Dnes to bylo vydřené vítězství celého týmu, soudí o utkání Petr Rambousek

Vladimír Vronka, 20.09.2006
Sareza Ostrava sehrála své první domácí utkání. Do Ostravy přijela Olomouc posilněna výhrou doma nad Jihlavou. Sareza v první části dvakrát vedla, ale nakonec skončila první část remízou. Ve druhé části měli Olomoučtí daleko více šancí ke vstřelení branky, na čemž se shodli oba trenéři, domácí Petr Rambousek a hostující Aleš Tomášek. Hvězdou večera se stal autor hattricku Milan Baranyk. K zápasu se vyjádřil také porubský odchovanec Robert Najdek, jenž jako tradičně táhl svůj mančaft.

Olomouc byla po celý zápas vyrovnaným soupeřem, ale šťastnější Sareza nakonec urvala tři body. Jedním z nejlepších hráčů zápasu byl Robert Najdek. „Myslím si, že jsme nebyli horším týmem. Dnes je hokej takový, že kdo promění šance, ten vyhrává. My jsme měli šance, ale skóre je 4:2. Liga je dlouhá, uvidíme. Čekají nás zápasy venku, a proto jsme zde chtěli bodovat. Gratuluji Sareze, ale byli jsme lepší,“ říká s úsměvem. Robert začínal s hokejem v Porubě, za kterou hrával také Robertův otec, takže se jistě chce v každém utkaní vytáhnout. “Mám proti Sareze celkem slušnou motivaci, pocházím odtud, mám zde spoustu kamarádů. Vždy chci proti Ostravě vyhrát, ale zatím jsme na Sareze uhráli snad jeden bod.“

Olomouc přijela do Ostravy pro body, nakonec si neodváží žádný. Trenér hostí Aleš Tomášek asi nebude spokojen s výsledkem. „Hokej se hraje na góly, těch jsme dali méně. Sareza dala několik šťastných branek a vyhrála. Jeli jsme dvakrát sami na bránu a měli jsme daleko více střel před bránou, bohužel dopadl zápas tak, jak dopadl. Přijeli jsme urvat nějaký bod, což se nám nepodařilo, budeme to mít nyní těžké, protože jedeme opět ven a pak hostíme Ústí.“

Sareza sehrála své první domácí utkání, které nakonec skončilo vítězně. Trenér Ostravy Petr Rambousek mohl být po zápase spokojen se ziskem tří bodů. „Dnes to bylo vydřené vítězství celého týmu. Pomohl nám vynikající výkon Kuby Čecha. Hráči asi byli trochu nervózní, protože hráli první zápas doma. Hráli jsme dva zápasy venku, na první domácí vždy nějakým způsobem nervozita dolehne a dnes hrála svou roli, Olomouc byla hlavně ve druhé části všude dříve. V první části jsme dali góly, ale pomohli jsme Olomouci k vyrovnání. Důležité bylo, že po druhé třetině byl stav 3:2, protože kdybychom prohrávali bylo by to asi horší. Olomouc byla na puku rychleji, měla více kotouč na holi, byla aktivnější. Ve třetí třetině jsme již hru ovládli a přidali jsme krásný čtvrtý gól v přesilové hře.“

Hvězdou večera nepochybně byl Milan Baranyk, který zaznamenal hattrick. Při druhém gólu osvědčil svůj postřeh, když sklepl puk ze vzduchu do brány. Třetí gól padl po oku lahodící akci. Pro Milana byl dnešní večer jistě vydařený. „Jsem spokojený hlavně s výhrou, protože jsme nehráli nejlépe dozadu. V první části jsme dostali dva hodně zbytečné góly, což nám cestu k vítězství dost zkomplikovalo. Dnes mi to tam konečně začalo padat. V přípravě jsme měli šance, ale nebyli jsme schopni dát gól a docela nás to ubíjelo. Můj třetí gól byla parádně sehraná přesilovka, kterou již měsíc trénujeme a konečně to vyšlo,“ rozplývá se Milan Baranyk nad bodovým i brankovým úspěchem. „Ze začátku jsme byli trochu nervózní. Šli jsme do toho s tím, že musíme vyhrát. Já si myslím, že takové soupeře jako je Olomouc bychom měli porážet, což nás taky trochu svazovalo.“

Za hattrick se v kabině obvykle platí. Ví Milan co jej čeká a nemine? „Určitě mě to bude něco stát, ještě to není nijak určené, ale kluci něco vymyslí.“ V přípravě hrál s více hráči, nakonec zakotvil v první lajně s dvojicí Pavel Šebesta a Dalibor Sochorek. „Kluci jsou skvělí hokejisté, osobně mi chvíli trvá než se mezi ně zapasuji. Doufám, že nám tu půjde. V Jihlavě nám to šlo, v Havlíčkově Brodě jsme se trochu hledali. Dnes nám to šlo. Hokej je o gólech, když je budeme jako první lajna dávat, tak to bude dobré.“ Nový metr posuzování zákroku dělá z hokeje častokrát nezáživnou a pro diváka nudnou hru. Dnes to však nebyl tento případ. „Dnes to bylo pískáno bez nějakých problémů. V Havlíčkově Brodě jsme hráli několik přesilovek pět na tři, nedali jsme gól a dnes jsme nehráli žádnou a góly jsme dali. Přesilovky budou rozhodovat, při tomto způsobu posuzování. Holí se nedá vůbec bránit, musí se pouze bruslit. Strašně málo se hraje v pěti proti pěti.“