Namlsaní porubští fanoušci se v exhibičním utkání s Brumovem - Bylnicí dočkali vysokého vítězství

24.03.2011, Adam Bagar

Po více než dvouleté přestávce vyrazili fanoušci mužského hokeje na Zimní stadion. Tam je čekala v porubském dresu řada zajímavých jmen, bohatý program a jako třešnička na dortu vysoké vítězství domácích. RT TORAX pojal zápas skutečně exhibičně a bavil diváky zajímavými akcemi. Především ve druhé tercii na ledě dominoval a nasázel soupeři z Valašska pět branek. Nakonec došel k vítězství 9:2. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl Pavel Šebesta, jemuž nadále výborně svědčí spolupráce s rovněž tříbodovým Daliborem Sochorkem. Další utkání sehrají muži již 11. dubna, kdy od 17:00 přivítají reprezentační výběr Koreje.

- přát. čt 24.3.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Brumov - Bylnice
9:2(2:1, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Goláb (Rozum), 18. Kotásek (Rozum), 23. Grygar (Sochorek, Vajda D.), 31. Šebesta (Sochorek, Grygar), 36. Zuber (Šebesta), 38. Hanke (Kalina, Barčák), 40. Barčák (Mládenka), 42. Šebesta (Sochorek), 44. Badžo (Kalina) - 1. Novák, 46. Pažítka (Martinec). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 857. Průběh utkání: 0:1, 9:1, 9:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 40. Herman) - Badžo, Barčák, Ferenc, Fišera, Galgonek, Goláb, Grygar, Hanke, Kalina, Kraft, Kotásek, Kopáč, Mintěl, Mládenka, Parma, Rozum, Rybnikár, Sochorek, Šebesta, Špok, Tomis, Vajda D., Vajda R., Zuber.
HC Brumov - Bylnice: Tuček - Martinec, Vaněk st., Gajdošík, Březík, Bahula, Rajnoha, Bednařík, Novák, Ševčík, Pažítka, Vaněk ml., Peterka, Nesrsta, Holík.

Ještě před začátkem utkání předvedli své vystoupení místní krasobruslaři, k vidění bylo také vyhlášení první části nejzasloužilejších osobností porubského hokeje či organizovaný nástup hráčů na ledovou plochu.

Po předzápasové vložce mohlo střetnutí vypuknout. Po Tomisově námazu se k puku dostal Tomáš Novák a přesnou střelou k tyči otevřel bohatý gólový účet. Porubští zvýšili aktivitu a snažili se o vyrovnání. Prázdnou branku měl před sebou Kopáč, ale Tuček výborně zasáhl lapačkou.

Až v přesilové hře si poprvé domácí fanoušci mohli zařvat Góóól. Radim Goláb vyslal od modré nechytatelnou ránu, na kterou hostující brankář nemohl reagovat. Šikovnými kličkami se prezentoval o chvíli později Badžo, ale v koncovce neuspěl. Dalším skvělým zákrokem se Tuček blýskl při dorážce Galgonka.

Na druhé straně ujel domácím zadákům Nesrsta a Gleich tak musel řešit obtížnou situaci. Vzápětí se dočkali svěřenci trenéra Vavrečky druhé trefy. Ihned po Rozumově vyhraném buly propustil jinak výborně chytající Tuček poněkud lacině za svá záda pokus Jana Kotáska.

Ve druhé tercii již na ledové ploše existoval pouze jeden tým. Hned v úvodu nevyužil své velké šance na hranici brankoviště Fišera, skórovat už však dokázala z další akce Petr Grygar. Ten se natlačil šikovně před branku a dostal kotouč svým důrazem za brankovou čáru.

Valaši zahrozili z dalšího přečíslení, Gleich ovšem situaci tři na jednoho zvládl s bravurou. V polovině střetnutí zavzpomínali Dalibor Sochorek s Pavlem Šebestou na svou starou spolupráci. Druhý jmenovaný zakončoval z ideální střelecké pozice. Porubští poté plánovaně obměnili kádr a dali prostor také mladším hráčům.

Šebesta našel hůl najetého juniora Vlastimila Zubera a ten se střelou mezi Tučkovy betony nemýlil. Uběhly pouze dvě minuty a kasař Brumova – Bylnice lovil ze své sítě další puk. Pěknou spolupráci tentokrát zakončoval po Kalinově střílené přihrávce lehkým zklepnutím Martin Hanke.

RT TORAX neměl stále dost a tlačil se do dalších pohledných útočných kombinací. Dvanáct vteřin před druhou sirénou dokázal předvést svůj um další z juniorů. Jan Barčák po šikovné individuální akci vymetl přesně růžek branky, čímž uklízečkám značně ulehčil práci.

Úvodní minuty poslední dvacetminutovky, ve které dostal v brance příležitost teprve patnáctiletý Pavel Herman, se nesly ve stejném duchu. Na konci pěkné kombinace byl kdo jiný než Pavel Šebesta. A hádejte, kdo mu branku připravil? Ano, samozřejmě Dalibor Sochorek. Další minuta a další gól v síti. Marek Badžo využil množství prostoru a přesnou střelou do růžku nedal Tučkovi šanci.

Hosté skóre načali a také zakončili, bohužel pro ně mezitím domácí hokejisté dokázali skórovat devětkrát. Střelu Martince ještě stačil Herman vyrazit, ale na dorážku Milana Pažítky do poloprázdné svatyně již byl naprosto krátký.

Na druhé straně se řítili dokonce tři domácí hokejisté na samotného gólmana. Barčák ještě předal kotouč lépe najetému Kalinovi, ale ten ztroskotal opět na mrštné lapačce. Porubští v závěru polevili a Brumovští toho využívali k častým výpadům. Nejprve orazítkoval tyč Novák a o chvíli později svého kolegu z útoku napodobil také Peterka.

Desítky se nakonec Poruba přece jen mohla dočkat. Badžo v samostatném úniku provedl blafák, ale zkušený gólman jej opět vychytal. RT TORAX tak zdolal Brumov – Bylnici zaslouženě vysoko 9:2. Po zápase si ještě oba celky vyzkoušely samostatné nájezdy, v nich se až ve čtvrté sérii elegantním způsobem trefil Pavel Šebesta a kromě klasického vítězství tak zajistil domácím i výhru v nájezdech.

Na lavičce domácích se objevil také mistr světa David Moravec, jemuž zdravotní problémy, stejně jako Marku Pavlačkovi či Lukáši Vnenkovi, bohužel nedovolily do utkání zasáhnout.

Ohlasy k utkání

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): Šlo o přátelské utkání. Nejvíce pozitivní bylo, že spojení mezi zkušenými a nadšeně hrajícími mladými hokejisty funguje. Tudy by měla vést cesta do budoucna. Myslím si, že junioři, kteří skončili v juniorském věku, by se mohli zapojit do přípravy a budování seniorského mužstva. Soupeř nepřijel v kompletní sestavě, přesto měl ve svém kádru několik kvalitních hokejistů.

Jozef Zavadil (HC Brumov - Bylnice): Jsme moc rádi, že si nás Poruba pozvala. Pro diváky to musela být zajímavá show. Dva týdny jsme nestáli na bruslích, kluci již měli dokonce odevzdané výstroje. Bylo vidět, že má Poruba velmi slušné a sympatické mužstvo, které má asi vyšší ambice. Bylo to pro nás takové příjemné zpestření na závěr sezóny.×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC RT TORAX Poruba 2011