V Olomouci to bylo drama až do posledních okamžiků, bohužel dorostenci na body nedosáhli

16.09.2023, Gabriela Juříková

V sobotu 16. září se podívali porubští dorostenci na olomoucký led. Oba týmy měly po třech kolech extraligy na kontě shodně tři body a tak se hrálo v podstatě o odskočení v tabulce. Vypjatý souboj měl i pětiminutovou přesilovku, hru čtyři na čtyři i bez gólmana. Herně i gólově vyrovnaný mač rozhodla až třetí třetina.

Extraliga dorostu – Východ - 4.kolo so 16.9.17:00
HC Olomouc
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. Koryčanský (Sekanina), 47. Koryčanský (Navrátil, Holaň), 60. Sekanina – 38. Skorochod (Stasjuk, Ignatěnko). Rozhodčí: Šico – Vašíček, Horák. Vyloučení: 1:4, navíc Hubáček (OLO) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Olomouc: Žbánek – Hubáček, Přidal, Kalman, Prokop, V. Černý, Holéczy, Holaň – Krásny, Harásek, Minář – Navrátil, Sekanina, Koryčanský – Rohozhyn, Bartok, Balog – Vogl
HC RT TORAX Poruba: Láryš – S. Stasiuk, Michalík, Korbel, Planka, Šíma, Kozák – Ignatěnko, T. Vehovský, Indrst – Ostřížek, Bobok, Skorochod – Janák, Stryczek, Žídek – Václavek, Dietrich

Souboj bodově vyrovnaných týmů začali aktivněji domácí. Láryš ale nemusel zasahovat, puky létaly mimo bránu. Průnik Tobiáše Vehovského ale donutil Stanislava Žbánka zakročit lapačkou. Přestože Kohouti byli v první polovině třetiny útočnější, čemuž napomohla i přesilovka, gólově se neprosadili. Přidalova střela byla sražená do ochranné sítě a Koryčanského střely končily buď na betonech nebo přímo v náručí hostujícího gólmana. Porubané zařadili vyšší rychlostní stupeň až po ubráněném oslabení. Nejprve sladili bruslící rychlosti, aby je nezastavovaly ofsajdy a pak Žbánka prověřovali ze všech stran. Jakub Žídek zkusil i samostatnou akci, Ostřížek odražený puk ze soubojů u mantinelu střílel z otočky a Skorochod si vyjel od mantinelu na osu hřiště. Jan Láryš měl ovšem také práci! Vychytal Korbela i Vogla a osm vteřin před koncem třetiny neuspěl ani obránce Prokop.

Druhá třetina už ovšem gólová byla. Nejdříve ale dorostenci RT TORAX udbánili další oslabení, aby si následně zahráli pětimminutovou přesilovku. Jan Ostřížek v plné rychlosti objížděl bránu a u pravé Žbánovy tyče jej nedovoleně zastavil Tomáš Hubáček, který tak šel předčasně do sprchy. Přesilovku rozehráli Porubané dobře, jenže málo stříleli. Nahrávky a stahovačky domácí borci dokázali leckdy přečíst a tím i vyhazovat kotouče přes celé hřiště. Čímž stačili i střídat, přestože měli střídačku daleko. V závěru se hosté o přesiovku připravili. Domácí ale také zkrácenou početní převahu neukončili dřív, ale s příchodem Stasiuka na led otevřel střeleckou listinu Jiří Koryčanský, který dopravil Láryšem odražený puk do odkryté poloviny brány. Dvě a půl minuty před koncem druhého dějství, které se odehrávalo s mnoha souboji a týmy si nenechávaly ani centimetr ledu zadarmo, vyhrál buly Mykola Ignatěnko na Semena Stasiuka, který od modré vypálil takovou dělovku, že to Daniila Skorochoda, stojícího u brány, resp. u pravé gólmanově tyči, skoro odhodilo. Stačil ale dobře nastavit hokejku či tělo, těžko říct, ale tečoval puk tak, že zapadnul do brankové sítě. Do šaten se tak šlo opět při nerozhodném stavu, tentokrát ale 1:1.

Porubané vstoupili do třetího dějství hodně aktivně a brzy si vysloužili klasickou přesilovku. V ní se ale dostal za porubskou obranu Krásný a samostatný únik zakončil jednoruč. Jakoby blíž a blíž bráně pod tíhou momentu najednou nevěděl, co udělat. Jan Láryš si na jeho reakci zkušeně počkal a lehce přistrčený puk zachytil levým betonem. Po ubráněném tlaku Poruby, kdy Žbánkova lapačka zapsala několik zákroků, se do útočné třetiny propracovali domácí a přesnými nahrávkami a roztažením hry po celém útočném pásmu vstřelil Jiří Koryčanský svůj i týmový druhý gól. Stál mezi kruhy a Navrátilovou nahrávku okamžitě nasměroval na bránu. Láryš neměl vůbec šanci se od pravé tyče včas přemístit doprostřed brány. Puk letěl jako blesk. V polovině třetiny rozjel z vlastního pásma akci Janák, střelu Žbánek vyrazil, Stryczek opět vracel do brány podél brankové čáry s možností, že se kotouč odrazí třeba od brusle. Což se nestalo. S běžícím časem si chtěla Olomouc pojistit vedení a sázela na brejky. Ty ale porubská obrana vždy včas zastavovala. Navíc se Porubané hodně snažili skóre opět srovnat a na konci třetiny trenéři sáhli i po hře bez gólmana. Což skoro vedlo k vyrovnání, kdyby byla pravá tyč trochu posunutá doprava. Puk se nakonec dostal do středního pásma, kde jej nabral na hůl Tobiáš Sekanina a do prázdné brány stanovil skóre 3:1. Do konce základní hrací doby scházelo 7,7 vteřiny.