Ostravské derby pro RT TORAX! Dorostenci skolili Rideru v přesilovkách

09.12.2023, Gabriela Juříková

Utkání 25. kola mezi ostravskými týmy začalo být zajímavé až od druhé třetiny, kterou Porubané vyhráli 4:0 díky třem proměněným přesilovkám. Na čtyři z pěti gólů se podílel Daniil Skorochod, obránce Semen Stasiuk vsítil dvě branky.

Extraliga dorostu – Východ - 25.kolo so 9.12.12:00
HC Vítkovice Ridera
5:1(0:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. S. Stasjuk (Skorochod), 31. Václavek (S. Stasjuk, Skorochod), 37. Skorochod (Ignatěnko), 37. T. Vehovský (Michalík), 47. S. Stasjuk (Skorochod) – 43. Douda (Fasner, Kisza). Rozhodčí: Kapitanov – Hanzlík, Smetková. Vyloučení: 2:5, navíc Zatloukal (VIT) 10 OT. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Noga, S. Stasiuk, Korbel, Michalík, Planka – Ostřížek, T. Vehovský, Skorochod – Dietrich, Bobok, Dragon – Ignatěnko, Václavek
HC Vítkovice Ridera: Varga (41. Špírek) – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza, A. Vítek – Svozil, A. Daněk, Plško – Douda, Zachariasz, Max. Man – M. Mareš, Fasner, Nazad – M. Hofman.

Třetí setkání dorostu Poruby a Vítkovic začalo bezbrankovou první třetinou, ve které se střelecky činily více Vítkovice. A kupodivu byl zápis o utkání prázdný i v kolonkách trestů.

Což se v druhé třetině ostravského derby změnilo. Začalo být zajímavé! Hráči RT TORAX využili dvě nabídnuté přesilovky. První na začátku druhého dějství ukončil už po 21 vteřinách Semen Stasiuk a zkrátit tu druhou, hranou v polovině třetiny, stačilo Ondřeji Václavkovi pouhých 18 vteřin. Po šesti minutách hry padla i branka v normálním počtu hráčů. Puk vsítil do vítkovické sítě Daniil Skorochod. Po odehraných osmi vteřinách stejné minuty – 37. – se Ridera dostala opět do oslabení, které zkrátil kapitán porubského celku Tobiáš Vehovský.

Od třetí třetiny vítkovické brankoviště hlídal Ondřej Špírek. Ovšem více práce měl Jan Láryš, když se dostala poprvé v utkání do oslabení Poruba kvůli špatnému střídání. Domácí vytlačovali soupeře z pásma, jenže Vítkovičtí se přeci jen radovali z gólu. Láryš měl puk na sobě, byl přetlačen a v pádu na záda se puk objevil za brankovou čarou. Gól kapitána Jiřího Doudy rozhodčí i přes protesty porubského lídra kabiny Vehovského uznal. Na začátku 47. minuty proměnil i RT TORAX početní výhodu, v tomto utkání čtvrtou. Svůj druhý gól vsítil obránce Semen Stasiuk. Od modré na ose hřiště prostřelil vše před sebou. Špírek zahlédl kotouč na poslední chvíli, jak mu letí kolem pravého ramene.

Od posledního gólu zbývalo do konce základní hrací doby třináct minut. Poruba se více méně bránila vítkovické ofenzívě. Ale pokud se naskytla možnost útočit, využila ji. Vítkovickým dorostencům puky hodně odskakovaly, měli nepřesné nahrávky, ovšem když už se dostali ke střele, byla nebezpečná. Svěřenci trenéra Moravce čtyřbrankové vedení skvěle ubránili a na domácím ledě tak slavili nad Riderou druhou výhru v sezóně a zaznamenala 80% úspěšnost v přesilovkách.