Sareza zdolala v přípravě Prostějov

10.08.2006, Vladimír Vronka

Sareza sehrála své čtvrté přátelské utkání. Po remíze 3:3 z prostějovského ledu se soupeři setkali opět. Po dvou nerozhodných třetinách rozhodla branka Radovana Glase z 52. minuty. Po skončení utkání se opět jela trestná střílení, v nich tentotkráte uspěli hosté poměrem 2:1, přičemž před posledním třetím nájezdem vedl Prostějov 2:0.

- přát. čt 10.8.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
5:4(2:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Tesařík (Glas), 12. Šebesta (Sochorek), 31. Boháč (Rimmel, Holuša), 32. Klimek (Rimmel), 52. Glas (Grygar, Pavlačka) 5. Minařík (Podešva), 14. Minařík (Čech, Bartošek), 25. Vymazal (Podešva), 37. Bařica (Říha) . Rozhodčí: Mikula - Račák, Tuziar. Vyloučení: 5:12, navíc Tesařík 5 + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.
HC Sareza Ostrava: Holeš - Ovšák, Dudáš, Holík, Vajda, Tesařík, Kubala, Rimmel, Buček - Šebesta, Sochorek, Grygar - Boháč, Holuša, Čech - Svačina, Pavlačka, Glas - Klimek, Janečka, Baranyk
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra - Spitzer, Procházka, Sedlák, Podešva, Kališ, Kruliš, Flašar, Doseděl - Čech, Štraub, Doseděl - Minařík, Bartošek, Meidl - Pavelek, Říha, Korčak - Bařica, Piecha, Luka

Zápas začal v poklidném tempu, ale jak čas ubíhal, vyloučených přibylo. Sareza zahájila zápas přesilovkou 5 na 3, ale rána Rimmelova rána skončila na betonech Hrazdíry. V oslabení o dva hráče zautočila dvojice Vymazal – Čech, ale prvně jmenovaný nechal vyniknout Holeše, jehož vykopnutí betonu střelu směřující do sítě zastavilo. Po chvíli dostal také Prostějov šanci hrát přesilovou hru 5 na 3, která trvala poměrně dlouho, jelikož ve dvojnásobném oslabení fauloval Dudáš a šel si odpočinout na trestnou lavici. Prostějovští dokázali tuto šanci využít. Na kostce svítil čas 4:42, kdy ránu Podešvy od modré tečoval do brány Lubomír Minařík. Další šanci v dobíhající přesilovce měl F. Čech, ale Holeš střelu vyráží do brankoviště, kde jej nikdo z Prostějovských netečoval. Podobně dopadl Filip Čech o chvíli později, kdy byl sám před ostravským gólmanem, ale trefil jen Holešův beton. V deváté minutě vymazal Holeš lapačkou Vymazala. O chvíli později byl vyloučen Minařík. Ihned po vhazování se dostal puk od Glase ke střílejícímu Janu Tesaříkovi, který svou střelou málem prorazil kovový oblouk v bráně. Uplynul krátký čas a předvedl se Dudáš, jenž se naznačil Procházkovi, že přes něj cesta nevede. V čase 11:22 se Prostějovským představilo duo Dalibor Sochorek, Pavel Šebesta, když druhý jmenovaný svém obloučkem překonal ležícího Hrazdíru. Na druhé straně trefuje Meidl horní tyč ostravské brány. Hra se přelévala ze strany na stranu, Sochorek vystřelil puk na Hrazdíru, ale ten jej dokázal vyrazit, puk však zůstal za bránou volný a Sochorek jej poslal ihned před bránu, kde si Hrazdíra zadkem betonu málem vsítil vlastní gól. Poslední gól první třetiny vsítil opět exostravský Lubomír Minařík, jenž zužitkoval přihrávku Filipa Čecha zpoza brány. Akce střídala akci, ale ostravští Holuša s Boháčem neuspěli, podobně dopadli prostějovští Vymazal se Štraubem. Po první části se šlo do kabin za stavu 2:2.

Druhá třetina začala dlouhou přesilovkou hostí. Za bodyček šel do kabin Tesařík. Prostějov dokázal pětiminutovou přesilovku využít. Ránu Podešvy od modré tečuje Michal Vymazal. Prostějov dál zaměstnával ostravskou čtveřici, ale Holeš se stačil přesunout a utnout tak Procházkovu radost. O chvíli později tečuje Říha střelu Kališe těsně mimo. Poté si výhodu přesilové hry vyzkoušela Sareza, ale Sochorek poslal svou střílenou teč, přihrávky Michala Čecha, těsně mimo tyče prostějovské svatyně. Oba týmy již hrály v plném počtu, když Patrik Rimmel dal kotouči oči, jelikož ten přistál přesně na holi Daniela Boháče, který svůj nájezd na Hrazdíru zakončil střelou pod horní tyč. Od gólu Sarezy neuplynulo mnoho času a Prostějov se mohl ujmout vedení, ale Holeš a Piecha byli proti. Nedáš dostaneš si mohli prostějovští říkat o chvíli později, to Rimmel vybídl ke skórování Lukáše Klimka, jenž si s přihrávkou věděl rady, vyslal střelu skrze klubko těl přímo do sítě. Ve 36. minutě se objevil ve velké šanci po Šebestově přihrávce Grygar, ale skvělý Hrazdíra nedovolil zvýšení počtu branek v jeho síti. Dušan Bařica si vedl o poznání lépe. Ve vlastním oslabení ujel spolu s Říhou, který poslal svou střelou jen do Holeše, ale Bařica dokázal dorazit puk do sítě. A když v posledních sekundách předvedl Holeš svou práci s holí a přeťal stoprocentní šanci Prostějova, skončila druhá třetina také 2:2.

Třetí třetina začala velkým prostějovským tlakem, ale puky létaly kolem Holeše. Největší šanci této pasáže si v přesilovce vypracoval Říha, ale lapačka ostravského gólmana opět skvěle zastavuje puk před brankovou čarou. Na druhé straně změnil Klimek dráhu puku nedostatečně na to, aby měl Hrazdíra těžkou chvíli. To Holeš se při následné akci pořádně zapotil. Holuša namazal kotouč na hůl Říhy, ale mířil jen do lapačky. V 50. minutě jel na Holeše Bařica, ale Holešův beton se stal nepřekonatelnou překážkou. Baranyk v obdobné situaci pálil nad. K puku se dostali Prostějovští. Říha sice našel svým pasem Korčaka, ale příložník brankáře Ostravy byl na svém místě. O dvě minuty později předal Pavlačka puk Grygarovi, jenž se uvolnil a předložil puk před bránou číhajícímu Radovanu Glasovi, který nedal Hrazdírovi šanci. Následovala ostravská přesilovka, ale Rimmel, Dudáš či Baranyk ostřelovali Hrazdíru jako USA Irák, leč naváděcí systém ostravských střelců selhal. V 58. minutě se dostal Holuša, po chybě obrany, před Hrazdíru, ale střela do břicha neměla šanci na úspěch. A když se nepodařilo vydolovat Boháčovi černý nesmysl ze šachty Hrazdíra, skončilo utkání vítězstvím Sarezy 5:4.

Petr Fabián (Ostrava):
Bylo evidentně vidět, že jak jedna ,tak druhá strana je ve fyzické zátěži. Prostějov hrál půl zápasu na dvě lajny a potom opět na dvě lajny. My jsme to také měli jinak – hráli jsme sice na čtyři lajny, ale zase jsme měli v tomto týdnu extrémní zátěž. Zápas bych moc nehodnotil z hlediska kvality. Jsem rád, že padlo devět gólů a myslím si, že to je důležité. Samozřejmě byly i určité nedostatky, ale od toho máme obě strany měsíc, abychom je odstranily.

Aleš Flašar (Prostějov):
Je to příprava a těžko něco hodnotit. Dnes jsme hráli kondiční utkání – útok na dvě pětky, obrana na dvě pětky a myslím si, že by ta remíza byla přijatelnější. Čtyři gólovky a neproměnili jsme je a oni dají z ojedinělé akce gól. Momentálně asi máme slabinu v obraně, pořád to ladíme a pilujeme a zkoušíme, co bude pro nás nejvhodnější a od toho příprava je a většinou v ní padá více branek než v ligovém utkání.