trestná střílení, ve kterých si vedli lépe hosté v poměru 1:2.

- přát. út 22.8.17:00
VHK ROBE Vsetín
3:3(1:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Bokroš (Holuša, Buček), 26. Šebesta (Sochorek, Baranyk), 28. Šebesta (Sochorek) – 22. Štach (Rob), 27. Květoň (Demel), 33. Sakrajda (Kraus). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Brada. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:2, 3:3.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (Košárek) - Rimmel, Mocek, Brincko, Buček, Ovšák, Kubala, Vnenk, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Gelačák, Janečka, Klimek - Boháč, Holuša, Bokroš - Polášek, Pavlačka, Glas
VHK ROBE Vsetín: Štefl (Vehviläinen) - Hrabal, Ostrčil, Horák, Štach, Laurila, Bolf, Bobček, Pokora - Demel, Stantien, Květoň - Rob, Sabol, Dubec - Duba, Škoda, Grill - Kraus, Sakrajda, Davídek

Sareza Ostrava hostila v porubském Zimním stadionu hosta nad hosty – šestinásobného vítěze české extraligy – Vsetín. Je pravda, že tým už není, co za oněch slavných časů býval, ale stále má punc extra třídy. Hosté od letošní sezony opět nastupují v zelenožlutých dresech a chtěli by tak navázat na slavná léta devadesátých let minulého století. Do zápasu vlétli lépe Valaši především zásluhou finského obránce Laurily, který chtěl mermomocí Štěpánkovi v domácí bráně znepříjemnit brankářské řemeslo již od první minuty. Na druhé straně první řada vyslala svého mluvčího Baranyka na pohovor se Šteflem, jenže argumenty vsetínského brankáře byly nad síly ostravského křídla. V 7. minutě se Sareza dočkala vedoucí branky - Lukáš Bokroš se nejlépe zorientoval v chumelenici v obraně hostí a kotouč se jen zvesela díval na šestadvacítku na gólmanových zádech. Sudí Smeták si nebral žádné servítky a v první, ale i následující třetině, poslal oba týmy do třech. Po první brance zápasu se Valaši konečně vzmužili a pokoušeli se se skóre něco udělat, ale povětšinou se k řádné koncovce, tak jako domácí tým, nedostali. Výjimku tvoří agilní Laurila s Robem, kteří měli svůj den, ale bohužel pro hosty nedokázali nic z ostravské šachty vydolovat. Ke konci třetiny stihl Polášek nenápadnou, leč štiplavou ranou ověřit, zda má Štefl chránič krku na svém místě. Po první třetině vedla Sareza 1:0.

Druhou část načala vyrovnávací branka Vsetína. Štěpánek sice kontroloval Roba s úspěšným zakončovatelem Lubomírem Štachem, ale sám na ně nic nezmohl. O několik útoků později se hlavní role v představení ujal kapitán domácích Pavel Šebesta a pohodlně zasunul kotouč do vsetínské brány. Minutu nato při dvojnásobné přesile zelenožlutých novojičínský talent David Květoň pokusem z brankoviště opět srovnává krok s prvoligovým týmem. Představení ale stále nebylo u konce, po krátké mezihře se ke kotouči opět dostal Pavel Šebesta, najel si do útočné třetiny, mezi dvěma sloupy v podobě obrany soupeře proplul jako rybka a dlouhými pažemi napřáhl na třetí branku Ostravy. „To snad bude 10:10,“ pomyslel si nejeden divák při divokém průběhu druhé části, leč tomu tak nebylo. Třetí branku Vsetína a zároveň poslední v utkání po individuální akci zpoza útočné modré a najetí si blíže k mantinelu s následnou technickou parádičkou srovnal na konečných 3:3 Petr Sakrajda. Kdyby vzápětí Pavlačka vsítil branku, nikdo by se už ani nedivil, ale zřejmě oba kluby překročily gólový rozpočet určený na toto utkání. Chvíli před druhou sirénou nastal boj Štěpánka se Sakrajdou, jenže puk u jeho hole musel vážit nejméně pět kilo, že jej nedokázal nadzvednout a přehodit betony. Do šaten se šlo za skóre 3:3.

Poslední tercie mohla již ve své druhé minutě přinést sedmou branku mače, to by ale nesměl mít Gelačák smůlu a nesměl by neproměnit jasnou branku. Poslední třetina byla převážně ve znamení boje ve středním pásmu, popřípadě u hrazení a nepřinášela mnoho, ne přímo hokejové krásy, ale spíše gólových momentů. Jednou z výjimek byla Hrabalova virtuozita s pukem ve 45. minutě. Začal s ní u kruhu po levé ruce brankáře Štěpánka, stále hledal vhodnější a vhodnější místo, až vše zakončil střelou po zemi z hranice brankoviště. V polovině třetiny se domácí tým natrvalo uvelebil v útočném pásmu a zcela smazával hranice první ligy s extraligou. Ale bez střel to nejde. A když své umění efektivně nepředvedl ani vsetínský Grill, rozloučily se kluby se smírným výsledkem 3:3.

Jako již tradičně následovaly po zápase exhibiční nájezdy. V těch se více vedlo hostím – na Štěpánka vyzrál Grill a Sakrajda. Za domácí proměnil pouze Šebesta, jenž tak nepřímo dovršil svůj hattrick. Sareza – Vsetín na nájezdy 1:2.

Petr Fabián(Ostrava): „Před tímto zápasem jsme sehráli tři zápasy s týmy, které hrají slovenskou extraligu. Hráči zjistili, že s takovými týmy se dá hrát. Liptovský Mikuláš dokázal porazit Vsetín u nich 4:1. Dnes již Vsetín respekt ztratil. Bylo to dnes poznat i na ledě, řekli jsme jim, že není problém takové mužstvo porazit. Myslím si, že jsme dnes měli na vítězství, a že remíza je neúspěch.“

Břetislav Kopřiva (Vsetín): „Hráli jsme v kombinované sestavě, chtěli jsme kluky více fyzicky zatížit. S výsledkem nejsme spokojeni, chtěli jsme tady vyhrát, ale myslím si, že Sareza má dobré mužstvo. Nepilovali jsme přesilovky a podobné situace, které nás stály vítězství. V úvodu jsme měli mnoho vyloučených a to nás stálo spoustu sil a výsledek. Byla to příprava, šlo najít dobré věci, ale objevila se spousta nedostatků, musíme na jejich odstranění pracovat.“