Dorostenci nedokázali porazit Přerov, padli 2:4

05.10.2023, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 5. října přivítali dorostenci, v rámci 9. kola Extraligy dorostu na ledě Buly arény v Kravařích, Přerov. Oba týmy hrály vyrovnanou hru, vítězství však nakonec brali hosté.

Extraliga dorostu – Východ - 9.kolo čt 5.10.18:00
HC ZUBR Přerov
2:4(0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Korbel (Vehovský), 57. Indrst (Ostřížek) – 36. Koudela (Dobřecký), 28. Vyroubal (Mátl), 56. Koudela (Švejcar), 59. Dobřecký (Mátl, Vlk). Rozhodčí Blaževič – Rychlý, Cygal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4. Diváci: 80.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Planka, Majkowski, Korbel, Dragon, Kozák, Stasjuk, Michalík, Šima – Vehovský, Ignatěnko, Skorochod, Indrst, Bobok, Ostřížek, Stryczek, Žídek, Dietrich
HC ZUBR Přerov: Šejba – Pohanka, Mozr, Pala, Matyáš, Kočara, Cífka, Wasserbauer – Dobřecký, Frnka, Kurial, Ryšavý, Švejcar, Vyroubal, Došlík, Koudela, Vlk, Mátl

V první třetině bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, žádný z týmů je však nedokázal využít, a tak hráči odcházeli do kabin za bezgólového stavu.

Ve druhé části utkání se dostali Porubští do vedení, když po střele Adama Korbela zazněla tyč, od níž se puk odrazil do klece chytajícího Šejby. Přerov moc dlouho neotálel, a ještě v téže periodě srovnal zásluhou Filipa Koudely a o necelé tři minuty později se dostal do vedení, když se před Láryšem ocitl sám Samuel Vyroubal.

Na začátku třetí třetiny znovu zazněla tyč přerovské brány, gól z toho však nepadl. Až v 56. minutě poslal Filip Koudela svým druhým gólem Přerov do dvoubrankového vedení. Domácím se podařilo náskok snížit v přesilové hře, když se z mezikruží trefil Jakub Indrst. Přerovský útočník Adam Dobřecký však dokázal vstřelit ještě jednu branku, čímž potvrdil vítězství hostujícího týmu.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetinu jsme nechali soupeře vnést se do hry, protože jsme zbytečně byli třikrát vyloučeni, respektive dvakrát za technickou chybu, jednou za vhozený kotouč, to bylo smolné. Když jsme se pak dostali do zápasu a vedli jsme, tak jsme zbytečnými chybami o vedení přišli. Pak už jsme nebyli schopni dorovnat soupeře a když jsme se nadechovali, tak jsme dostali čtvrtý gól.