Za bojovnost a skvělou hru si zasloužili bod! Jenže ani závěrečná power–play k vyrovnání nevedla

23.11.2014, Gabriela Juříková

Poslední utkání základní části ELIOD extraligy mladšího dorostu sehráli Porubští na domácím ledě s Warriorem Brno a od začátku pojali souboj velmi vážně. Byli vyrovnaným soupeřem, přestože je dělily v tabulce čtyři pozice a devět bodů. Domácí bušili na brněnskou bránu, ale odemknout skóre se povedlo před koncem první třetiny hostům. Po polovině zápasu Brno vedení navýšilo, jenže houževnatý RT TORAX ve třetí třetině snížil v přesilovce gólem Vojtěcha Střondaly a utkání zdramatizoval. Další nabídnuté početní výhody však již neproměnil a ani hra bez gólmana k vyrovnání nevedla. Proti dalším gólům byl i porubský brankář Kryštof Mrázek a tak zápas skončil těsnou výhrou Brna 2:1.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 18.kolo ne 23.11.13:30
HCM Warriors Brno
1:2(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Střondala (Havránek) – 18. Kunst (Dufek), 36. Blaško (Chalupa, Miloš). Rozhodčí: Krenželok T. – Cap, Chamrád. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Balcárek, Kotouček, Dobeš, Kroček, Zicháček, Glumbík – Plachý, Bochnak, Žídek – Havránek, Střondala, Klíma – Vojtášek, Mrva, Voznička Martin – Dlouhý, Timura
HCM Warriors Brno: Holík – Máca, Daněk, Miloš, Jurnečka, Kuchař, Rafaj – Mudrych, Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Růžička, Karpíšek, Chalupa, Dufek, Malý

Ve druhém utkání pod novým trenérským vedením si počínali mladší dorostenci velice dobře. Hráli jednoduše a přímočaře na bránu, ale gólovému úspěchu pokaždé zabránil gólman Holík. Vychytal Klímu, Střondalu i Dobeše a poradil si i se střelbou v oslabení. Hosté si také vypracovali několik šancí a v předbrankovém prostoru byli hodně nebezpeční. Branky se diváci dočkali v osmnácté minutě, kdy se právě před Mrázkovou bránou ocitl sám Ondřej Kunst. Získal odražený puk, udělal dva kroky do strany a poslal kotouč těsně k pravé tyči.

V samém závěru jeli Brňané dva na jednoho. Pro Porubu naštěstí Chalupa pas od Dufka nestihl u levé tyče tečovat. Ve dvacáté vteřině druhé třetiny si zahráli přesilovku i hosté, ale domácí hodně podržel gólman Mrázek. Už si dal dobrý pozor na hru rameny Kunsta. Zato Holík moc práce v prostřední části neměl. Warrior zavřel střední pásmo a domácí se jen stěží přes obranný val dostávali. A když už ano, tak vyslali na bránu málo nebezpečné střely.

V polovině utkání ubránil RT TORAX druhé oslabení, ale v 36. minutě nedokázal zastavit brněnský protiútok a podruhé inkasoval. Po levém křídle ujel Ján Blaško a z hranice kruhů poslal puk mezi rameno a tyč Mrázkovy brány. Po druhé přestávce se domácí vrhli do třetiny a dobré dvě minuty drželi hosty v pásmu. Puky však létaly jen okolo Holíkovy brány nebo do jeho výstroje.

Pak se Brno provinilo faulem v útočné třetině. Timura ani na poprvé Střondala nedokázali dopravit puk do brány. Nakonec v dalším pokusu snížil Vojtěch Střondala. Kotouč propadl Holíkovi z výstroje a doklouzal za brankovou čáru. V posledních šesti minutách se hosté dvakrát vyfaulovali a nabídli Porubě šanci na vyrovnání. Z nespočtu střel žádná neskončila za Holíkem. Tlak z přesilovek si ponechali domácí i při plném počtu hráčů, a i když byli mohutně povzbuzováni a tlačeni z tribun a sáhli po hře bez gólmana, vyrovnat se nepodařilo. Warrior odjel s plným počtem bodů.

Video z utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Kluci podali ve třetí třetině dobrý výkon, konečně chodili do těla, dostávali se do předbrankového prostoru. Bohužel ten tlak do brány je pořád malý. Musíme hodně pracovat s obránci, protože nedokáží prostřelit kotouč před bránu a jsou málo v pohybu na modré čáře. Jinak musím kluky za bojovnost pochválit, jenže pochvala je jedna věc a prohrané body druhá.

Oldřich Kališ (HC Warrior Brno): Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Postavení Poruby v tabulce je jaké je, ale stejně hraje houževnatý a fyzicky náročný hokej. Bojovali, bojují a věděli jsme, že to bude těžké tady vyhrát. Kluci se k tomu postavili perfektně. Odbojovali jsme to my i Poruba, ale my byli o ten pomyslný krůček lepší.