Nábor do hokejových přípravek

Vážení rodiče,

HC RT TORAX Poruba pořádá celoročně nábor nových hráčů do klubu. Nábor se týká dětí od čtyř let, ale přivítáme také děti navštěvující základní školu, a to od 1. do 5. třídy. Hokejový nábor se týká také dívek, které naučíme nejen bruslit, ale především hrát nejrychlejší kolektivní hře na zemi!

Nebojte se přivést své dítě k nám. Nevadí, že neumí bruslit, pod vedením profesionálních trenérů je to naučíme.

Možnost vychovat z vaší ratolesti nový talent českého hokeje vás měsíčně přijde na 700 Kč, žáci vyšších tříd s měsíčním příspěvkem 1.500 Kč. U přípravek se příspěvek hradí po dobu 9 měsíců, u starších kategorií 11.

A proč přivést dítě právě do HC RT TORAX Poruba?

Jsme profesionálové!

Vytváříme dobré podmínky pro Vaše dítě!

Hrajeme zápasy ve všech věkových kategoriích!

Jsme úspěšný tým

Přijďte si vychutnat spolu se svými dětmi první zážitky z nejrychlejší kolektivní hry na světě

Kontakty

Pro jakoukoliv informaci neváhejte přímo kontaktovat naše trenéry, kteří Vám rádi odpoví všechny dotazy, domluví si s Vámi účast na tréninku apod.

Případně nás kontaktujte na mailové adrese přípravky: hcrttorax-pripravka@seznam.cz.

Internet

Bližší informace o termínech a režimu tréninků, způsobu zápůjčky výstroje a další užitečné info naleznete také na klubových stránkách přípravky: www.hcrttorax-pripravka.estranky.cz

Náborové video

Fotografie z tréninku přípravek









Odpovědi na otázky, proč se nebát přivést dítě na hokejový trénink

Chtěli byste nebo chcete, aby vaše dítko poznalo kouzlo hokeje, ale nevíte, zda jej tento sport bude bavit? Nebo vás doma syn, dcera pořád přesvědčují, že chtějí hrát hokej, ale vy nevíte, jestli budete moct pořídit nezbytnou hokejovou výbavu, abyste dětskou touhu splnili? Věříme, že po přečtení odpovědí hlavního trenéra přípravky HC RT TORAX Poruba JIŘÍHO TREMBÁČE (na fotografii druhý vpravo) na otázky, které vás zajímají, budete mít rozhodování snazší a obavy se rozplynou.

Které dítě se pro hokej hodí? Je pro hraní hokeje něco omezující?
Pro hokej se hodí každé malé dítě, které má chuť se hýbat – sportovat. Nic není omezující, hrát může vzrůstem menší dítě stejně tak i velké. Oční vada a nošení brýlí také nijak nevadí. U některých dětí se potkáváme s nadváhou. Ale ani ta není extra omezující, pokud má dítě správné stravovací návyky, většinou se nadváhy hokejovými tréninky postupně zbaví.

Dítě si chce tréninky jen vyzkoušet, co je potřeba udělat?
Stačí se pouze předem domluvit – telefonicky, emailem nebo osobně na stadiónu před tréninkem. Na vyzkoušení stačí přijít pouze v oteplovačkách a rukavicích. Nutná je určitě helma – stačí lyžařská, pokud ji nemáte, nevadí, půjčíme Vám hokejovou. Pokud máte zájem, můžete si u nás půjčit celou výstroj, ale na první bruslařské zkoušení to není nutné, zejména pokud dítě ještě nebruslilo. Na led s ním můžete jít také jako doprovod (v bruslích nebo jen v botách). Pro první výuku bruslení dostane podpěrnou branku a trenér Vám i dítěti vysvětlí základní principy výuky. Pokud se dítěti tréninky zalíbí, po 1–2 týdnech je již potřeba zaregistrovat se v klubu.

Dítě na bruslích nikdy nestálo, musí něco předem umět?
Vůbec ne. Stačí, když bude mít chuť sportovat. Pro první krůčky na ledě dostane podpůrnou branku a postupně se zapojí do kolektivních her. Trénink malých dětí není primárně o „hokeji“, ale o bruslení. Jakýkoliv pohyb na bruslích je důležitý a jako trenéři řadíme dětí na tréninku do skupinek právě podle bruslařských dovedností.

Dítě má 7 let, ujel nám už v tomto směru vlak?
Optimální věk pro zahájení tréninků je 4–6 let, ale ani starší věk není velkou překážkou. I osmileté dítě má ještě dostatek prostoru „dohnat“ své vrstevníky. Naopak i menší děti po domluvě rádi přivítáme na ledě.

Hokej je sice primárně sport pro kluky, ale jak to je v klubu s dívkami?
I dívky mají u nás prostor. Máme je prakticky v každém věkovém ročníku. Trénují společně s kluky a hrají s nimi i zápasy. Takto to probíhá až do dorostenecké kategorie. Starší dívky se samozřejmě mohou v šatně převlékat odděleně od kluků. No, a když vydrží až do dospělé kategorie, mohou pokračovat v ženském hokeji. Poruba ženský oddíl nemá, ale v okolí existují – např. v Karviné a v Opavě.

Každé dítě má někdy to své „trucovité období.“ Co když najednou řekne, že chce s hokejem skončit? Má smysl ho nějak přemlouvat?
Každé dítě je individuální. Tady neexistuje jednoznačná rada, co v takové situaci udělat. Doporučoval bych o tom s dítětem zejména mluvit. Třeba mu je jen líto, že něco neumí, stydí se za to apod. Je potřeba mu vysvětlit, že tréninky jsou právě od toho, že se to všichni učí. Nikdo se přece nenarodí jako hokejista. Současně asi nemá smysl ho hned nutit do tréninku. Když „trucuje,“ klidně na nějaké období tréninky vypusťte, třeba s ním jen přijďte, podívat se na stadión za kamarády. Je dobré s dítětem mluvit, slovně jej motivovat a pochválit, v čem se zlepšilo, co mu před měsícem ještě nešlo a teď už to zvládne. V tom bych spatřoval přínos rodiče, který dítě zná přece jenom lépe než trenér.

Dítě chce být brankářem. Profiluje se takto rovnou už od malička?
Ano i ne. Hokej je primárně o bruslení, a to musí umět brankář i hráč. V prvních letech tedy takto hráče nedělíme. Každý si má možnost v rámci přípravky chytání vyzkoušet, půjčíme mu celou výstroj. Koho to baví, tak zejména v posledních ročnících přípravky (7–8 let) trénuje v brankářském častěji a chytá i na zápasech. I tak ho ale budou čekat tréninky ve standardní hráčské výstroji, a to i v pozdějších ročnících.

Jak je vůbec hokejová sezóna pro tak malé děti dlouhá? Jak často hrají zápasy?
Trénujeme 10 měsíců v roce, z toho 8 na ledě. Tréninky na ledě jsou 3x týdně, k tomu chodíme 1x týdně do tělocvičny. I měsíce „bez ledu“ jsou tréninkově pestré – chodíme do tělocvičny, na hřiště a různá další sportoviště, např. trampolíny. Pro hokej je potřeba všeobecná sportovní dovednost. Oficiální svazové zápasy máme 1x měsíčně, máme ale i přátelské zápasy a jezdíme i na jedno či vícedenní turnaje.

Zejména pro letní měsíce se objevují nabídky speciálních hokejových kempů. Mají pro tak malé dítě smysl?
Myslím si, že nemají. V letních měsících dopřejte dítěti jiný druh pohybu a nechte ho „od ledu odpočinout“. Na kempu by ho díky obsazení i staršími dětmi (žáky) pravděpodobně učili dovednosti, které ještě nebudou odpovídat jeho úrovni bruslení. V oddíle máme řadu dětí, které kombinují hokej s dalším sportem – tenisem, fotbalem, atletikou. To je pro správný vývoj daleko lepší kombinace.

Musí mít dítě absolvovanou nějakou zdravotní prohlídku? Je v klubu nějak pojištěné?
Zdravotní prohlídku vyžadujeme pro děti, které již hrají ligová utkání. Nemusíte s ním tedy běžet pro potvrzení rovnou při přihlášení do oddílu, ale časem je potřeba jej vyřídit. Potvrzení vystavuje dětský lékař, kterého dítě standardně navštěvuje. Musíte si předem jen vyřídit tzv. klidové EKG, které je pro potvrzení nezbytné. Poplatky za tyto prohlídky hradí většina zdravotních pojišťoven v rámci svých bonusových programů. Co se týče úrazového pojištění, není dítě v rámci oddílu automaticky pojištěné, to si rodiče zajišťují dle zájmu individuálně.

audi-mediaservices.com