Ani napotřetí Liptovský Mikuláš na Sarezu nevyzrál

14.08.2006, Lukáš Bajgar, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava v úvodním zápase v Liptovském Mikuláši vyzkoušela síly domácího celku. Ve dvojnásobné přesile se „Liptáci“ ujali již ve 4. minutě vedení, které dlouho drželi. Ofenzíva Sarezy slavila úspěch až ve druhé části. Nejdříve Radovan Glas v přesilové hře mířil mezi Faltrovy betony a dvě minuty nato Marek Badžo upravil již ve druhé části na konečných 2:1 pro ostravský tým. Po utkání se opět odehrála trestná střílení, a až v něm se slovenský tým radoval z vítězství – a to 2:1.

- přát. po 14.8.17:00
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš
1:2(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Huna (Matejka, Fatyka) – 35. Glas (Vnenk), 37. Badžo (Valušiak). Rozhodčí: Marušín - Bednár, Orolín. Vyloučení: 12:12, navíc Baranyk (Sareza) 10 OT. Využití: 1:1.Diváci: 400. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš: Falter (Melna) – Matejka, Fatyka, Rúfus, Droppa, Grman, Petran, Tomaška, Tomko – Huna Ri., Tarageĺ, Kriška – Lupuski, Holečko, Köver – Milec, Bartik, Miklík – Hovorka, Trochta, Pohanka
HC Sareza Ostrava: Holeš (Košárek) - Rimmel, Mocek, Holík, Ovšák, Brincko, Buček, Vnenk, Tesařík - Šebesta, Sochorek, Klimek - Gelačák, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Baranyk - Glas, Pavlačka, Grygar

Sareza Ostrava ve svém prvním vystoupení na Slovensku oblékla rudé dresy a změřila síly s domácím Liptovským Mikulášem. A již v úvodních sekundách Sochorek prověřil domácí jedničku v bráně Martina Faltra, ten ale jistě kryl. To Holeš musel prvně zakročit ve 2. minutě proti střele bývalého hráče Sarezy Grmana a ihned proti dorážce Petrana. V čase 3:23 na trestnou lavici usedl již druhý ostravský hráč a dvojnásobné přesily Liptovský Mikuláš dvaatřicet sekund nato tvrdou ránou od modré v podání Richarda Huny rychle využil a dostal se do vedení. V páté minutě se domácí Petran rozhodl zbořit nejen halu, ale snad i Holeše v bráně, neboť za takovou dělovku by se nemusel stydět ani dělostřelec Napoleonovy armády. Sareza se stáhla na několik minut do defenzívy a až v polovině třetiny se znovu zapotil Falter čelíc Boháčovým dorážkám a následně střele z otočky Marka Badža. V 17. minutě Miklík zatáhl kotouč do pásma, k touši vyslal Bartika, jenž blafákem oklamal nejen ostravského brankáře, ale i sebe. A když se puku několik okamžiků poté zmocnil nanovo, neměl přesnou mušku. Samotný závěr první části přinesl již jen ofenzivní hru domácích, během níž Holečko vyzrál na Vnenka, mašíroval na Holeše a až pohotový Pavlačka na poslední chvíli odvrátil katastrofu.

Druhá třetina začala dosti vlažně. Oba týmy brzdily časté pobyty svěřenců na trestné lavici. Ve 22. minutě poprvé v této tercii polský útočník ve službách Liptovského Mikuláše pokouší kvality Holeše, jenže ty nepřekonává. Oživení hry přinesly až minuty s pořadovým číslem 26 a výše – to Boháč pronikl v akci 2 na 1 s Holušou na Faltra, ale zdárnému konci chybí přesná asistence. Dvě minuty poté zase Holeš ukázal, proč si získal přídomek „výborný hráč s holí,“ Lopuski již podruhé ztrpčoval ostravskému kasaři život, jenže ten Poláka zdárně obloučkem obehrál. Na druhé straně Valušiak napálil do gólmana domácích, kotouč se odrazil až na modrou, kde z prvé Holík ležícího Faltra a prázdnou kasu minul, puku se okamžitě zhostili „Liptáci“ a jen Holešově přilbě může trenér děkovat, že domácí nevedli již o dvě branky. Tlak Sarezy se stupňoval, Klimek s Boháčem neuspěli a než pozvedli radostí ruce nad hlavu hosté, opět stanul tváří v tvář Lopuski Holešovi po nepřesném rozehrání Badža a i tentokráte byl hráč s jedničkou na zádech vítězný. Již zmiňovaný střelecký úspěch zaznamenal Radovan Glas v přesilové hře přesným zakončením mezi Faltrovy betony. Necelé dvě minuty nato se dokonal obrat ve skóre - Marek Badžo obdržel ideální příhru od Valušiaka, jenž vypíchl v obranné třetině domácích kotouč Petráňovi – 1:2. Oproti první části se hra obou týmů v této mnohem zlepšila a oko diváka se mohlo kochat nejednou hokejovou pikantností. A za jednogólového vedení Ostravy odešli oba týmy do kabin.

Třetí část načali lépe Ostravští, jmenovitě Sochorek vyprášil lapačku ostravskému brankáři ve službách domácích. Holečko sice měl srovnání na holi, pakliže by si s opětovnými pokusy počínal lépe než jen bušením do puku přímo na brankáře. V rozmezí 43. a 47. minuty, tedy v době, kdy si Lukáš Buček odpykával dvě a dvě trestné minuty za nedovolenou hru, by se dalo očekávat, že domácí nepustí hosty z pásma, ale opak byl pravdou a navíc se fanoušci dočkali „baga“ Sochorkovy řady, která si vysloužila potlesk několika málo příznivců hokeje. Přesilová hra dozrála ke konci a na Holeše se jako supi sneslo duo Hovorka – Pohanka, druhý jmenovaný provedl ukázkový blafák, ale se zakončením do odkryté kasy měl kupodivu kupu práce. Na opačný konec se vydal po Boháčově vybídnutí Baranyk, ale střela z úhlu nemohla nalézt uplatnění. V 53. minutě si chtěl zvednout sebevědomí Pohanka, ale jako ostatní před ním, nemířil mezi tři tyče. Do konce zápasu se již nic podstatného neudálo a vše spělo již k předem smluveným trestným střílením.

Marek Badžo, stejně jako Michel Miklik, v první sérii uspěl, to Boháč ve druhé zklamal a jelikož Martin Kriška byl stoprocentní, vedli domácí 2:1. A pakliže v zápase prohráli stejným poměrem, mohli se po neúspěších Šebesty a Lopuskeho radovat alespoň z částečné výhry.