Poruba utkání o 5. místo zvládla, Opavu zdolala vysoko 6:2

18.08.2012, Adam Bagar

V utkání o konečné páté místo se porubští hokejisté utkali již v dopoledních hodinách s Opavou. RT TORAX se sice dostal do rychlého vedení, ale Slezan dokázal v polovině zápasu převážit pomyslné misky vah na svou stranu. Porubu nakoply až dvě rychle využité přesilové hry. Ve třetí třetině navíc RT TORAX přidal díky výborné práci druhé útočné řady Hašek – Pavlačka – Vaněk další tři branky a připsal si na konto první přípravné vítězství. Opavu zdolal vysoko 6:2 a na turnaji obsadí 5. místo, opavský Slezan končí až na 6. příčce. Další utkání čeká svěřence trenéra Aleše Tomáška v úterý, kdy míří na led Frýdku-Místku.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj so 18.8.10:30
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 5. Sedlář, 33. Hašek (Zientek), 35. Krayzel (Wolf), 42. Hašek (Pavlačka, Vaněk), 48. Pavlačka (Hašek, Vaněk), 51. Vaněk (Hašek, Pavlačka) - 9. Vrabel (Galvas, Polok), 29. Chalupa (Vlašánek). Rozhodčí: Jeřábek A. ml. – Chamrád, Bala. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 266. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Taťák (21. Gleich) – Hruzík, Wolf R., Zientek, Šindelář, Axman, Spusta, Vajda, Mládenka – Mikšan, Krayzel, Holuša – Hašek, Pavlačka, Vaněk – Buček, Sedlář, Seidler – Voznica, Vidlák, Šimkovič.
Hokejový klub Opava: Šafránek (51. Novák) – Tichý, Kukol, Bednárek, Mosler, Galvas, Kysela, Vrabel – Horný, Chalupa, Černý – Polok, Pavelek, Herman – Džemla, Koschatzký, Vítek – Baďura, Wolf P., Vlašánek.

Utkání o konečné 5. místo mezi Porubou a Opavou začalo velice opatrně, přesto se diváci dočkali poměrně rychlé branky. Překvapivě v oslabení se dostal RT TORAX do vedení, když mezer v opavské obraně využil nekompromisní střelou Marek Sedlář. Opava měla velkou příležitost ke srovnání stavu při své čtyřminutové přesilovce. Tu také dokázala využít. Na modré napřáhl Lukáš Vrabel a zamířil přesně za Taťákova záda.

Opavští měli následně optickou herní převahu, ale šancí bylo jako šafránu a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Ani ve druhé tercii se příliš obrázek hry neměnil. Když na jedné straně neusměrnili puk do branky Mikšan s Haškem, trestalo se na druhé. Vlašánek našel milimetrovou střílenou přihrávkou najetého Petra Chalupu a ten jen nastavil hůl, kterou trefil přesně horní růžek Gleichovy branky.

Poruba se dostala zpátky do zápasu díky přesilovým hrám a nedůrazu opavských obránců. Zientkovu střelu ještě dokázal Šafránek zneškodnit, ale na dorážku Jiřího Haška do poloprázdné svatyně již byl krátký. Další přesilovka znamenala rychlý porubský obrat. Po velkém tlaku nakonec kapitán Wolf poslal přihrávku do prostoru kruhu na volného Luďka Krayzela a ten překonal dezorientovanou obranu a bezmocného Šafránka.

Hned v úvodu závěrečné periody přišel pro Slezan další šok. Pavlačka našel při pěkné kombinaci u druhé tyče osamoceného Jiřího Haška a ten se již podruhé v zápase nemohl mýlit. Opavští následně pochopili, že ztrácí již dva góly a přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Postupně Džemla, Pavelek, Mosler i Vítek si vylámali zuby na bezchybném Gleichovi.

V době největšího opavského tlaku přišel pátý gól, který poslal Slezan zcela do kolen. Opět zafungovala spolupráce druhého útoku. Vaněk poslal puk na Haška a ten ještě vylepšil pozici pro Marka Pavlačku, který u tyče zasouval puk do branky. RT TORAX následně využil další přesilovku a Dušan Šafránek znechuceně přenechal své místo mladšímu Novákovi. Další pohlednou akci zakončoval přesně Rostislav Vaněk.

Závěr utkání se už spíše jen dohrával a Poruba si tak připsala na konto první přípravné vítězství, když zdolala Opavu 6:2. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni porubský Marek Sedlář a opavský Petr Wolf.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Co se týče výsledku i výkonu, tak je to rozhodně opět zlepšení. Hráči začínají plnit to, co po nich chceme a zjišťují, že to přináší úspěch, což je velice důležité. Věřím, že budeme pokračovat v této cestě, ale je před námi ještě spousta práce. Přínosem jsou i tři přesilovkové branky, protože jsme ještě přesilové hry ani pořádně netrénovali.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Utkání se mi velmi těžko hodnotí, protože to, s jakým přístupem někteří hráči zápas odehráli, nemělo nic společného s hokejem. Rozhodla větší vůle domácích po vítězství a také přesilovky. Tuším, že Poruba využila celkem tři. Dostali jsme několik branek z předbrankového prostoru, což se nám nesmí stávat. Hráli jsme takový profesorský hokej, musíme dohrávat souboje a mít větší vůli po vítězství, to všechno jsem v utkání postrádal.