Sareza si s Liptovským Mikulášem poradila i napočtvrté

16.08.2006, Lukáš Bajgar, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava na svém slovenském turné podruhé přijala nabídku změřit síly s domácím Liptovským Mikulášem a po pondělní výhře 2:1 mohla i tento den pomýšlet na úspěch. Do brány se postavil Jakub Čech. Již v 1. minutě se prosadil Michal Holuša a na jeho úspěch navázal 7 minut nato Daniel Boháč trefou v dvojnásobné početní výhodě. Domácí do konce první části zásluhou Bartika korigovali stav. Ve druhé třetině nejdříve Rimmel vyzkoušel tuhost liptovské tyče, aby ve 24. minutě Michal Školiak srovnal stav na průběžných 2:2. Ve třetí třetině se roztrhl pytel s brankami – za domácí vyzrál na Čecha Michel Miklik a za Ostravu Lukáš Klimek s Michalem Holušou. Sareza opět porazila Liptovský Mikuláš, tentokráte 3:4. Po zápase se opět týmy utkaly v trestných stříleních, které nakonec v poměru 2:1 vyšlo lépe pro Ostravské.

- přát. st 16.8.17:00
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš
3:4(2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Bartik (Miklik), 24. Školiak (Miklik, Milec), 49. Miklik (Bartek) - 1. Holuša (Baranyk, Šebesta), 9. Boháč (Ovšák), 48. Klimek (Mocek), 51. Holuša (Boháč). Rozhodčí: Kubuš - Gajan, Grečko. Vyloučení: 10:7, navíc Novák a Bartek (LM) 10OT. Využití: 2:1. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš: Melna (Falter) – Sloboda, Fatyka, Rúfus, Droppa, Školiak, Petran, Tomaška, Iglo – Hovorka, Trochta, Pohanka – Huna Ri., Tarageĺ, Kriška – Milec, Bartik, Miklik – Mach, Novák, Zúbek
HC Sareza Ostrava: Čech (Košárek) – Rimmel, Mocek, Holík, Ovšák, Brincko, Kubala, Tesařík – Šebesta, Badžo, Baranyk – Boháč, Holuša, Valušiak – Gelačák, Pavlačka, Glas – Klimek, Janečka, Grygar

Na druhé utkání s domácím Liptovským Mikulášem během slovenského soustředění ostravského týmu nastoupily oba týmy obměněny o juniorské naděje. Sareza vytasila na soupeře navíc tajný trumf – gólmana Jakuba Čecha. Hra samotná se začala ve velice svižném tempu a již v osmapadesáté sekundě po zatáhnutí kotouče do pásma Baranykem a Šebestou měl Michal Holuša snadný úkol překonat náhradního brankáře Melnu. Následovala přesilová hra domácích, ale za celou dobu se k pořádné střele dostal jen Rúfus. V čase 8:08 se Sareze naskytla možnost přesilové hry pěti proti třem a deset sekund nato jí zužitkoval Daniel Boháč, jenž ve skrumáži před brankovištěm po Ovšákem vypálené ráně ulovil kotouč jako první – 0:2. Několik minut poté se k téže výhodě hry o dva muže více dostal i domácí celek a byl to především Rúfus a Droppa, kdo Čechovi přidělávali vrásky na čele štiplavými ránami. Jenže na něj nevyzráli. Ve 13. minutě hledá Kriška před bránou Ostravy volného Hunu a ten tečuje pouhé centimetry nad svatyni. V 16. minutě nejdříve prozkoušel Valušiak liptovského brankáře a z protiútoku Pohanka bekhendem naopak toho ostravského. Minuta 16:33 přinesla branku Liptovského Mikuláše v početní výhodě – to si Peter Bartik najel do rohu kluziště překvapil nenápadnou střelu Čecha v bráně. Do kabin se šlo za stavu 1:2.

Do druhé části nastupovala Sareza opět s výhodou dvou mužů v poli, i když jen jedenáctisekundovou. A i když nastřelil Rimmel hned na úvod tyč, tentokráte z této výhody netěžili. Domácí celek předvedl Sareze, jak se přesilová hraje i podruhé, když Michal Školiak v čase 23:04 napřáhl na útočné modré a ostravský gólman puk skrze těla neviděl – srovnáno 2:2. Ve 25. minutě Fatyka nebezpečně vypálil na Čecha, ten jen vyrazil před sebe. Ve 27. minutě naopak se do zteče dostal Badžo, jenže muška ne jeho holi byla vychýlena vysoko nad. Po polovině utkání Miklík obelhal ostravskou defenzívu, zjevil se před Čechem, ten pohotovým vybruslením a vypíchnutím kotouče obratu zabránil. Po polovině utkání Miklik utekl obraně hostí a Čech pohotově vyrazil. Třiatřicátá minuta přinesla domácímu celku snad největší příležitost utkání obrátit skóre, Kriška obehrál Čecha v bráně, ale zakončení do zcela odkryté brány chyběla nejen přesná střela, ale především klid, který při přeskakování ostravského brankáře neměl. Čtyři minuty před koncem druhé části nalezl Baranyk před bránou číhajícího Šebestu z rohu hřiště, kapitán Ostravy zvolil jen střelu do gólmana. Po dvou třetinách tedy nerozhodně 2:2.

Poslední tercii načal domácí celek útočněji, nežli ty předchozí a již dvě minuty po siréně Kriška donutil Čecha opět vyjet daleko z brány. Ve 47. minutě Miklik po ideálním Bartekově pasu stál tváří v tvář ostravskému brankáři, jenž ten v sedě v rozkroku na poslední chvíli chytá. Minutu nato se do vedení opět dostala Sareza zásluhou Lukáše Klimka, jenž zamířil několik centimetrů nad betony slovenského brankáře Melny. Minutu a půl poté bylo opět srovnáno, to si Michel Miklik ideálně najel před bránu na Bartikův pas a nebylo co řešit. S tím se ale nedokázal smířit Michal Holuša, který druhou brankou v utkání uzavřel na konečných 3:4 pro Ostravu. Odveta Liptovu tak ani třetí pokus nevyšla a se Sarezou má negativní bilanci čtyř porážek za poslední dva roky.

Po utkání opět následovala trestná střílení, ale narozdíl od pondělního mače se z vítězství radovali hosté. Jediným úspěšným exekutorem Mikuláše byl Hovorka, kdežto na straně Ostravy Pavlačka s Glasem.