Poruba nestačila na Vsetín. Valaši si vezou výhru v poměru 4:1

17.09.2022, Pavlína Vítková

Ve 2. kole Chance ligy přivítala Poruba na domácí půdě soupeře z VHK ROBE Vsetín. A se silným rivalem si tentokrát neporadila. Od úvodu zápasu ztrácela a nakonec prohrála rozdílem 1:4.

CHANCE LIGA - 2.kolo so 17.9.17:00
1:4(1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Vildumetz (Gřeš, Pšurný) – 4. Smetana (Lichanec, Jenyš), 8. Sihvonen (Rob, Přikryl), 26. Lichanec (Hořanský), 35. Jenyš (Berzinš). Rozhodčí: Zavřel, Koziol – Komínek, Veselý. Vyloučení: 3:3 + navíc Hrníčko (POR) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1243. Střely na branku: 23:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Lemcke, Klimíček, Voráček, Urbanec, Dluhoš, Sedlák, Mlčák – Šoustal, Vachovec, Šlahař – Vildumetz, Pšurný, Gřeš – Vehovský, Berisha, Hrníčko – Christov, Toman, Střondala.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Němec, Kajínek, Smetana, Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Bláha, Přikryl, Sihvonen – Pětník, Berzinš, Vítek.

Start zápasu vyšel mnohem lépe Vsetínu. Již v čase 03:32 se totiž prosadil obránce Ondřej Smetana a poslal Valachy do brzkého vedení. Porubští se ale ještě nestihli pořádně vzpamatovat a prohrávali o dva góly. Po Robově přihrávce se ke kotouči dostal finský kanonýr Riku Sihvonen a Dolejš už se v bráně natahoval marně. Poruba nicméně ve druhé půli třetiny přeci jen zabrala. A ve 12. minutě také svou aktivitu zúročila. Autorem branky se stal Tomáš Vildumetz. Dominik Hrníčko ovšem následně obdržel trest za bodnutí špičkou hole, Ostravané se tedy museli znovu bránit. Velkou šanci měl Adam Hořanský, s jeho pokusem si ale Dolejš poradil.

Také prostřední část začala lépe pro Vsetín. V čase 25:38 přidal třetí valašskou branku Peter Lichanec. Hosté drželi RT TORAX pod tlakem a neustále se tlačili do útoku. V jednatřicáté minutě měl sice skvělou šanci i Vít Christov, Žukov ale ve vsetínské bráně čaroval. A po chvíli už bylo opět rušno před Dolejšem. Valašský gól s pořadovým číslem čtyři přidal Pavel Jenyš, ještě loni tahoun Poruby.

Do koncovky se snažili vstoupit aktivněji domácí. Hostující defenziva ale pracovala svědomitě. V solidní akci se objevil Michal Vachovec, jeho rána ale v bráně neskončila. Vsetín již příliš nespěchal, Ostravanům se však stále nedařilo snížit. Vsetín si výsledek uhlídal a odjíždí tedy s výhrou v poměru 4:1.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nechytili jsme začátek a vůbec netuším z jakého důvodu. Dostali jsme dvě laciné branky a navíc v první třetině hráli devět minut v oslabení a tím byla pro nás taková rozhozená. Snížili jsme na 2:1 a vypadalo to, že se chytáme. Jenže jsme dostali hloupý gól na 3:1 a to nás nějak srazilo. Nemohli jsme se dostat do šance, abychom dali gól. Třetí třetina byla parádní. Hráli jsme jednoduše, bruslili a dostávali se do šancí, ale bohužel jsme další branku nepřidali a dopadlo to, jak to dopadlo.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Věděli jsme, že má Poruba velmi kvalitní a silný tým a navíc se nám zde dlouho nepodařilo vyhrát, takže jsme chtěli udělat maximum. V první třetině bylo hodně nepřesností, trošku nervozity na začátku sezóny. Nicméně v druhé třetině jsme zlepšili pohyb, dali jsme góly a hra se trošinku uklidnila. Pořád se ale v naší hře vyskytují chyby, které vznikají asi z podcenění situace, takže se je budeme snažit odstranit, aby naše hra byla lepší a lepší.