Povedený obrat! Poruba přehrála béčko Pardubic a jde zpět do čela tabulky

09.01.2023, Pavlína Vítková

Poruba v rámci 36. kola Chance ligy přivítala na domácí půdě B-tým Pardubic. A do utkání nevstoupila vůbec dobře. V koncovce však zabojovala a po napínavém finiši bere tři body.

CHANCE LIGA - 36.kolo po 9.1.17:30
HC Dynamo Pardubice B
4:2(0:2, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 41. Gřeš (Vachovec, Voráček), 54. Šoustal (Střondala, Sedlák), 57. Berisha (Urbanec, Christov), 60. Hrníčko (Šlahař, Voráček) – 1. Urban (Rákos), 12. Urban (Hruška, Kubíček). Rozhodčí: Koziol, Rapák – Otáhal, Roupec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 982. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha (12. Dolejš) – Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Christov, Pšurný, Berisha – Šlahař, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček – Zeman, Rákos, Rouha – Urban, Hruška, Svoboda – Kaplan, Kaut, Belluš – Rohlík, Machač, Lichtag.

Úvod zápasu jednoznačně patřil hostům. Po zhruba půl minutě sice musel Tomáš Kaut na trestnou lavici, už v čase 0:46 ale Tomáš Urban využil chyby v porubské obraně a poslal Pardubice do vedení. RT TORAX se poté snažil vyrovnat, Berisha, Šlahař, Pšurný ani Vachovec ale kotouč do brány nedotlačili. A tak se ve dvanácté minutě opět předvedl Tomáš Urban. Uvolnil se na pravém křídle, přesnou ránou překonal Bláhu a zvýšil pardubický náskok. Tento gól navíc znamenal Bláhův konec, na jeho místo zamířil Daniel Dolejš. Poruba si pak zahrála přesilovku, ale využít ji nedokázala. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2.

Do prostřední části Ostravané naskočili aktivně. Tribuny tak viděly akce Christova, Šoustala, Häringa či Gřeše, ani jedna z nich však gólem neskončila. V polovině periody si hosté otestovali přesilovou hru, ta však na průběžném skóre nic neměnila. Následně měli další solidní šance Střondala, Šlahař a Vachovec, ani tento tlak však ke snížení nevedl.

Start třetí třetiny pak už ale Porubě přeci jen vyšel. Hned v čase 40:29 se prosadil Tomáš Gřeš a připsal si tak osmý gól v letošním ligovém ročníku. Poté byli postupně vyloučeni Lichtag a Vachovec, na stav utkání to nicméně vliv nemělo. Dvě minuty si pak vykoledoval ještě Lemcke, Pardubice však výhodu nezužitkovaly. Poruba však při následném vyloučení Kaštánka už nezaváhala. Autorem vyrovnávací branky byl Tomáš Šoustal, zatím nejlepší střelec domácího celku. Tento stav však příliš dlouho neplatil. O necelé tři minuty později se trefil i Aaron Berisha a zvrátil vedení na porubskou stranu. To ale ještě nebyl konec. V čase 59:39 přidal do prázdné brány další gól Dominik Hrníčko a pojistil tak ostravskou výhru.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina nám moc nevyšla. Soupeř hrál velmi dobře, vlítnul na nás a využil našich chyb. Pořád bylo ale dost času se stavem 0:2 něco udělat. Šancí jsme si na to vytvářeli poměrně dost. Zvrat nastal v prvním střídání třetí třetiny a pak stačilo mít trpělivost a věřit, že srovnání přijde. Soupeře jsme dostali pod větší tlak a nakonec i s podporou diváků, kteří byli našim šestým hráčem, jsme utkání dotáhli do vítězství.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): Utkání jsme měli dobře rozehrané. Dvě třetiny jsme vedli 2:0, ale bohužel špatné první střídání ve třetí třetině, špatně rozebraní hráči a přišlo brzké snížení na 2:1. Soupeři jsme tu výhru nabídli našimi chybami. Musím uznat, že Poruba je velice silné mužstvo, ale minimálně na remízu jsme to měli uhrát.