Sareza veze z Ústí nad Labem dva body!

13.12.2006, Miroslav Janíček, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava zajížděla ve středečním třicátém kole na horký led Ústí nad Labem. To že si doveze alespoň jeden bod, byl sen celého celku, ale že si doveze rovnou dva za výhru 3:4 v prodloužení, čekal jen málokdo. Hrdinou utkání se stal v 63. minutě ostravský bek David Mocek, jenž propálil domácího Zikmunda střelou z mezikruží. Sareza v utkání vedla 0:1 trefou Lukáše Bokroše v úvodu druhé části, ale domácí dvěma trefami stav zvrátili, ale do konce 40. minuty srovnal opět Lukáš Bokroš. Na Kloboučkův gól z 53. minuty nalezl odpověď Dalibor Sochorek a díky jeho trefě se utkání přehouplo až do vítězného prodloužení.

- 30.kolo st 13.12.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4p(0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Antoš (Slížek ,Ivan), 28. Klobouček (Slížek, Martinec), 53. Klobouček (Janků, Jan Kudrna) - 21. Bokroš (Boháč, Mocek D.), 40. Bokroš (Šebesta, Boháč), 58. Sochorek (Klimek, Holík), 63. Mocek D. (Baranyk, Sochorek). Rozhodčí: Lacina - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 11:11, navíc Marek Ivan (UNL) 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 2387. Střely na branku: 61:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund – Pojkar, Nádašdi, Houdek, Hořava, Jan Kudrna, Ficenc, Kolafa, Zápotočný – Hulva, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klobouček - Micka, Ivan, Vítek - Jiří Kudrna Přeučil, Bauer.
HC Sareza Ostrava: Čech – Palík, Mocek D., Holík, Mocek J., Ovšák, Tesařík, Vnenk, Vajda – Šebesta, Boháč, Bokroš – Klimek, Sochorek, Svačina – Gelačák, Pavlačka, Baranyk – Dušek, Janečka, Mocek I.

Hned v prvních minutách domácí hokejisté svého soupeře zmáčkli. V 5. minutě mohli skórovat hosté Šebestou, ale domácí hráči vyhodili téměř z branky. Poté se hrálo nahoru dolů, ale bez větších šancí. Ve 14. minutě nahodili hosté puk do ohně před ústeckou branku, z blízka se ve velké šanci ocitl Janečka, ale neproměnil. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. V 18. minutě měli Lvi možnost hrát ve 4 proti 3, ale výhodu nevyužili. Naopak to byli hosté, kdo mohl jít do kabin veselejší, ale Bokroše po přečíslení 2 na 1 skvěle vychytal Zikmund.

Co se hostům nepovedlo před přestávkou, dokázali hned po ní. Po obrovské minele Pojkara ukořistil D. Mocek kotouč, přes Boháče se dostal puk k Bokrošovi a ten reparát splnil na výbornou - 0:1. Hokejisté Slovanu přidali a vynutili si faul. V oslabení spadla po souboji helma Tesaříkovi. Ten se ji sice snažil nasadit, ale téměř dvojnásobné převahy dokázali Lvi využít a Antoš vyrovnal. Ve 27. minutě, těsně po naskočení Zápotočného z trestné lavice, měl po přihrávce od zadního mantinelu gól na hokejce Ivan, ale Čech v brance Sarezy byl bezchybný. Brzy na to hráli přesilovku domácí a vytvořili si velký tlak. V závaru se nejlépe zorientoval Klobouček a bekhendem otočil skóre - 2:1. V polovině utkání, po přísném vyloučení Ivana a Antošově vyhození kotouče mimo led, hráli hosté více než minutu dvojnásobnou přesilovku. Lvi se hlavně díky skvělým zákrokům Zikmunda ubránili. S přibývajícím časem si domácí vytvořili převahu, ale hosté hrozili brejky, a zvlášť nebezpeční byli po několika hrubých chybách hráčů Slovanu. Ve 36. minutě vyhrál Martinec vhazování v útočném pásmu na Janků, jehož volej efektním semaforem zastavil Čech. V závěru třetiny hráli Ostravané další přesilovku. Brzy skončil puk v Zikmundově brance, ale dostal se tam díky nájezdu do brankáře Ústí, kterému tak puk vypadl. To však hosty neodradilo, po vhazování vytvořili před domácí svatyní závar a byl to opět Bokroš, kdo toho dokázal využít - 2:2.

Série nestandardních počtů hráčů na ledě pokračovala i ve třetí třetině. Už po necelé minutě a půl hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale bez efektu. V následné přesilovce 5 proti 4 ale ujeli do přečíslení Šebesta s Boháčem a jen zásluhou skvělého zákroku Zikmunda se skóre neměnilo. Ve 44. minutě trefil Janků z první, po příhře zpoza branky, jen dobře postaveného brankáře Sarezy. Hra se poté rozdrobila sérií mnoha přerušení. V 51. minutě zazněla po pokusu Antoše tyč. Dvě branky domácích padly v přesilovce, nejinak tomu bylo i v 53. minutě. Po sérii střel vytvořili domácí před Čechem další závar a nejrychlejší byl opět Klobouček - 3:2. Hosté poté zvýšili úsilí, ale Lvi je drželi poměrně daleko od své branky. Tak tomu bylo až do 57. minuty, kdy poslal rozhodčí na trestnou lavici Micku. Hokejisté Sarezy pár vteřin před vypršením jeho trestu kombinací na jeden dotek rozebrali čtveřici domácích hráčů a Sochorek střílel do odkryté branky - 3:3. Lvi se poté nadechli k mohutnému náporu, ale stav už se do 60. minuty nezměnil.

V prodloužení se většinu času hrálo před brankou Ostravy. V 63. minutě se do brejku dostal D. Mocek a přesto, že asi netrefil kotouč úplně podle svých představ, mohl se se svými spoluhráči radovat ze zisku prémiového bodu - 3:4.

Petr Fabián (trenér HC SAREZA Ostrava): "Za dva body z Ústí jsme velmi rádi, zvlášť když ta mužstva kolem nás v tabulce všechna vyhrála. Bylo jasné, že hrajeme s týmem, které má extraligové ambice a je pravda, že proti takovému mužstvu se nám někdy hraje trochu lépe, než proti týmům, které preferují takový maximálně defenzivní hokej. Nezanedbatelný podíl na výsledku měl Kuba Čech v bráně. Každopádně jsme nenalezli recept na přesilovky domácích, i když jsem na ně upozorňoval. Ústí je hraje jednoduše a má sílu před bránou. Takový Antoš se jen velmi těžko odstavuje od puku, umí to tam. Myslím, že jsme tu neudělali ostudu a zvlášť ve třetí třetině, kdy jsme nabrali znova síly. I přes tu naší momentální velkou marodku, kdy nám chybí pět, šest hráčů, ti mladí, co dostali šanci, tak určitě nezklamali a může se s nimi počítat pro další zápasy."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Určitě nás všechny mrzí, že jsme se v posledním zápase v kalendářním roce nedokázali rozloučit s diváky vítězstvím. V utkání nás srážela zbytečná vyloučení, kdy jsme inkasovali dva góly. Dalším nedostatkem je, že si tam dokážeme vytvořit šance, kdy to máme na brankovišti a do prázdné brány a třikrát tam trefíme hokejku gólmana. To je potom těžké. Potřebovali jsme odskočit aspoň o dva góly a to jsme nedokázali. Dnes nám chyběla šťáva. Klukům nejde upřít snaha, ale ten hokej byl strašně těžkopádný. Myslím, že ani hosté neměli sil na rozdávání, protože přijeli také v hodně rozbité sestavě. My jsme tam dokázali dotlačit, vyloženě dotlačit, tři góly a škoda nevyužitých šancí. Necelé tři minuty do konce a nedokázali jsme to dotáhnout. Škoda i druhého bodu v prodloužení. Tam byla situace dva na dva, kdy tam nebyl pokryt třetí hráč útočníkem. To by se nám nemělo stávat. Po zranění z Jihlavy nám bude asi 12 týdnů chybět Kuba Grof, dnes byl na operaci ramene a uvidíme, jak se to bude hojit. Zhruba tři týdny bude chybět Tomáš Klimt."