Dorostenci vstoupili do nové sezony prohrou, se Zlínem padli 2:3

07.09.2023, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 7. září odstartovala nová sezona Extraligy dorostu. Porubané přivítali na ledě v Kravařích Berany, kteří si domů odvezli své první tři body. Domácí se snažili do poslední chvíle stav utkání srovnat, avšak neúspěšně.

Extraliga dorostu – Východ - 1.kolo čt 7.9.18:00
PSG Berani Zlín
2:3(0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 41. Ignatěnko (Skorochod, Bobok), 58. Ostřížek (Bobok, Žídek) – 10. Pečner (Kočica, Kubečka), 12. Pečner (Kočica, Valášek), 45. Kos (Pluskal),. Rozhodčí: Šutara – Bartek, Gančarčík. Diváci: 111 Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3
HC RT TORAX Poruba: Bernard – Stasjuk, Kozák, Planka, Korbel, Michalík, Šima – Janák, Stryczek, Vehovský, Ignatěnko, Skorochod, Žídek, Indrst, Bobok, Ostřížek, Václavek
PSG Berani Zlín: Ševců – Schmied, Mořkovský, Sedláček, Kubečka, Uřičář, Řimák, Sedláček – Doležal, Kos, Matula, Holba, Pluskal, Pečner, Venený, Kočica, Valášek

Skóre bylo otevřeno v 10. minutě hostujícími z hole Luca Pečnera, ten se necelé dvě minuty na to prosadil podruhé, když využil přesilovou hru a zvýšil tak náskok Zlínských na 2:0. Následující minuty, stály primárně na obranně a brankářích, kteří dělali vše pro to, aby žádná ze střel neskončila v kleci.

Ve třetí třetině se však hra stáhla zpět k útočníkům. První se k vyložené šanci dostal Mykola Ignatenko, kterému se podařilo prostřelit hostujícího brankáře. Načež reagoval Dominik Kos, a tím dostal Zlín opět do dvoubrankového vedení. Porubští ještě v 58. snížili na 2:3 zásluhou Jana Ostřížka, srovnat už ale nedokázali.