V dorosteneckém derby na ledě Vítkovic byla dělba bodů, prémiový získali domácí

28.10.2023, Gabriela Juříková

Před reprezentační přestávkou odehráli dorostenci Poruby 16. kolo extraligy na ledě Vítkovic. První letošní vzájemné utkání vyhráli jednoznačným vítězstvím 4:0 a tak se na ně domácí Ridera připravila. Porubské vedení ze třetí minuty zásluhou Daniila Skorochoda domácí tým srovnal až ve třetím dějství a utkání rozhodovalo prodloužení.

Extraliga dorostu – Východ - 16.kolo so 28.10.13:00
HC Vítkovice Ridera
2:1p(0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 32. M. Hofman (Nazad, Mareš), 62. Zachariasz (Kisza) – 3. Skorochod (T. Vehovský). Rozhodčí: Tomeček – Molin, Vojtásek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Vítkovice Ridera: Varga – A. Drábek, M. Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, A. Vítek – Fasner, Svozil, Plško – Douda, Zachariasz, Max. Man – Mareš, Nazad, Rončka – M. Hofman.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Majkowski, Stasjuk, Planka, M. Kozák, Korbel, Dragon, Michalík – Ostřížek, Vehovský, Skorochod – Ignatěnko, Stryczek, Indrst – Dietrich, Bobok, Václavek.

Aktivita hostů se projevila již na konci třetí minuty, kdy Daniil Skorochod přijal křižnou nahrávku ujíždějícího Tobiáše Vehovského na domácí bránu a pohodlně zavěsil do odkryté poloviny brány. Vítkovičtí měli šance na srovnání, ale Láryš nebyl srovnání přístupný. Ovšem i Porubané si vytvořili možnosti navýšit vedení, což Varga také nepřipustil, ale i tak byli spokojeni s vedením 1:0.

Po přestávce prováhal vyrovnávací trefu Drábek a na druhé straně byl v bekhendovém zakončení Skorochod zablokován a s protihráčem skončili na zadním mantinelu. Dorostenci RT TORAX přečkali oslabení dobrou poziční hrou a když už někdo střílel, jako třeba Drábek od modré, Láryš střely viděl a likvidoval. Vítkovice byly v tlaku a z toho pramenil zmatek v porubském brankovišti, který Nazad žádnou dorážkou neutnul.
Když gólově neuspěli hosté, obrátila se hra proti Láryšovi a bleskovou kombinaci, započatou u vlastní brány, křižnou nahrávkou na levé křídlo zakončil vyrovnáním Marek Hofman. Do přestávky si početná divácká kulisa několikrát zkusila zatajení dechu při šancích na obou stranách. Do třetí třetiny šly týmy za stavu 1:1.

První větší šance na překlonění vedení na svou stranu měli dorostenci Poruby v přesilovce. Ostřížek byl ale ve slotu rychle zablokován soupeřem a nemohl tak tečovat do odkryté poloviny brány. V šesté minutě se hosté dostali do oslabení, které trvalo jen 6 vteřin. Při hře čtyři na čtyři byli Vítkoviští malinko více na kotouči, ovšem střelecky se dařilo více Porubanům. Dietrichova střela Vargu nemálo prověřila. Od 17 minuty hrály celky o udržení bodu. Obrany se konsolidovaly už za modrou čarou, a co možná nejdéle držely hru ve středním pásmu.
Střela po buly před Vargou z hole Ostřížka skončila v lapačce a následně využil porubský snajpr špatné vyhození domácího týmu, ale i tato střela skončila u gólmana. Jako i střela Fojtíka z otočky zůstala Láryšovi v lapačce.

Toto derby dospělo do prodloužení, v kterém puk držely Vítkovice a po krátké porubské návštěvě v útočné třetině rozhodl v čase 61:48 při zmatku před Láryšem Olaf Zachariasz, jenž se nejrychleji zorientoval ve slotu a poslal puk přes ležícího Láryše a hráče před ním. Dorostenci RT TORAX s 16 body zůstávají na šestnácté pozici před Olomoucí (16b) a Zlínem (15b).