Dorostenci se ze dna tabulky neodlepili, s Třincem padli 2:5

21.09.2023, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 21. září přivítali Porubané, v rámci 5. kola Extraligy dorostu, na ledě Buly arény Třinec. Ačkoli byli domácí ti, kteří otevřeli skóre zápasu, vedení si nedokázali udržet a skončili bez bodu.

Extraliga dorostu – Východ - 5.kolo čt 21.9.18:00
HC Oceláři Třinec
2:5(1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Ignatěnko (Skorochod), 37. Vehovský (Ostřížek) – 24. Řehák (Hrček, Řípa), 28. Blahuta (Hladoník, Karas), 39. Weiss, 45. Hladoník (Blahuta, Trnka), 49. Švančara (Mrtka, Hladoník). Rozhodčí Blaževič – Rychlý, Cygal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5. Diváci: 69.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Planka, Michalík, Korbel, Kozák, Stasjuk, Šima – Vehovský, Ignatěnko, Skorochod, Žídek, Indrst, Bobok, Václavek, Dietrich, Stryczek, Ostřížek
HC Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Mrtka, Kaleta, Niemczyk, Trnka, Holub – Blahuta, Švančara, Morcinek, Hrček, Rybnikár, Spaskin, Řípa, Řehák, Karas, Hladoník, Weiss

Mykola Ignatěnko zajistil v páté minutě svou střelou mezi tři tyče porubskému týmu jednobrankový náskok. Ten si domácí udrželi až do druhé třetiny, kdy se rozstříleli Třinečtí a během pěti minut otočili zápas na svou stranu zásluhou Reného Řeháka a Jakuba Blahuty. Domácím se podařilo srovnat z hole Tobiáše Vehovského, avšak do vedení se již nedostali. Ještě ke konci druhé periody Oceláři odskočili opět o gól, když se prosadil Matěj Weiss.

Jednogólový rozdíl však hostujícím nestačil, a tak vzali třetí třetinu do svých rukou. Nejprve proměnil svou šanci Vít Hladoník, a poté po dobré souhře využil dvojnásobnou přesilovou hru Robin Švančara. Porubští již nedokázali utkání otočit na svou stranu a v zápase padli 2:5.