Zápas lépe pro Vítkovice, nájezdy zase pro Sarezu

28.07.2006, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava ve svém letošním prvním vystoupení byla Vítkovicím více než jen rovnocenným soupeřem, ale přesto po solidním výkonu podlehla svému soupeři 1:3. Jedinou branku domácích zaznamenal Petr Janečka, hrdinou hostí se stal Stanislav Hudec se dvěma trefami do černého a Bedřich Köhler, jenž třetí brankou svého týmu pojistil vedení Vítkovic. Po zápase následovaly exhibiční trestné nájezdy, ve kterých Michal Holeš za svá záda pustil o puk méně než Marek Pinc.

- přát. pá 28.7.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Janečka (Glas) - 2. Hudec (Hubáček, Irgl), 35. Hudec (Jurečka), 53. Köhler. Rozhodčí: Mikula - Vengřín R., Vengřín M.. Vyloučení: 11:12. Využití: 0:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Sareza Ostrava: Holeš – Rimmel, Mocek J., Brincko, Buček L., Holík, Ovšák, Vnenk, Tesařík – Šebesta, Sochorek, Klimek – Bokroš, Holuša, Buček M. – Gelačák, Badžo, Dušek – Polášek, Janečka, Glas
HC Vítkovice Ridera: Pinc – Jurečka, Hudec, Kuboš, Dresler, Mocek, Vychodil – Irgl, Burger, Hubáček – Kropáč, Procházka, Köhler – Tomášek, Baranyk, Seman

Hráči domácí Sarezy Ostrava se ještě pořádně nerozkoukali na ledě a již měli Lukáše Bučka na trestné lavici, a po parádní kombinaci vítkovických Irgla s Hubáčkem zela na Stanislava Hudece prázdná kasa a ten s jistotou poslal hosty do vedení. Ve 4. minutě nahodil Jurečka na modré kotouč a Holeš může jen děkovat fyzikálním zákonům, že neporučily touši rychlejší pád po nezištné Procházkově teči. Teprve dvě minuty nato poprvé Marek Pinc musel zasahovat a hned bleskurychlou lapačkou ve směru Holíkovy střely od modré čáry. Možná proto, že na českém venkově začaly žně, rozhodl se sudí přísně trestat prohřešky hráčů a trestná lavice si užívala pořádné žně hráčů na svých bedrech. Mohli jí využít domácí, kdyby si s více než minutovou hrou 5 na 3 počínali lépe. Na druhou stranu si vítkovičtí hráči s dvojnásobnou přesilou počínali nápodobně a tak za zmínku z konce první tercie stojí jen zákrok nováčka ve svatyni Sarezy Holeše proti jedovce Burgera a dvě minuty před sirénou vzduchem plachtící čepel Dreslerovy hole obranným pásmem domácích.

Do druhé části naskočili domácí borci v pokračujícím trestu jen o čtyřech, ale z celkových jedenadvaceti vyloučení se k první brance při početní výhodě žádná již nepřidala. Ve 27. minutě domácí Polášek osamocen před kasou Pince z otočky poslal kotouč jen do boční konstrukce za tónu, za nějž by se nestyděl ani kostelní zvon. Přesně v polovině utkání Irgl projel obranným pásmem Sarezy jako nůž máslem, křižným pasem nalezl Hubáčka, jenže ten nezpracoval a mohl se jen chytit za hlavu. Na druhé straně se na Pince vyřítil Šebesta s touhou propálit gólmanovy betony, ten byl připraven a na vyrovnávací branku si publikum muselo minutu počkat. To si Glas povšiml nikým nekrytého Petra Janečku, který s pukem provedl šikovný blafák, nad kterým si extraligový brankář musí ještě nyní lámat hlavu – 1:1. Radost netrvala dlouze a 39 vteřin poté opět Stanislav Hudec poslal Vítkovice do jednobrankového vedení, když se jako první dostal k Holešem vyražené Jurečkově střele. I poslední kloudné akce dvacetiminutovky patřily hostům – nejprve Kropáč a poté Irgl nechali diváky zatleskat Holešovi v bráně.

Závěrečná třetina nepřinesla příliš hokejové krásy. Když domácí Dušek minul bránu a vítkovický Mocek mířil jen do betonů, rozhodl se Bedřich Köhler zaměstnat časoměřiče třetí a také poslední brankou utkání. Vítkovice mohly své vedení navýšit, ale co domácí kasař nechytil, to i při stoprocentní tutovce namířil Procházka mimo bránu. Utkání se skončilo 1:3 a Vítkovice si připisují již šesté vítězství ze sedmi vzájemných utkání.

Pro zpestření nabídly oba mančafty duel v nájezdech. Ten vyšel lépe pro Sarezu v poměru 3:2, neboť v sedmé sérii zkušený Zbyněk Irgl nepřelstil Holeše, kdežto Lukáš Bokroš Pince ano a lze tak říci, že utkání Sareza – Vítkovice skončilo se nerozhodně 1:1.

Petr Fabián (Sareza Ostrava): Zápas mě příjemně překvapil, hráči se toho utkání nezalekli, přestože hráli se silným týmem z extraligy. Hráči plnili věci, které se jim před zápasem řekli, i když jsme je netrénovali. Je to inteligentní mančaft, se kterým se bude dobře pracovat.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Steel): Utkání splnilo účel, je to náš první přípravný zápas. Vždy to má svůj náboj, oddíly jsou blízko sebe. Dnes jsme měli herní zápas, kluci se sehrávají. Je dobře, že se takový zápas sehrál.