Poruba nestačila na Vsetín. Valaši vyhráli 3:2 a dotáhli se na rozdíl dvou bodů

07.12.2022, Pavlína Vítková

V rámci 28. kola Chance ligy Poruba přivítala v RT TORAX Areně soupeře z VHK ROBE Vsetín. A proti druhému celku tabulky ji nečekalo jednoduché klání.

CHANCE LIGA - 28.kolo st 7.12.17:30
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Hrníčko (Voráček, Mlčák), 34. Střondala (Sedlák, Krenželok) – 4. Rob (Berzinš), 18. Půček, 23. Bláha (Hořanský). Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Maštalíř, Kleprlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2017. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Mlčák, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Karafiát.
VHK ROBE Vsetín: Žajdlík – Voženílek, Ondračka, Němec, Jenáček, Smetana, Říha – Jonák, Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Lichanec, Bláha.

Start zápasu vyšel lépe hostům. Už v čase 3:12 se totiž ke kotouči dostal Luboš Rob, nejproduktivnější hráč Vsetína, a poslal svůj tým do vedení. Poté si sice Pavel Klhůfek vykoledoval trest za hákování, Ostravané ale výhodu nevyužili. Od poloviny periody si ovšem domácí výběr začal vytvářet tlak a vsetínská defenziva se tedy rozhodně nenudila. V šestnácté minutě se pak na trestnou lavici současně vydali Přikryl a Berisha. A tuto situaci zužitkoval Dominik Hrníčko. Vyrovnaný stav nicméně příliš dlouho neplatil. Zhruba o minutu později totiž Dolejše překonal Roman Půček a vrátil vedení na hostující stranu.

Také prostřední část začala lépe pro Vsetín. V čase 22:12 Štěpán Bláha nahodil kotouč před porubskou bránu a mohl se radovat ze svého třetího letošního gólu. Oba celky si poté otestovaly přesilovou hru, další branka z toho ale nebyla. Ve čtyřiatřicáté minutě ovšem trest obdržel i Tomáš Šoustal, což už ke změně stavu vedlo. A kupodivu ve prospěch Poruby. Vojtěch Střondala totiž šikovně propasíroval puk za Žajdlíkova záda a snížil na 2:3. Následně byl na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Jakub Šlahař, skóre ale zůstalo až do konce třetiny stejné.

RT TORAX naskočil do koncovky s chutí. Velké šance měli postupně Berisha s Vachovcem a Střondala se Šlahařem, jejich pokusy ale gólem neskončily. V půlce periody si pak Poruba zahrála další přesilovku, srovnání se ovšem tribuny nedočkaly. Poté to ještě zkoušeli Sedlák a Vachovec, ani toto útočné snažení však nestačilo. Tomáš Gřeš se navíc provinil zásahem do hlavy, Poruba tedy musela přečkat oslabení. A na další akce už nedošlo. Vsetín si tedy veze výhru a aktuálně ztrácí dva body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme se na utkání těšili. Už jsme doma ztratili body s Frýdkem i se Šumperkem a toto měl být krásný zápas. Přišlo hodně lidí, za což moc děkujeme. Ale bohužel za stavu 1:2 jsme v tlaku dostali třetí gól. Měli jsme v zápase i dobré věci, nastřelili jsme dvě tyčky, ale na to se bohužel nehraje. Soupeř dal o branku víc a vyhrál. Hráči ale celé utkání bojovali a možná scházel klid v zakončení. Všichni chtěli a bohužel to tam nepadlo.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Jsme rádi, že zápasy s Porubou jsou, jaké jsou. Oba chceme hrát s pukem, což je prima. Jiné týmy totiž jen brání, takže my si dnešní utkání užili se vším všudy. Měl náboj a střídavě se dařilo jednomu či druhému týmu. Hodně nás podržel gólman, kterému patří naše díky. Dneska se vše přiklonilo prostě na naší stranu.