Warrior přestříleli, dlouho vedli a nakonec si mladší dorostenci vybojovali jen bod

09.10.2014, Gabriela Juříková

Ve čtvrtečním devátém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu se spolu střetli tabulkoví sousedé. Osmý RT TORAX Poruba zajížděl na led devátého Warrioru Brno a přestože byli střelecky aktivnější domácí, od sedmnácté minuty vedli hosté. I v prostřední části měl více práce porubský gólman, ale vyrovnat se Brňanům zdařilo až na začátku třetí třetiny Růžičkovým gólem v oslabení. Zápas pak domácí otočili v 55. minutě přesilovkovým gólem Dufka, a když Vojtěch Střondala svou druhou brankou vyrovnal a následné nastavení neurčilo vítěze, dospělo utkání do samostatných nájezdů. V této disciplíně byli šťastnější domácí, když rozhodující nájezd proměnil Blaško. Další kolo je na programu v neděli 12. října, kdy ve 13:30 Porubští přivítají Třinec.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 9.kolo čt 9.10.15:00
HCM Warriors Brno
3:2sn(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Růžička, 55. Dufek, rozh. náj. Blaško – 17. Střondala (Bochnak), 57. Střondala (Dobeš). Rozhodčí: Honza – Lainka, Šustr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 64. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
HCM Warriors Brno: Borský – Jurnečka, Rafaj, Kuchař, Pípa, Miloš, Máca – Mudrych, Kunst, Blaško, Macháň, Jedlička, Bernovský, Růžička, Karpíšek, Dufek K., Chalupa, Dufek O., Malý, Bocián
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (Mrázek) – Balcárek, Kotouček, Dobeš, Kroček, Pliska, Voznička Marek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Timura, Klíma, Mrva, Bochňák, Voznička Martin