I Jihlava dostala bůra! Navíc byla dorostenci vynulovaná a Láryš tak slaví druhou nulu

23.11.2023, Gabriela Juříková

Po reprezentační pauze dorostenci RT TORAX střílí ostrými! Přestože hráli v oslabené sestavě, přesto v zápase s Jihlavou nastříleli pět branek. Navíc Moravcovi svěřenci v Moravských Budějovicích nedovolili Dukle vůbec skórovat. Lan Láryš si tak připsal druhé čisté konto a tým dvě proměněné přesilovky. Leon Stryczek dal dva z pěti gólů.

Extraliga dorostu – Východ - 20.kolo čt 23.11.17:00
HC Dukla Jihlava
0:5(0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. T. Vehovský (Michalík, Majkowski), 26. Stryczek (Václavek, S. Stasjuk), 34. Stryczek, 39. Václavek (S. Stasjuk, Skorochod), 45. Ostřížek (S. Stasjuk, Skorochod). Rozhodčí: Čuňočka – Tichý, Trávník. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:5.
HC Dukla Jihlava: Štěbeták (45. Bican) – Zmrhal, Podroužek, Verbeshchuk, Holas, Pešl, Tomica – Chvátal, Š. Adamec, Kytka – Katolický, Nejedlý, Koníř – Hospodka, Lukáš, Kouba – Grabowski, Ratushniak.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Korbel, M. Kozák, S. Stasjuk, Noga, Michalík, Majkowski – Stryczek, T. Vehovský, Ignatěnko – Skorochod, Ostřížek, Václavek – Dietrich.

Úvodní buly sice vyhrál domácí celek, ale od 25 vteřiny vedl RT TORAX. Jihlavané ztratili puk za Láryšovou brankou a ve středním pásmu najetý Tobiáš Vehovský po Michalíkově nahrávce z hranice kruhů zamířil do černého. Štěbeták nastavil lapačku, puk ovšem nezachytil. Domácí se ke střele dostali až na začátku páté minuty, ovšem bránu Adamec neohrozil, mířil mimo tři tyče. Držení puku měli více méně pod kontrolou Porubané. Podruhé Vehovského domácí brankář vychytal. Dukla šla v jedenácté minutě do oslabení, což hosté nevyužili. Navíc šli také do čtyř a oslabení sehráli výborně. Dukla se dostala do zápasového tempa a až v posledních sedmi minutách Láryše prověřila.

Po přestávce měli domácí možnost vyrovnání, když vyhráli buly, jenže se k bráně vůbec nedostali. Naopak RT TORAX byl úspěšnější a dostával se ke střelbě. V obraně sahali Moravcovi svěřenci k jednoduchým řešením a puky vyhazovali daleko od brány. Přesto si Láryš několik zákroků připsal. Grabowski nebo Lukáš mířili do lapačky. Na konci 25. minuty se naskytla Porubanům druhé početní výhoda, kterou ukončili po 15 vteřinách. Semen Stasiuk si sjel od modré čáry hlouběji do pásma a na ose hřiště vystřelil. Štebeták puk nezachytil, protože mu brankovištěm projel obránce se soupeřem, puk se ocitl mezi kruhy na hokejce Leona Stryczka, který bleskově zakončil zápěstím nad levý brankářův beton.

Domácí nesložili zbraně, jen je zlobily nepřesné nahrávky. Až teč Koníře byla nebezpečná. Po ztrátě puku těsně za útočnou modrou se domácí nevraceli do obrany, čehož využil Leon Stryczek a puk po odrazu o mantinel dovezl až před branku, kde gólmana lehce překonal – 3:0. I Dukla získala druhou přesilovku, ale skóre nezměnila. Což se nemůže říct o Porubě! Tentokrát ukončila soupeři trest po 36 vteřinách. Ondřej Václavek dopravil kolem ležícího gólmana odraženou střelu Daniila Skorochoda.

Třetí třetinu začala Dukla nejlépe ze všech třetin, jen svou snahu nekorunovala gólem. Až ve 44. minutě byl nejblíže gólu Podroužka. Následnou minutu se skóre přeci jen měnilo. Z hloubi obranného pásma se RT TORAX rychle přesunul do útočné třetiny a Jan Ostřížek střelou k druhé tyči vyhnal Ondřeje Štěbetáka z brány. Do hry se tedy dostal Patrik Bican a brzy byl prověřen v porubské přesilovce. Domácí se poté snažili hrát ofenzivně, jenže se jim pořád nedařilo udržet se v útočné třetině. Marný boj se svou střelbou předvedl Kytka pět minut před koncem hrací doby, kdy Láryšem odražený puk, po Katolického střele, dorážel do odkryté brány Kytka. Ale nepochopitelně bránu netrefil. Jihlavané se pouštěli do půtek, které rozhodčí krotil. V posledních minutách se Jihlavští tlačili do brány i díky přesilové hře, Láryše však o čisté konto, druhé v sezóně, nepřipravili.

Dorostenci HC RT TORAX Poruba porazili tabulkového souseda 5:0 a stáhli ztrátu na čtyři body. V sobotu 25. listopadu od 12 hodin přivítají v tréninkové hale RT TORAX ARENY Kometu Brno.