Sareza jede do Ústí

Jan Škarpa, 12.12.2006
Po domácí porážce s Olomoucí čeká Sarezu zápas na horké půdě jednoho z favoritů soutěže, v Ústí nad Labem. Ústečtí Lvi v minulém kole také prohráli a tak na Sarezu jistě nečeká lehký úkol. Ostravskou kabinou se prohnala viróza, kvůli které v posledních zápasech někteří hráči nemohli nastoupit, navíc se po posledních zápasech natolik rozrostla marodka, že trenér Fabián povolal do týmu několik juniorů. Jak se Sareze pro Ústí vede můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, utkání se hraje ve středu 13.prosince od 18:00.

Základní info

Utkání domácích Ústeckých Lvů a hostující Sarezy slibuje souboj dvou poražených v minulém kole – Ústí podlehlo venku Jihlavě a zraněními a nemocemi oslabená Sareza nenašla doma recept na Olomouc. Náš nejbližší soupeř patří dlouhodobě k těm nejlepším a nejambicióznějším klubům v první lize a tak není divu, že by se Lvi rádi dostali co nejdříve na první pozici v ligové tabulce. Celek Ústeckých Lvů je prošpikován hráči, kteří sbírali zkušenosti v extralize. Dva z nich si zahráli i v Sareza – Marek Ivan a Jakub Hulva, třetím hráčem, který si zahrál za Sarezu je Jakub Grof, který stabilně patří k nejproduktivnějším obráncům ligy.

Jakub Grof však není pouze nejproduktivnějším obráncem ligy, je totiž také nejproduktivnějším hráčem Ústeckých Lvů, ve 28 zápasech dokázal nasbírat 27 bodů (10+17). Za sebou ve statistikách nechává třeba Tomáše Martince, Milana Antoše, Marka Ivana či Jakuba Hulvu. Nejlepším střelcem týmu je Milan Antoš, který zatím třináctkrát slavil svou gólovou trefu. Nejtrestanějším hráčem Lvů je Jan Klobouček se 78 trestnými minutami. V bráně Ústeckých Lvů se nejčastěji objevuje Jiří Zikmund, jenž v 17 zápasech vychytal 4 čistá konta a pyšní se průměrem 1,48 branek na zápas.

Letošní vzájemné zápasy

3. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Sareza Ostrava 5 : 1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Janků (Martinec, Houdek), 29. Grof (Hulva), 31. Klobouček (Grof, Antoš), 43. Antoš (Klobouček), 57. Přeučil (Jiří Kudrna, Houdek) – 44. Gelačák (Baranyk, Sochorek).
více o zápase

16. kolo: HC Sareza Ostrava – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Šebesta (Mocek D., Baranyk), 55. Klimek (Baranyk).

Poslední kolo obou týmů

HC Slovan Ústečtí Lvi

29. kolo: HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Rytnauer (Morava, Kaňkovský), 34. Řípa (Fiedler, Dušátko), 46. Bakus (Rytnauer) - 31. Micka (Hořava), 48. Houdek (Martinec, Janků).

HC Sareza Ostrava

29. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Olomouc 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Sochorek (Klimek), 25. Šebesta (Boháč, Bokroš) - 14. Bordowski (Hubáček), 27. Bouz (Šafařík, Najdek), 28. Čuřík (Štach), 59. Smejkal.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Ústečtí Lvi: Přikryl - Grof, Pojkar, Ficenc, Kolafa, Hořava, Houdek, Kudrna, Nadášdi - Antoš, Slížek, Hulva - Klobouček, Bauer, Přeučil - Vítek, Ivan, Micka - Janků, Martinec, Klimt

Sareza Ostrava: Čech – Brincko, Kubala, Mocek D., Tesařík, Holík, Mocek J., Ovšák, Vnenk – Šebesta, Boháč, Bokroš – Klimek, Sochorek, Svačina – Gelačák, Pavlačka, Baranyk – Dušek, Janečka, Mocek I.

Statistiky soupeřů

ÚSTEČTÍ LVI SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
2. místo (64 bodů) 6. místo (41 bodů)
SKÓRE
BILANCE
19 – 3 – 1 – 6 11 – 2 – 4 – 12
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
7:0 (Havlíčkův Brod), 8:1 (Olomouc) / 2:4 (Chomutov) 5:1 (Prostějov), 6:2 (Havlíčkův Brod) / 0:5 (Brno)9:2 (Beroun) / 1:8 (Ústí n. Labem)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Jakub Grof 27 (10+17) Pavel Šebesta 23 (12+11), Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 25 (7+18)
STŘELEC
Milan Antoš 13 Pavel Šebesta 12
NAHRÁVAČ
Jakub Grof 17 Pavel Šebesta 11, Dalibor Sochorek (vč. utkání za Olomouc) 18
NEJLEPŠÍ V +/-
Jakub Grof +29 Milan Baranyk +5
NEJTRESTANĚJŠÍ
Jan Klobouček 76 Lukáš Bokroš 53
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Jiří Zikmund 94,72% Jakub Štěpánek 92,31%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Jiří Zikmund 1,48 Jakub Štěpánek 2,92

ÚSTEČTÍ LVI SAREZA OSTRAVA

Z historie ústeckého hokeje

znik ústeckého týmu se datuje do roku 1946. Nesl tehdy název Sokol Ústí nad Labem. Název však vydržel jen několik měsíců, po nichž změnil klub název na LTC. Klub začal hrát Západoseveročeskou župu zimních sportů. Klub pak několikrát změnil název. V roce 1966 vybojovali ústečtí postup do tehdejší II. ligy, ve které hráli až do roku 1972, kdy se reorganizovaly soutěže. TJ Slovan, jak se tehdejší klub jmenoval, si musel svou účast v I. Národní hokejové lize vybojovat v kvalifikaci. Postup si Slovan nakonec 2. místem také zajistil. V soutěži se ústeckým dařilo. V sezóně 1979/80 vyhrálo Ústí svou skupinu I. ČNHL a mělo tak právo bojovat o postup do vyšší soutěže, ale stopku jim vystavil extraligový TJ Gottwadov. Podobná situace se opakovala o rok později, když skončili ústečtí na 3. místě z deseti týmu a nepostoupili. Hokej v Ústí se začal pomalu dostávat do krize, která znamenala pád do II. ligy. Po roce se mohli radovat opět z postupu, ale ze tří týmu, které hráli o postup do vyšší soutěže, postupovali dva, ale Ústí mezi nimi chybělo. Do první ligy se klub vrátil v roce 1993. Následující sezóna patřila k nejúspěšnějším. Klub ztroskotal v semifinále na Vsetínu, který nakonec postoupil o extraligy. Po sezóně 1997/1998 musel klub pro finanční potíže odprodat I. ligu Chomutovu. Potíže byly překonány a tým HC Slovan Ústečtí Lvi do 1. ligy postoupil v roce 2000 a soutěž hraje pravidelně. Stejně jako minulou sezónu, i letos má tým ambice nejvyšší – postup do extraligy.