Žhavé výstřely v podání staršího dorostu! Poruba otočila utkání a vrátila Opavě předešlou prohru

04.12.2015, Kateřina Juříková

Poslední vzájemné utkání v základní části soutěže mezi Porubou a Opavou bylo velice napínavé. Prozatím vypadala bilance vzájemných zápasů 2:1 a po výhře hostů by se to mohlo srovnat na 2:2. Realita vypadala ovšem jinak, než Slezané zamýšleli. Sice nedalecí sousedé do utkání vlétli jako tajfun a již v 7. minutě vedli 0:2, ale v půli první třetiny nastal zlom a domácí se tak nahecovali, že dokázali do konce první části stav dorovnat. Po druhé třetině vedla Poruba již 5:2, jenomže Slezané se tří cenných bodů nechtěli vzdát bez tvrdého boje. Soubojů přibývalo, naštěstí nepřibývalo těžce zraněných. Přesto to na ledě vypadalo spíše jako na bojišti a místy šel hokej stranou. Domácí však nepolevili a své bodíky si ukrást nenechali. Kryštof Lamla i Paul Mocher se rychlým porubským střelám neubránili a nejvíc kanadských bodů nasbíral Vojtěch Střondala (1+4) a hned za ním Milan Vospálek (2+1).

NOEN extraliga staršího dorostu - 25.kolo pá 4.12.17:00
Hokejový klub Opava
8:3(2:2, 3:0: 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Irgl (Střondala), 16. Střondala (Bijota), 24. Holub (Krupa), 27. Prokeš (Střondala, Krupa), 36. Vospálek (Střondala, Malát), 44. Vospálek (Bijota), 50. Klíma (Malát, Vospálek), 57. Irgl (Střondala) – 5. Döhner (Lelek), 7. Štěpánek (Döhner), 56. Hladoník (Řečinský). Rozhodčí: Cik – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7, hráči Opavy Štěpánek a Cibulka dostali tresty 2+10 za zákroky do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:2, 7:2, 7:3, 8:3.
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Prepsl, Bijota, Prokeš, Skokan, Dobeš, Timura – Malát, Vospálek, Dang – Havránek, Střondala, Irgl – Holub, Krupa, Žídek – Klíma, Dlouhý, Plachý – Voznička
Hokejový klub Opava: Lamla (od 27. minuty Mocher) – Štěpánek, Lelek, Kunc, Cibulka, Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Döhner, Skalka, Řečinský, Adamczyk, Bitomský

Opava vlétla do utkání jako tajfun. Sotva se vhodilo první buly, byli hosté u puku a najížděli si do útoku. Poruba se sice pokoušela se soupeře zbavit a dostat jej spíše před jejich gólmana, ale nedařilo se. První branku vstřelil v páté minutě Jakub Döhner, jež záhadným způsobem prostřelil skulinu mezi Škodou a brankovou tyčí. Posléze stav navýšil ve vlastním oslabení Radim Štěpánek a potrestal tak chyby Poruby.

Ze střídačky domácích šel slyšet nepříjemný hřmot naštvaných hráčů, kteří se hecovali k lepšímu výkonu. Povzbuzování se navzájem pomohlo a začátkem druhé půle první třetiny byl stav snížen Lukášem Irglem. Ten si najel podél mantinelu, a ačkoliv byl Lamla připraven, puk po střele porubského forvarda padl do brány. Vojtěchu Střondalovi, jež na první branku nahrával, se po pár minutách podařilo stav dorovnat v přesilové hře 5 na 3. Do konce první části se ale oba týmy již jen o kotouč přetahovali a vyměňovali si strany. Lamla i Škoda si museli dokonale krýt svou klec, neboť nikdy nebylo jisté, ze které strany kotouč přiletí.

Druhou třetinu zcela ovládal tým domácích. Ve vlastním oslabení dokázali ohrozit klec hostí a pár minut po naskočení vyloučeného dokázali navýšit stav. Plachý si v útočném pásmu kličkoval s kotoučem na holi a pokusil se i o gól. Bohužel jeho pokus byl neúspěšný. Ve zlomku vteřiny se skórovat podařilo Matyáši Holubovi. Také vyloučení Řečinského dokázala Poruba bleskově potrestat střelou obránce Martina Prokeše. Po této brance přenechal Kryštof Lamla bránu Paulu Mocherovi.

Na Opavských šlo vidět, že už mají na krajíčku a jejich nervy povolovaly emoce. Začalo přibývat soubojů u mantinelů a vznikalo tak hodně sporných momentů. Hlavní sudí ovšem všechny situace posoudil podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, a jeho úsudek neovlivnili jak fanoušci, tak ani porubský kapitán, který se šel se sudím pobavit o jedné z nich. Třetí branku zosnovali Střondala, Vospálek a Malát. Všichni tři předvedli originální akci zakončenou pěkným gólem z hole Milana Vospálka.

Do poslední třetiny vstupovaly oba týmy ve čtyřech. Sotva se vrátili oba vyloučení na led, dostali se hosté do čtyř znovu. Vyčerpaní z předešlého oslabení nedokázali svého gólmana Mochera uhlídat a inkasovali po šesté. Milan Vospálek si najel přes střední pásmo až před opavskou bránu, vypálil a kupodivu neminul. Šťastnou sedmičku vstřelil Kamil Klíma a utvrdil tak hosty, že již na body nedosáhnou.

Hosté ovšem stále bojovali, i přes tak vysoký náskok domácích. Vymýšleli různé akce, bohužel brankou nekončily. Podařilo se to až v 56. minutě, kdy se Opavští dostali do opět útoku. Řečinský a Alex Hladoník již v předchozích minutách zkoušeli vytvořit gólovou akci, ale až nyní se jim podařilo ji dotáhnout do konce. Stav byl tedy snížen na 7:3. O minutu později skóroval Lukáš Irgl, který se ještě ke konci utkání pokusil o hattrick, jenomže již neuspěl. K výhře i tak stačil pětibrankový náskok a Poruba si ukořistila 3 body.