Další vítězná bitva! Poruba nadělila Dynamu bůra a jde do čela tabulky

10.10.2022, Adam Bagar

Kdo ve středu nedorazil do RT TORAX Areny, musel litovat. Porubští hokejisté navázali na poslední povedené výkony, v historicky první vzájemné bitvě zdolali pardubické béčko 5:3 a vyhoupli se do čela tabulky Chance ligy! Jakub Šlahař se blýskl dvěma góly, Tomáš Šoustal a Roman Pšurný třemi body.

CHANCE LIGA - 10.kolo po 10.10.18:00
HC Dynamo Pardubice B
5:3(1:0, 4:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Berisha, Pšurný), 23. Šoustal (Pšurný, Vachovec), 29. Střondala (Vildumetz, Pšurný), 35. Gřeš (Krenželok, Šoustal), 37. Šlahař (Vachovec, Šoustal) – 36. Kaut (Lichtag), 46. Endál (Herčík, Oliva), 55. Zdráhal (Kaut, Matýs). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Kotlík, Keprlík. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 711. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Brodek, Karafiát, Christov.
HC Dynamo Pardubice B: Nečas – Bučko, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Tvrdík, Drtina, Oliva – Rouha, Kaut, Lichtag – Endál, Zeman, Půhoný – Matýs, Urban, Machač – Herčík, Pochobradský, Kulhánek.

Poruba podobně jako v předchozím domácím utkání brzy otevřela skóre – Berisha našel na levém křídle rozjetého Jakuba Šlahaře, který se šikovně natlačil před bránícího hráče a prostřelil gólmana Nečase.

Dynamo bylo ve zbytku třetiny i díky dvěma přesilovým hrám aktivnější, ale Daniel Dolejš, jenž se po jednom zápase vrátil mezi tři tyče, za pomoci obětavě hrajících spoluhráčů znovu prokazoval své kvality.

Rozhodně se nehrálo v rukavičkách, 14. minuta přinesla spoustu emocí. Zeman sestřelil Klimíčka, role mstitele se ujal Christov a k vidění byla i bitka, po níž arbitři „odměnili“ oba kohouty dvěma minutami.

Do druhé části vlétli domácí ve velkém stylu, brzy si vynutili faul a také uklidňující druhý gól. Tomáš Šoustal sice ještě napoprvé z mezikruží neuspěl, ale dojel si pro dorážku a protlačil puk do brány.

Poruba byla dál při chuti. Vojtěch Střondala zaskočil Nečase přesně mířenou střelou z vrcholu kruhu. Už na 4:0 za chvíli zvyšoval Tomáš Gřeš, jenž šikovně tečoval Krenželokův pokus od modré čáry.

Pak sice po skvělé práci Lichtaga Tomáš Kaut v oslabení z první prostřelil Dolejše, ale poslední slovo měla ve druhém dějství Poruba. V pokračující přesilovce se ranou k tyči blýskl Jakub Šlahař.

Za stavu 5:1 vykročili domácí do třetí třetiny lehkovážně, za což byli brzy potrestáni. Herčík našel mezi kruhy Lukáše Endála a exporubský útočník potvrdil skvělou formu, ve čtvrtém utkání se trefil už popáté.

Hosté dál kousali a zasypali Dolejše mnoha ranami. Šest minut před koncem navíc dostali šanci zahrát si dlouhou přesilovku pět na tři, kterou po 29 sekundách proměnil Jan Zdráhal, když stál na konci ťukesu.

Dynamo si v závěru zahrálo další přesilovku, navíc vylepšenou o hru bez brankáře, ale větší drama už porubští hokejisté nepřipustili a za potlesku svých fanoušků nakonec dokráčeli k vítězství 5:3.

RT TORAX se třetí výhrou v řadě a celkově už sedmou vyhoupl do čela tabulky. Na povedené výkony bude chtít navázat v nejbližších zápasech, ve středu při derby ve Frýdku-Místku a v sobotu v Šumperku.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsou to pro nás důležité body, protože Pardubice mají zkušený tým a i šikovné mladé hráče. Celkově to byl těžký zápas. Vedli jsme 5:1 a poslední část jsme si chtěli už jakoby pohlídat. Inkasovali jsme dva góly, druhý ve třech, ale v závěru už hráči hráli, co měli, a všechny body zůstaly doma.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice B): Hodnotí se mi to těžce. Stál proti nám hodně kvalitní a zkušený soupeř, který zaslouženě vyhrál. Domácí byli silní na kotouči a hráli dobře odzadu, bylo těžké se vůbec do útočného pásma dostat. Neplnili jsme jednoduše to, co jsme si řekli, což se odrazilo v první a druhé periodě. Ve třetí části jsme se lehce zvedli a zahodili strach, který byl patrný. Nám nezbývá, než se z prohry oklepat a ponaučit se z našich chyb.