Preview: Poruba v prvním domácím zápase vyzve Vsetín

Pavlína Vítková, 15.09.2022
Poruba v 2. kole Chance ligy přivítá na domácím ledě hráče VHK ROBE Vsetín. Start zápasu je naplánován na sobotních 17 hodin.

Vzájemné zápasy v sezoně 2021/2022

Vsetínské posily

Výraznou vsetínskou posilou je pro letošek gólman Maxim Žukov, který přišel z konkurenční Jihlavy. Za zmínku ovšem rozhodně stojí i návrat obránce Ondřeje Němce.

Opomenout ale nesmíme ani útočné řady, Vsetín totiž posílil finský kanonýr Riku Sihvonen, který loni získal korunu pro krále střelců. Dalším ofenzivním přírůstkem je pak Roman Přikryl, pro změnu nejlepší nahrávač celé loňské Chance ligy. Pro porubské fanoušky je nicméně nejzajímavější posilou Pavel Jenyš, loňský tahoun RT TORAXu.

Vsetín v posledních zápasech

Valaši odstartovali přípravu 16. srpna a odehráli celkem 7 zápasů. Dvakrát porazili Trenčín (6:5 a 5:3) a poté Žilinu (5:2). Dále pak remizovali se Zlínem (0:0) a podlehli Přerovu (2:3 P), Osvětimi (1:2 SN) a Žilině (3:5).

V prvním kole Chance ligy pak Vsetín vyzval na domácí půdě Šumperk, který porazil rozdílem 6:2. Domácími střelci byli Klímek, Přikryl, Rob, Jenyš, Lichanec a znovu Rob.

Vsetín v sezoně 2021/2022

Výběr VHK ROBE Vsetín loni skončil v základní části na druhé příčce. Následně došel až do finále play off, ve kterém ovšem nestačil na Jihlavu.

Střelecky byli vidět zejména Luboš Rob, Vít Jonák a Jan Berger. Rob navíc opanoval i hodnocení plus/minus (+39). V bráně pak loni dominoval Jakub Málek (93,21 %), ten už ovšem po sezoně zamířil do Finska.

Co se týmových statistik týče, během 48 zápasů základní části Vsetín nasbíral 97 bodů a zapsal celkové skóre 177:112. V průměru vyslal na bránu 32,54 střel za zápas (oproti tomu Poruba 31,65). Navíc Valaši dokázali zužitkovat 16,99 % přesilových her, i v tomto ohledu byla Poruba horší (13,38 %). V oslabení už ale Vsetín oproti Ostravanům mírně zaostával, ubránil jich 81,72 % (Poruba 82,93 %).