Na domácí vítězství si musejí dorostenci počkat, na domácí půdě podlehli Vsetínu

18.09.2015, Gabriela Juříková

V pátek 18. září bylo na programu 5. kolo extraligy staršího dorostu. Od tohoto kola se soutěž oficiálně jmenuje NOEN extraliga. Svěřenci trenéra Petra Rambouska se na domácím ledě představili podruhé. Po dvou výhrách chtěli bodovat i se Vsetínem, jenže od čtvrté minuty přesilovkovým gólem prohrávali. Ve druhém dějství inkasovali ve vlastní přesilovce, a přestože ve třetí třetině zvýšili střeleckou aktivitu a naskytlo se jim mnoho početních výhod, tak snížení nepřišlo. Vsetín si odvezl vítězství zaslouženě. K sobotnímu utkání zajíždí hráči RT TORAX Poruba na Ocelářský led, kde bude buly vhozeno v 18 hodin.

NOEN extraliga staršího dorostu - 5.kolo pá 18.9.17:00
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kollár (Půček, Koňařík), 39. Kovář. Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Prepsl, Krása, Vondál, Dobeš, Balcárek, Skokan, Bijota, Prokeš – Irgl, Střondala, Krupa – Dang, Malát, Vospálek – Holub, Stach, Timura – Klíma, Dlouhý, Plachý
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin – Paroušek, Půček, Koňařík, Hrňa, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Najvar

Sebevědomí domácím vydrželo jen do čtvrté minuty, kdy inkasovali v prvním oslabení. Vsetín sehrál produktivně přesilovku, když Škodu zahrnovali střelbou a na kotouč vystřelený z hole Ondřeje Kollára nedosáhl. Domácím se nikterak nedařilo, byli u všeho pozdě a na vše se nadřeli. Vsetínští hráli trpělivě a s lehkostí a hlavně, dobře jim to klapalo v obraně. Byli od začátku utkání aktivnější, bruslivější a hrou se bavili.

Ale pořád to byl pro domácí hratelný stav jenže, i když měli k dispozici přesilovky, scházela jim střelba a bez té se přece góly nemůžou dát. Po přestávce byl herní projev obou týmů naprosto stejný. Porubští nabízeli hostům mnohé šance, ale po úvodní brance se Vsetínu nedařilo Škodu překonat. A veškeré snahy domácích o vyrovnání hatila nepřesnost přihrávek a chybějící četnost střelby. Co nechybělo, byla snaha. Na konci třetiny hráli domácí přesilovku, ale nechali si ujet Davida Kováře, který byl sice vytlačen ze střelecké pozice, ale i z brankové čáry z rohu kluziště vystřelil na bránu a gólman Škoda si hokejkou puk srazil pod horní tyč – 0:2.

Ve třetí třetině stáhl trenér Rambousek hru na tři útoky a tým se dostal do větších obrátek a hra tím pádem měla větší grády. Jenže ke snížení to nevedlo, přestože se Irglovi podařilo nastřelit z dálky horní tyč. Posléze se ve skrumáži nedokázal prosadit Střondala. Vsetín si připsal další tři body poté, co minulé kolo vyhrál nad Havířovem a dotáhli se tak na šestibodovou Porubu. Další kolo je na programu již zítra, tedy v sobotu 19. září od 18 hodin na ledě Třince.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že přijede soupeř, který byl nabuzený vítězstvím doma s Havířovem. U nás vládla po dvou výhrách dobrá nálada a více méně jsme si na Vsetín věřili. Ale odehráli jsme druhé utkání doma, kdy jsme nevstřelili ani jeden gól a bez toho se vyhrávat nedá. Scházel tomu náboj a nějaký ušmudlaný gól, abychom se chytili. Doma prostě nehrajeme vůbec to, co předvádíme na venkovních kluzištích. Vsetín dnes vyhrál zaslouženě.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Připravovali jsme se na začátek utkání, protože jsme tušili, že na nás domácí vlítnou. Chtěli jsme hrát co nejdéle bez inkasované branky, a to se povedlo. Díky dvěma vstřeleným brankám jsme utkání dovedli do vítězného konce a jsem rád, že to kluci udrželi.