Výsledky nelze podceňovat ani přeceňovat, ví Pavel Šebesta

Vladimír Vronka, 22.08.2006
Sareza Ostrava sehrála další přípravné utkání s kvalitním soupeřem. Celý zápas byla o kousek lepší a konečná remíza byla spíše zklamáním. V dobrém světle se představila první formace, která dala dvě branky, obě vsítil Pavel Šebesta. Sareza měla loni se Vsetínem velmi dobré vztahy. Spousta hráčů hrála ve Vsetíně, jak se dívá na jejich případné pokračování kouč hostí Břetislav Kopřiva?

Sareza sehrála další utkání proti týmu nejvyšší soutěže, tentokráte proti Vsetínu. Sareza v zápase třikrát vedla, avšak nakonec „jen“ remizovala 3:3. Jak vypadal zápas z pohledu Petra Fabiána? „Před tímto zápasem jsme sehráli tři zápasy s týmy, které hrají slovenskou extraligu. Hráči zjistili, že s takovými týmy se dá hrát. Liptovský Mikuláš dokázal porazit Vsetín u nich 4:1. Dnes již Vsetín respekt ztratil. Bylo to dnes poznat i na ledě, řekli jsme jim, že není problém takové mužstvo porazit. Myslím si, že jsme dnes měli na vítězství, a že remíza je neúspěch.“ Sareza v utkání třikrát vedla a třikrát ztratila náskok převážně díky chybám v obranné činnosti. „Hráli jsme hodně nátlakovou hru, Kuba Štěpánek nebyl v permanenci, vždy se těžko chytá, když je gólman ztuhlý a jde na něj pět střel za třetinu. Nejsme extraliga, chyby se stávají a Vsetín je dnes potrestal třemi góly.“

Vsetín jistě přijel do Ostravy pro vítězství, ale utkání se vyvíjelo úplně jinak. Utkání hodnoti trenér Vsetína Břetislav Kopřiva: „Hráli jsme v kombinované sestavě, chtěli jsme kluky více fyzicky zatížit. S výsledkem nejsme spokojeni, chtěli jsme tady vyhrát, ale myslím si, že Sareza má dobré mužstvo. Nepilovali jsme přesilovky a podobné situace, které nás stály vítězství. V úvodu jsme měli mnoho vyloučených a to nás stálo spoustu sil a výsledek. Byla to příprava, šlo najít dobré věci, ale objevila se spousta nedostatků, musíme na jejich odstranění pracovat.“ Loni mezi Ostravou a Vsetínem pendlovala spousta hráčů. Lze i letos očekávat, že za Vsetín nastoupí hráči Sarezy? „Byl bych rád, kdyby to tak bylo. Všude jsou kvalitní hráči. Dneska se předvedl Pavel Šebesta, kterého jsme chtěli již loni, ale nakonec se objevil ve Vítkovicích, kde hrál velmi dobře. Bude chtít hráče na střídavý start, pokud nám kluby vyjdou vstříc. Zvýší se konkurence v mužstvu. Je vidět, že i v první národní jsou kvalitní hráči.“

Dnes se v utkání předvedl v dobré formě ostravský kapitán Pavel Šebesta, který dal dva góly a proměnil trestné střílení, ale je teprve příprava a výsledky v ní nejsou nijak vypovídající. „Je příliš brzy na hodnocení, přeci jenom je to příprava. Výsledky nelze podceňovat ani přeceňovat, jak na tom tým je, se pozná až v sezóně po dvou, po třech kolech. V mužstvu jsou mladí hráči, kteří jsou rok od roku lepší, silnější, jdou nahoru. Snad budeme mít i trochu štěstí, protože to k hokeji patří.“ Sareza sehrála již řadu zápasů s týmy z nejvyšších soutěží. Příprava je tedy náročná, ale kvalitní. „Určitě. Musím před mladší generací a střední generací smeknout za to, jak jdou nahoru herně. Musím pochválit hodně Michala Holušu, Dana Boháče, ale nerad bych na někoho zapomněl. Samozřejmě nezapomenu ani na starší kousky, které taky makají, ať je to Dušan Brincko, Dalibor Sochorek, Marek Pavlačka. Neviděl jsem nikoho, kdo by se v týmu flákal. Už jsem poznal řadu kluků, kteří když se trenér otočí, tak přestanou cvičit. V Sareze jsem si toho zatím nevšiml.“