V prvním domácím zápase Sareza nezaváhala

20.09.2006, Jan Škarpa

Sareza nastoupila do utkání s touhou po vítězstí, první gól měla na holích již v 13 sekundě, ale to se Milan Baranyk neprosadil. Velkých chvil se však Milan Baranyk dočkal, olomouckmu brankáři nasázel celkem 3 góly. Za domácí se trefil také Lukáš Bokroš a tak branky Roberta Najdka a Michala Šafaříka Olomouci na body z Ostravy nestačily.

- 3.kolo st 20.9.17:00
HC Olomouc
4:2(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Baranyk (Šebesta), 18. Bokroš (Holuša), 38. Baranyk (Holík), 42. Baranyk (Šebesta, Sochorek) - 14. Najdek (Bordowski), 18. Šafařík. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:10, navíc Šafařík 10. Využití: 1:0. Diváci: 623. Střely na branku: 21:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Mocek J., Ovšák, Buček, Brincko, Tesařík, Vnenk, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Polášek, Badžo, Valušiak - Boháč, Holuša, Bokroš - Klimek, Janečka, Glas
HC Olomouc: Tuček - Kříž, Šafařík, Bartoň, Faltýnek, Šmach, Turoň, Vlček, Světlík - Šimo, Ministr, Slaninák - Žajgla, Najdek, Bordowski - Hradecký, Harand, Bouz - Zbořil, Čuřík, Barták
První zápas na domácím kluzišti zpestřila světelná show, při které se Sareza poprvé představila domácím divákům v nových dresech. Před zápasový nástup hráčů na led hráče natolik nabudil, že se již ve 13. sekundě mohlo měnit poprvé skóre. Po akci první pětky byl před Tučkem Baranyk, který však prozatím v souboji s olomouckým gólmanem neuspěl. Ve 4. minutě se pustil do průniku Šebesta, těsně před zakončením však byl faulován, za což si šel na trestnou lavici odpočinout Faltýnek. Přesilovou hru se sice Sareza využít nedokázala, ta však přesto ke gólu vedla. Tři sekundy po návratu provinilce se po střele Mocka od modré čáry dostal puk k Šebestovi, který přihrál osamocenému Milanu Baranykovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Chvíli po vedoucím gólu mohla Sareza odskočit Olomouci na dvě branky, prudká střela Poláška po příhře Holuši skončila na betonu olomouckého gólmana. Ostrava dokázala Olomouc zatlačit, góly z tlaku ale nevytěžila a tak přišel trest - Robert Najdek poslal puk, který vyslal na Čecha Bordowski, za záda bezmocného domácího brankáře. Sarezu inkasovaný gól nepoložil, znovu do vedeni mohl ostravský celek poslat Badžo. Co se nepodařilo Badžovi, zdařilo se Lukáši Bokrošovi. Slovenský útočník v ostravských službách převzal přihrávku od Holuši, povyjel zpoza brány a protlačil puk mezi tyčí a bruslí olomouckého brankáře. Radost domácích trvala přesně 25 sekund, když se po chybě obrany dostal k puku Michal Šafařík, který prostřelil Čecha a srovnal tak na 2:2. Čtyři sekundy před koncem první části se v přesilovce snažil prosadit Bartoň, jeho snaha však zůstala bez brankového efektu.

Na počátku druhé třetiny dohrávala Olomouc přesilovku, Kohouti uzavřeli Sarezu před Čechem, gólový efekt však nepřinesla ani prudká střela Kříže. Domácí kontrovali, střely Badža a Brincka dopadly stejně neúspěšně, jako velká šance Bokroš, který obelstil protihráče a zamířil si to rovnou na Tučka. Ten však jeho blafák vystihl, stav zůstal nadále nerozhodný. Oba celky se snažily strhnout vedení na svou stranu, Šimo vyslal na Čecha nebezpečnou střelu, kterou se snažil dorážet Ministr. Ve 26. minutě ukázal své oblíbené kličkování Sochorek, ke gólu nevedly ani následná střela Holíka. V polovině utkání prověřil nejdříve Čecha Čuřík a posléze Tučka Valušiak. Poté byli ke gólu opět blízko hosté, nejprve se neprosadil Bordowski a po něm nedokázal zakončit únik Žajgla. A tak tentokrát trestala neproměňování Sareza – po střele Holíka od modré čáry se puk odrazil k Milanu Baranykovi, který puk trefil ve vzduchu a poslal za záda Tučka. Olomouc mohla potřetí v zápase vyrovnat, velkou šanci Čuříka, kdy byl olomoucký útočník sám před brankářem Ostravy vyřešil Čech bezchybně.

V úvodu závěrečné části hrála Sareza přesilovou hru při vyloučení Najdka. Potrestaný hráč nevydržel na trestné lavici ani minutu, jeho návrat zařídil svým třetím gólem Milan Baranyk, jenž se prosadil po krásné příhře Šebesty. Olomouci se naskytla možnost snížit z přesilové hry, nakonec však byli Kohouti rádi, že opět neinkasovali. Nejprve sice zahrozili hostující Ministr se Slaninákem, ale poté ujeli hostující obraně Badžo s Poláškem, první jmenovaný řešil přečíslení střelou, která se zastavila o břevno Tučkovy brány. Do zajímavých situací se dokázali dostat také olomoučtí, Bouz jel sám na Čecha, kterého se snažil překonat střelou mezi betony. Ostravský gólman si však oblíbené místo střelců pohlídal. Ve 48. minutě si připsal Čech další důležitý zákrok, když vleže vychytal Šima. Olomoučtí se snažili vylepšit nepříznivý stav zápasu, Najdek ale neuspěl. V 54. minutě měl na holi svůj čtvrtý gól Baranyk, ve velké šanci se však nedokázal prosadit. Očekávaný závěrečný tlak Olomouce narušily dvě vyloučení, které využila Sareza ke kontrolování hry. Domácí tak hosty v závěru zápasu k ničemu nepustili a připsali si v prvním domácím utkání všechny tři body.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni na straně domácích Milan Baranyk, za hosty převzal cenu kapitán Michal Šafařík.

Petr Rambousek (Ostrava): Dnes to bylo vydřené vítězství celého týmu. Pomohl nám vynikající výkon Kuby Čecha. Hráči asi byli trochu nervózní, protože hráli první zápas doma. Hráli jsme dva zápasy venku, na první domácí vždy nějakým způsobem nervozita dolehne a dnes hrála svou roli, Olomouc byla hlavně ve druhé části všude dříve. V první části jsme dali góly, ale pomohli jsme Olomouci k vyrovnání. Důležité bylo, že po druhé třetině byl stav 3:2, protože kdybychom prohrávali bylo by to asi horší. Olomouc byla na puku rychleji, měla více kotouč na holi, byla aktivnější. Ve třetí třetině jsme již hru ovládli a přidali jsme krásný čtvrtý gól v přesilové hře

Aleš Tomášek (Olomouc): „Hokej se hraje na góly, těch jsme dali méně. Sareza dala několik šťastných branek a vyhrála. Jeli jsme dvakrát sami nabránu a měli jsme daleko více střel před bránou, bohužel dopadl zápas tak, jak dopadl. Přijeli jsme urvat nějaký bod, což se nám nepodařilo, budeme to mít nyní těžké, protože jedeme opět ven a pak hostíme Ústí.“