Nakonec za plný počet bodů! Porubští proti Pardubicím předvedli parádní obrat

23.11.2022, Patrik Rošič

V rámci 23. kola Chance ligy zajížděla Poruba k dalšímu zápasu, tentokrát proti Pardubicím. Domácí se v první části ujali rychle vedení, které si drželi až do třetí třetiny. Porubští dokázali v druhé periodě snížit a ve třetí části stav utkání otočit a zvítězit tak za plný počet bodů.

CHANCE LIGA - 23.kolo st 23.11.18:00
HC Dynamo Pardubice B
2:3(2:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Lichtag (Hrádek, Belluš), 12. Rouha (Zdráhal, Rákos) – 21. Vachovec (Šoustal), 41. Pšurný (Urbanec, Šoustal), 53. Hrníčko (Sedlák, Christov) Rozhodčí: Petružálek, Květoň – Jindra, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 234. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček – Sýkora, Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Drtina, Chabada – Lichtag, Kaut, Belluš – Rouha, Rákos, Urban – Půhoný, P. Machač, Kaplan – Pochobradský, Zeman, M. Machač.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Häring – Christov, Střondala, Hrníčko – Karafiát.

Na první gól se moc dlouho nečekalo. Uběhlo totiž pouze 30 vteřin, když stav utkání otevřel domácí Jakub Lichtag. Za pět minut se vylučovalo zároveň na obou stranách. Herní situace 4 na 4, kdy je na ledě víc prostoru, změnu ve stavu zápasu nepřinesla. Potom hrála Poruba přesilovku a mohla tak vyrovnat. Paradoxně ale sama inkasovala, jelikož Dolejše dokázal překvapit Michal Rouha. Do šaten tak Porubané mířili s dvoubrankovým mankem.

Když začátek předchozí třetiny vyšel lépe Pardubicím, tak úvod druhé dvacetiminutovky zvládla o dost lépe Poruba. V čase 20:46 totiž snižoval střelou z mezikruží Michal Vachovec. Potom se hodně vylučovalo, ale jak domácí, tak Porubští početní výhody nevyužili. Poruba si však vytvořila nádherné šance a do konce periody to byla právě ona, která byla víc vidět. Tomu svědčila i šance na konci třetiny, kdy jeden z porubských útočníků netrefil prázdnou branku.

Hráči HC RT TORAX hráli na počátku třetí tercie téměř celou přesilovku, kterou dokázal bleskově využít Roman Pšurný a bylo vyrovnáno. Za pár okamžiků to bylo pro borce v červenobílých dresech ještě růžovější, jelikož poprvé vedení překlopil na stranu Poruby Dominik Hrníčko. V závěru periody to zkoušely Pardubice ještě bez brankáře s šesti hráči v poli. Porubští ale následný tlak dokázali ubránit a nakonec zvítězit tak za plný počet bodů.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): Zápas jsme měli dobře rozehraný, vedli jsme 2:0, ale pak jsme si nepomohli za stavu 2:1 přesilovkou čtyř proti třem. Byly tam i další přesilové hry, které musíme začít využívat. Tam jsme mohli odskočit a možná by to dopadlo jinak. Poruba ukázala, že sílu má a není první náhodou. I když utkání bylo vyrovnané, tak Poruba byla silnější v proměňování šancí. My jsme za stavu 2:2 měli samostatný nájezd, neproměnili jsme ho. A to je bohužel to, co nám schází.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Čekali jsme těžké utkání. Doma proti Pardubicím to bylo vyrovnané, tak to stejné očekávání bylo i tady. Byl to výborný hokej a je potřeba naše kluky pochválit. Za stavu 0:2 jsme pořád hráli to, co jsme chtěli a to přineslo úspěch. Ale jsou to pro nás důležité tři body, jelikož to utkání nebylo jednoduché.