Sareza podlehla Hradci Králové

19.02.2007, Jan Škarpa

Ostrava vstoupila do utkání velmi aktivně a již v šesté minutě se ujala vedení z hole Boháče. Když v deváté minutě přidal druhý gól Klimek, mohlo se zdát, že nebude mít Sareza se svým soupeřem problémy. Další góly ale nepřišly a Hradec postupně vyrovnal hru i skóre. Po vyrovnání z hole Koudelky začal mít Hradec více ze hry, což nakonec potvrdili opět Koudelka třetím a v závěrečné třetině Vondráček čtvrtým gólem.

- 45.kolo po 19.2.17:00
HC Sareza Ostrava
Královští lvi Hradec Králové
2:4(2:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Bokroš, Ovšák), 9. Klimek (Janečka) - 33. Haluza (Flamík), 36. Koudelka (Vondráček, Hedrich), 37. Koudelka (Fink, Hendrich), 53. Vondráček (Koudelka). Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 425. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, J. Mocek, Holík, Palík, Tesařík, Rimmel, Vajda, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Sochorek, Holuša - Valušiak, Badžo, Glas - Klimek, Janečka, Červenka
Královští lvi Hradec Králové: Hylák - Toužimský, P. Mocek, Flamík, Hendrich, Pazdera, Prošek, Burián, Lesák - Fořt, Roubík, Fišer, Fink, Koudelka, Vondráček, Sakrajda, Šinágl, Šebek, Haluza, Šeda, Volráb.
První střelu utkání si připsal hradecký Fink, ale to bylo na dlouho to jediné, co druhý tým tabulky v Ostravě předvedl. Sareza se osmělila na počátku druhé minuty, kdy se pěkně prosmýkl kolem bránců Holuša, ale jeho střela byla zblokována. Další šance Ostravy přišly v přesilové hře při vyloučení Finka. Z počátku držel hosty nad vodou Hylák, ale proti bekhendové střele Daniela Boháče pod víko již byl krátký. V tu chvíli jako by byl na ledě jen jeden celek, v další šanci byl Holuša, který leč tísněn, šikovně mířil mezi betony Hyláka. Po šanci Badža přišly velké chvíle Janečky a Klimka. Nejprve Janečka střílel do vyrážečky hradeckého brankáře, aby si vyražený puk dojel a přihrál Lukáši Klimkovi, který nedal střelou mezi betony Hylákovi žádnou šanci. Do tříbrankového vedení mohl Ostravu poslat Sochorek, ale v přesilovce střílel těsně mimo tyče Hylákovy brány. Ve dvanácté minutě se začali ukazovat i hosté, Fišer se prokličkoval do dobré šance, ale nedokázal zakončit. O chvíli později byli již v brankové šanci Sakrajda a Šebek, Štěpánek však dokázal svůj celek podržet. Na druhé straně pokoušel štěstí Sochorek. V 15. minutě byl Hradec blízko další pohromě, po hrubce obrany se dostal před Hyláka Klimek, po kličce střílel do prázdné brány, ale vracející se královehradecký obránce dokázal lehnout do cesty puku, který si to šinul za brankovou čáru. Ve druhé přesilové hře Hradce střílel nebezpečně, leč vedle po pěkné křížné přihrávce Roubík, neúspěšní byl taky Fořt a opětovně Roubík. A když se střelou neprosadil Šebesta ani dorážkou Boháč, byl stav utkání po první třetině 2:0.

Do druhé části vstoupil Hradec dohrávkou přesilové hry, při níž vyzkoušel pozornost Štěpánka Flamík. Na druhé straně pokoušel štěstí Badžo, ale tomu štěstěna dnes nepřála. Ve 24. minutě při hře 4 na 4 se snažil Klimek vyšperkovat situaci přihrávkou na lépe postaveného Janečku, ten však napálil puk nad bránu. Lépe se vedlo hradeckému Volrábovi, ten bránu trefil – ale pouze do místa, kde na puk čekal domácí brankář. Další dobrou šanci zmařil připravený Hylák, který vytušil, že Rimmel hodlá tečovat Glasovu střelu. Když se nezadařilo ani Valušiakovi, zabojovali opět hosté. Roubík dokázal udolat klečícího Glase, na Štěpánka byl už ale krátký. Na druhé straně byl obrovský závar před Hylákem po zavezení puku do třetiny Valušiakem, Badžo ani Glas ke smůle pro domácí nedokázali zvýšit a tak přišel v čase 32.54 trest. Po asistenci Flamíka snížil zřejmě v brankovišti postavený Petr Haluza na 2:1. Neuběhlo příliš času a Hradec dalším sporným gólem, který již nenechal klidným ani věčného kliďase Jakuba Štěpánka, vyrovnal. Šťastným střelcem byl Martin Koudelka. Vyrovnávací gól Hradec nadmíru nabudil a již za 100 sekund o vyrovnání vedl. Pěknou střelou k tyči se prezentoval Martin Koudelka. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, avšak únik Glase a Badža znamenal pouze zacinkání na Hylákovo břevno.

V úvodu závěrečné třetiny hráli Energetici delší dobu přesilovou hru, půl minuty pouze proti třem domácím hráčům. Přesilovku však nedokázali zužitkovat. Domácí se snažili hrát aktivně, v oslabení se do šance probojoval Sochorek, ale Hylák si s jeho střelou poradil. Poté následovala série dvou domácích přesilovek, ve kterých byla stejně neúspěšná, jako Hradec. V 50. minutě najížděla trojce hradeckých hokejistů na osamoceného obránce Sarezy, Fořt akci zakončil pouze střelou mimo. V čase 50.06 byl na čtyři minuty vyloučen Flamík a toto vyloučení rozhodlo utkání. Sareza sice v úvodu uzavřela Hradec před Hylákem, vytěžila však pouze jedinou střelu z hole Šebesty. V čase 52.18 využívá chyby ostravské obrany Roman Vondráček, který využívá brejk a posílá Hradec Králové do dvoubrankového vedení. V 55. minutě se pokoušel něco udělat s průběhem utkání Glas, ale jeho bekhendová střela neznamenala pro Hyláka velký problém. V závěru utkání se Ostrava odhodlala ke hře bez brankáře, která pro domácí nevedla ke korekci skóre, ani pro hosty ke zvýšení náskoku a tak si odváží Hradec Králové z Ostravy všechny tři body za výhru 4:2.

Ohlasy k utkání

Petr Fabián (Sareza): „Kluci prohráli zápas ve dvou fázích, v první jsme měli spoustu vyložených šancí, které jsme neproměnili. V první třetině mělo být po zápase. V páté šesté minutě začali hráči přemýšlet jen ofenzivně, přestali hrát to co měli. Nemohli jsme se pak dostat do hry. Je to myšlení mladších hráčů, je v tom i nezkušenost. Další problém byl v tom, že hráči dnes dostali virózu. Pavel Šebesta, Vladimír Holík či Jakub Štěpánek by neměli nastoupit, ale klobouk dolů před tím, jak to dnes odehráli. Rozhodla první a druhá třetina, třetí třetinu jsme se protrápili.“

Vladimír Jeřábek(Hradec Králové): „Byli jsme rádi, že jsme prohráli první třetinu jen 2:0. V kabině jsme si to vyříkali. Pak jsme již byli lepší a vytvořili jsme si dost šancí. Ve třetí třetině jsme byli pod tlakem, ale bylo to v pořádku, protože to byli fauly, jen ten čtyřminutový byl trochu přísný, ale v jednom z nich jsme udeřili a nakonec jsme vyhráli.“