Junioři jasně ovládli duel v Opavě a na první příčku ztrácí pouhý bod. Král slaví hattrick

20.10.2013, Gabriela Juříková

Junioři po páteční vysoké výhře nad Žďárem cestovali do nedaleké Opavy s možností bodovat. Martin Havránek již v druhé minutě zařídil porubské vedení, které navýšil v polovině třetiny Denis Brnčal. Slezan však stačil těsně před přestávkou snížit. Ve druhé třetině dal každý tým po jedné brance a jednoznačného vítěze určila až třetí třetina. V té zaznamenal čistý hattrick Tomáš Král, jehož poslední dvě branky dělilo pouhých deset vteřin a vyhnal gólmana Kobera z branky. Náhradník Drnda inkasoval dvakrát a Poruba slavila vysokou výhru 8:2. A jelikož vedoucí Hodonín padl na ledě Žďáru, ztrácí RT TORAX na první příčku pouhý bod. V pátek 25. října se junioři střetnou od 17 hodin na domácím ledě s Prostějovem.

Liga juniorů - 10.kolo ne 20.10.14:00
Hokejový klub Opava
2:8(1:2, 1:1, 0:5)
Branky a nahrávky: 20. Hula (Rybka), 31. Rousek – 2. Havránek (Holaň), 16. Brnčal (Holaň), 22. Maček (Mihal, Rataj), 45. Král (Pobuta), 51. Král (Schwarz), 51. Král (Pšeja), 52. Rataj (Mihal, Ryška), 57. Maček (Mihal, Rataj). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 6:4, navíc Slavík (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:8.
Hokejový klub Opava: Kober (21. Drnda) – Bendík, Hlaváček, Slavík, Vrábel, Štindl, Hula, Hon, Březina, Rybka, Pražák, Volf, Otipka, Rousek, Klapetek, Kužílek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Pobuta, Baca, Ryška, Puškár, Gola, Pšeja – Maček, Mihal, Rataj – Havránek, Brnčal, Holaň – Král, Kaleta, Schwarz.