Sareza střílela tyče, Kometa branky

18.11.2006, Lukáš Bajgar

Ve 23. kole I. ligy dorazila do Ostravy brněnská Kometa posílená vysokým domácím vítězstvím 9:2, kdežto Sareza v minulém kole podlehla na nájezdy Prostějovu, byť celé utkání vedla. Skóre utkání se poprvé měnilo v úvodu druhé části, kdy po akci na jeden dotek úspěšně zakončil Lukáš Klimek, ale hosté ještě v téže části Richardem Brančíkem srovnali brankou v přesilové hře. Opět do vedení poslal Ostravu Daniel Boháč, ale v 52. minutě nejdříve Michal Černý a šest minut nato Peter Sojčík obrátili vývoj utkání a upravili na konečných 2:3. Zajímavostí utkání zůstavají celkem tři nastřelené tyče domácího týmu.

- 23.kolo so 18.11.17:00
HC Kometa Brno
2:3(0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Klimek (Janečka, Holuša), 47. Boháč (Mocek D., Šebesta) – 38. Brančík (Hodek, David), 52. Černý (Appel), 58. Sojčík (Hodek, Barus). Rozhodčí: Kočí - Koliba, Barteček. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. Diváci: 760. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek D., Rimmel, Brincko, Tesařík, Vnenk, Ovšák, Mocek J. - Šebesta, Boháč, Baranyk - Janečka, Klimek, Holuša - Gelačák, Badžo, Glas - Valušiak, Pavlačka, Bokroš
HC Kometa Brno: Maláč - Malena, Lhotský, David, Špelda, Vyhlídal, Martínek, Karlíček, Moskal, Brančík, Černý, Barus, Hruška R., Hodek, Staněk, Hruška J., Appel, Sojčík, Šúrek, Obdržálek

Úvodní minuty sobotního utkání začali hosté z Brna silnou ofenzívou, již v první minutě prověřil lapačku Štěpánka v domácí bráně David a chvíli nato Staněk brankáře bombou do břicha. Také Šúrek po Sojčíkově přiťuknutí neměl od skórování daleko, ale trajektorie kotouče se neshodovalo s tou, která vedla za gólmanova záda. Jan Hruška v páté minutě donutil ostravského brankáře k rozkleku, ale betony puk pokryly. Ke slovu se dostal také domácí tým: nejdříve se Ovšák natlačil na bránu soupeře, aby vzápětí dokonce Janečka po Holušově asistenci poslal puk do brněnské svatyně, ale sudí viděl správně vysokou hůl a zhatil ostravským fanouškům radost. Maláčova brána byla pevná jako skála i v souboji proti unikajícímu Badžovi, jenž rozezvučel tyč. Ostravě patřila prostřední část první třetiny a spolupráce Baranyka s Holušou a poté i Šebestou přišla vniveč. Tak jak dostali domácí příležitost dlouhé hry pěti proti trojici v samotném úvodu, dočkala se tohoto i Kometa v minutě čtrnácté a narozdíl od domácího týmu se prezentovala střelecky – jmenovitě Brančíkem a od modré Davidem. Přesto po dvaceti minutách hry svítilo na časomíře 0:0, možná i proto, že proti Šúrkovi se vytáhl Štěpánek bleskurychlou lapačkou.

Vstup do druhé části po menších zmatcích na obou stranách vyšel lépe pro domácí tým – akci na jeden dotek zakončil po Janečkově křižném pasu Lukáš Klimek za záda přesouvajícího se Maláče. Ve 23. minutě se prezentoval hostující Šúrek pohlednou individuální jízdou obranným územím Sarezy, ale zakončil ji střelou do betonů a když chvíli nato mu namazal Obdržálek, měl již vychýlenou mušku. Prostřední část zápasu byla charakteristická bojovnou hrou, v níž obrany vítězily nad útoky a gólovek bylo pomálu. Za domácí se ukázal především Holuša a Glas při početní výhodě. Srovnání mohli mít na holi Appel či Staněk, kdyby zavčasu postřehli před brankovištěm toulající se puk Jana Hrušky. Než se skutečně srovnalo, stačili domácí tečujícím Janečkou a Gelačákem notně vystrašit brněnskou jedničku v bráně na hranici modrého půlkruhu. V čase 37:10 brněnský kapitán Richard Brančík při hře o jednoho muže na kluzišti více najel do útočného pásma, na kruhu napřáhl a podél betonu brankáře nekompromisně skóroval. A jelikož v samém závěru Sojčík prověřil jen pozornost Štěpánka do hrudi, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

I úvodní minuty třetí tercie měli převahu domácí, ale nejdříve Šebesta v přesilovce tečuje mimo tři tyče a vzápětí Rimmel ověřuje tuhost tyče brněnské brány. Ve 47. minutě Daniel Boháč spíše nahrával do prostoru před bránou, než střílel, ale i tak se kotouč octl v hostující bráně. Branka domácí ještě více nabudila a kdyby v úniku dvou na jednoho Badžo nezvolil místo asistence na volného Gelačáka střelu do Maláče, mohlo být s Kometou hůře. Jenže modře hrající se nevzdávali, v 52. minutě se před Štěpánkem objevil nikým nehlídán Michal Černý a kličkovou parádou ochromil domácího brankáře a v poklidu zasunul puk do brány. Domácí i potřetí rozezvučeli tyč, tentokráte v podání Holuši, to však bylo ze strany domácích vše. Kometa aktivně napadala, rozrážela obranu a pokusy Špeldy či Sojčíka, který si najel zpoza brány před brankáře a vypálil a určitě se ještě teď diví, jak to ten brankář pochytal, přišly vniveč. Na konečných 2:3 po Hodkově okaté příhře upravil Peter Sojčík. Domácí tým se snažil v posledních minutách o srovnání, to jim nebylo přáno a ještě sami mohli po Barusově střele do ramene brankáře inkasovat. Sareza Ostrava podlehla Kometě Brno podruhé v letošní sezoně, tentokráte těsně 2:3.

Petr Fabián (Sareza): „S hrou týmu jsem spokojen maximálně, protože i diváci museli vidět, že celý tým hrál dobře. Musím pochválit celý tým, protože to byl parádní hokej. S výsledkem tím pádem spokojen být nemůžu. Nastřelili jsme tři nebo čtyři tyče. Měli jsme místy ohromný tlak, mnohokrát jsem Brno přehrávali. Že jsme dnes nevyhráli je velká škoda.“

Karel Nekola (Kometa): „Jsme spokojeni s výsledkem, ale hra se nám dnes nelíbila. S Jihlavou jsme předvedli super výkon. Dnes to bylo nějaké mrtvé. Nehráli jsme vůbec dobře. Nakonec jsme se štěstím vyhráli.“