Dorostenci slaví první tříbodovou výhru! Jihlavu porazili 3:2

09.09.2023, Eva Suchánková

V sobotu 9. září vyjel dorost na zápas do Jihlavy. Do utkání vstoupila úspěšněji Jihlava, její vedení však dokázali Porubané stáhnout a stav otočit na svou stranu.

Extraliga dorostu – Východ - 2.kolo so 9.9.15:15
HC Dukla Jihlava
2:3(1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Hospodka (Adamec, Lukáš), Kytka (Chvátal) Diváci: 52. Vyloučení: 8:1 Využití: 0:0 Střely na branku: 41:36 Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3
HC Dukla Jihlava: Štěbeták – Zmrhal, Tramba, Holas, Pešl, Tomica, Slavíček, Podroužek – Katolický, Kytka, Hospodka, Lukáš, Grabowski, Koníř, Nejedlý, Chvátal, Adamec
HC RT TORAX Poruba: Bernard – Kozák, Stasjuk, Michalík, Planka, Šima, Korbel – Ignatěnko, Skorochod, Stryczek, Žídek, Bobok, Janák, Vehovský, Ostřížek, Indrst

Na první gól se čekalo do 11. minuty, když jihlavský Adamec vyslal svou přihrávkou do protiútoku Petra Hospodku, tomu se podařilo projít přes porubskou obranu a z bezprostřední blízkosti trefil vrchní roh Bernadrovy branky. O srovnání se pak postaral Tomáš Bobok, který využil zaváhání domácí obrany a dostal se do samostatného úniku, ten zakončil krásným bekhendovým blafákem. To ale nebylo od porubských vše. Pouhých dvaatřicet sekund na to, obrátil stav utkání Jan Ostřížek, když se dostal k odraženému puku a skóroval do odkryté klece domácích.

Na začátku druhé třetiny měli hostující výhodu ve formě přesilové hry, tu se jim ale využít nepodařilo. Velkou šanci si pak vytvořili ve 25. minutě, když se snažili dorazit puk do odkryté klece, ani tato akce ovšem neskončila gólem. Ten přišel o dvě minuty později, když se prosadil Viktor Janák, který využil pádu jihlavského obránce na vlastního brankáře a zakončil přesně mezi tři tyče domácích. Náskok Porubanů pak mohl být ještě vyšší, ale ani jednu ze dvou přesilovek, se jim nepodařilo využít, a tak šly týmy do kabin za stavu 1:3.

Poslední část utkání přinesla již jen jeden gól, a to z hole domácího útočníka Daniela Kytky, který bekhendem zakončil do pravého rohu Bernardovy odkryté brány a snížil na 2:3. Poté již žádný z týmů nedokázal skóre zápasu změnit. Díky tomu si dorostenci z Poruby připsali první vítězství v nové sezoně a z Jihlavy odjíždí se třemi body.