Vítěze určují vstřelené góly, těch se starším dorostencům nepodařilo vsítit víc než soupeři

04.09.2015, Gabriela Juříková

První kolo Extraligy staršího dorostu svedlo, stejně jako v loňské sezóně, městské rivaly. RT TORAX Poruba se přesunul do Multifunkční haly Ostravské Arény, kde se po týdnu střetl s domácím týmem HC Vítkovice Steel. Kdo viděl poslední přípravný zápas, nemohl si neříct, že je hra stejná. Porubští tvořili hru, ale góly stříleli domácí. V první třetině se podařilo v samém závěru snížit vítkovické tříbrankové vedení Kamilu Klímovi, na začátku druhého dějství svěřenci trenéra Rambouska promarnili pětiminutovou přesilovku a ve třetí třetině odpověděl na čtvrtou domácí branku František Balcárek. V sobotu 5. září na domácím ledě přivítají porubští starší dorostenci Olomouc. Buly bude vhozeno v 13:30 hodin.

NOEN extraliga staršího dorostu - 1.kolo pá 4.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:2(3:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Franz (Raška, Veřmiřovský), 14. Raška (Kosina, Kaláb), 19. Baláž (Blaško, Gřesík), 45. Toman (Raška) – 20. Klíma (Dang), 46. Balcárek (Dang). Rozhodčí: Krenželok – Barteček, Ševčík. Vyloučení: 6:5, navíc Šala (VIT) 5+OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
HC Vítkovice Ridera: Daňa – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Pastor, Franz, Kosina, Raška, Toman
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Bijota, Krása, Vondál, Skokan, Balcárek, Prokeš, Prepsl, Dobeš – Holub, Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Plachý – Klíma, Střondala, Dang – Timura, Stach, Žídek

Soupeři se vzájemně znají, takže nebylo třeba opatrného a vyčkávacího manévru a šlo se rovnou hrát pořádný hokej. Od podlahy to vzal hlavně RT TORAX Poruba, který se snažil aktivně hrát a nečekal, až co vytvoří soupeř. Přesto se domácí tým radoval z branky jako první, když se po minutě a půl dostal před gólmana Škodu a chybu v obraně potrestal Radim Toman. Přestože hosté okupovali útočné pásmo, ze vstřelené branky se ve čtrnácté minutě radovaly opět Vítkovice. Únik Dominika Rašky přišel ve chvíli, kdy hosté vyklízeli pásmo, kvůli signalizovanému ofsajdu. Vítkovický kapitán proletěl střední pásmo a z dálky vystřelil pod vyrážečku. Puk rozvlnil brankovou síť a domácí vedli 2:0.

Do první přestávky viděli diváci ještě dvě branky. V devatenácté minutě zvýšil vedení střelou zápěstím Jozef Baláž, když se spoluhráči vyhrál souboj s porubskou obranou a dostal se k odraženému puku. Do sirény chybělo něco více než dvacet vteřin, když Kamil Klíma stojící Daňovy po levé ruce poslal odražený puk z rohu na bránu a překvapen byl nejen gólman Daňa – 3:1. Po přestávce musel rozhodčí vykázat vítkovického hráče Matěje Šalu do kabin a Porubě dal pětiminutovou přesilovku za vražení na hrazení. Početní výhoda pro Porubu nebyla výhodou ale utrpením. Střely zaznamenány byly, jenže netrefovaly cíl. Po vypršení trestu se vzápětí nabídla Porubským klasická přesilovka, jenže ani v té nesnížili vítkovické vedení.

Druhá třetina byla gólově nulová, ale hrál se pohledný útočný hokej nahoru dolů. Což vlastně po celé utkání. Koncovka však lépe vycházela domácímu týmu. Ve čtyřicáté páté minutě, tedy ve třetí třetině, se Raškova střela odrazila od zadního mantinelu, kterou si stejný hráč dojel a po objetí brány nahrál Radimu Tomanovi, který našel skulinu mezi levým gólmanovým ramenem a horním rohem brány – 4:1. Středové buly vyhráli hráči RT TORAX a okamžitě se umístili v útočné třetině. Po několika střelách se k puku dostal obránce František Balcárek a prudce vystřelil. Gólman Daňa ukázkově kotouč chytil do lapačky, jenže se převážil dozadu a i s pukem v dlani spadl za brankovou čáru – 4:2.

Atraktivní útočný hokej již nenabídl žádnou gólovku. Porubský brankář Škoda držel vítkovické střelce zkrátka a na druhé straně tomu nebylo jinak. První tři body si tak do tabulky připsal domácí tým Vítkovice Steel. Ve druhém kole přivítají starší dorostenci Poruby v sobotu 5. září v 13:30 hodin olomoucké Kohouty a opět Vám přineseme onlajn textový přenos.