Představujeme čtvrtečního soupeře: vítěz KP Zlínského kraje HC Brumov - Bylnice

Adam Bagar, 18.03.2011
Začátek zmiňovaného přípravného utkání se neustále přibližuje. Vše vypukne na porubském zimáku ve čtvrtek 24. března od 17:30. Soupeřem porubského celku budou hokejisté Brumova - Bylnice. Jelikož okolním celkům již sezóna skončila a Valaši ještě před několika dny hráli, padla volba právě na ně. Porubu by měli velmi kvalitně prověřit, protože se stali vítězi Krajského přeboru Zlínského kraje, když ve finálové sérii zdolali 3:2 na zápasy Uherský Ostroh. V kádru Brumova - Bylnice navíc nalezneme několik známých jmen. Branku hájí zkušený Petr Tuček, v obraně určitě znáte bývalého juniorského reprezentanta Patrika Lužu a v útoku zlínského forvarda Petra Mokrejše.

Když se řekne Brumov – Bylnice, mnozí si ani nedokáží představit, kde toto malebné městečko leží. Brumov – Bylnice je hraničním městem mezi Českou a Slovenskou republikou. Je tvořeno čtyřmi místními částmi, kterými jsou Brumov, Bylnice, Svatý Štěpán a Sidonie. Má přibližně 5900 valašských obyvatel a jeho historie velmi úzce souvisí s historií středověkého hradu Brumov.

Hokejový klub tam pod názvem HC MEZ Brumov působil od roku 1985. Až v předloňské sezóně však vznikl na zelené louce nový Zimní stadion, který byl slavnostně otevřen 5. září 2009 a brumovský hokej šel rázem po všech stránkách vzhůru. Změnil název a začal vystupovat jako občanské sdružení pod hlavičkou HOKEJOVÝ KLUB BBSS. Klubovými barvami jsou možná trošku netradičně žlutá a červená.

V letošní sezóně se čtvrteční soupeř Poruby představil již v Krajské lize Zlínského a Jihomoravského kraje. Po základní části, kterou ovládl Šternberk, figuroval se sedmatřiceti body na sedmé pozici. Mezi týmy Zlínského kraje obsadil třetí příčku a v semifinále se střetl s lépe postaveným Uherským Brodem. S ním si poradil hladce ve třech zápasech a postoupil do finále, ve kterém změřil síly s Uherským Ostrohem. V sérii platila stoprocentně výhoda domácího prostředí, a jelikož Brumov – Bylnice začínala doma, zvítězila 3:2 a mohla se radovat ze zisku prvenství ve Zlínském kraji.

Hlavní trenér Josef Zavadil má ve svém kádru několik známých jmen. Tím nejzajímavějším je bezesporu Petr Mokrejš. Zlínský rodák působil nejen ve svém rodném extraligovém Zlíně, ale také v extraligové a následně prvoligové Jihlavě. Na stadionu Luďka Čajky jste jej mohli vídat ještě v sezóně 2008/2009. Nyní však hájí dres Brumova - Bylnice.

Další známou postavou s bohatou kariérou je obránce Patrik Luža. Ten se několikrát představil v juniorském národním týmu a působil v bratislavském Slovanu a českých extraligových týmech Zlína, Vsetína, Havířova a Pardubic. Zahrál si také v Českých Budějovicích a Prostějově. Následně odešel do zahraničí, konkrétně do norského Lillehammeru a skotského Edinburghu.

Na gólmanském postu můžete znát dvaatřicetiletého Petra Tučka. Ten působil ve Zlíně, Opavě, Havířově, Kometě Brno, Chomutově, Znojmě, Olomouci a Prostějově. Ze zahraničních působišť můžeme jmenovat německý Geretsried, slovenskou Skalici a francouzské Caen. Soupiska Brumova – Bylnice:

BRANKÁŘI: Petr Tuček, Tomáš Valigura, Tomáš Bublák.

OBRÁNCI: Patrik Luža, Pavel Bahula, Zdeněk Hlatký, David Březík, Petr Bezouška, Ivo Bednařík, Ondřej Dalecký, Radomír Chromý, Radim Špondr.

ÚTOČNÍCI: Petr Mokrejš, Dalibor Gergela, Daniel Gajdošík, Tomáš Marcaník, Martin Peterka, Jaroslav Vaněk ml., Marek Lukáš, Jakub Baroň, Adam Pavlík, Pavel Kopa, Tomáš Machala, Jakub Sýs, Michal Škrobák, Tomáš Novák, Marek Sýs, Jiří Plachtovič, Roman Martinec, Alexander Medveděv.

Foto: www.hokejbrumov.cz