Slezan vrátil Porubě nedávnou porážku a udržel svou domácí neporazitelnost

04.09.2012, Adam Bagar

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 mají za sebou již své deváté přípravné vystoupení. V něm se představili na ledě nedaleké Opavy, která byla v nepříliš pohledném duelu po většinu času lepším týmem. Již v první třetině se Slezan dostal do zaslouženého vedení, které navíc v úvodu druhé třetiny dvěma slepenými brankami rozšířil již na 3:0. RT TORAX se ovšem nevzdal a v závěrečné třetině ještě dokázal zápas značně zdramatizovat, když se v rozmezí dvou minut dvakrát prosadil před brankou Jiří Hašek. Na vyrovnání už ovšem Porubští nedosáhli a pevnost Slezanu tak zůstává v přípravě nadále nedobyta. Po dvou vysokých výhrách tentokrát Opavští zvítězili těsně 3:2.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 4.9.18:00
Hokejový klub Opava
3:2(1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Wolf (Tůma, Mosler), 26. Tichý (Měch, Vítek), 26. Koschatzký (Vítek, Pavelek) – 44. Hašek (Holuša), 46. Hašek (Šindelář). Rozhodčí: Klapetek – Pelc, Rychlý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf P., Černý, Baďura, Vaněk F., Chalupa.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Mládenka, Wolf R., Zientek, Šindelář, Slavík, Prokop, Axman, Spusta – Seidler, Krayzel, Vaněk R., Holuša, Vidlák, Hašek, Buček, Šimkovič, Galajda, Zuber, Chomič.

Začátek utkání přinesl z obou stran značně opatrnou partii. Šancí se hrstka diváků, která na úterní derby dorazila, nedočkala ani v první porubské přesilové hře. Postupem času začala přebírat aktivitu Opava. Gleich nejprve zneškodnil šikovnou teč Mlýnka a zanedlouho mohl být rád, že Vlašánkova střela šla nad horní tyč. V přesilové hře následně Slezan předvedl ukázkovou akci, na jejímž konci mířil do odkryté klece Měch, ale Gleich zázračným skokem zabránil jasnému gólu.

Na druhé straně se k puku dostal agilní Zuber, před Šafránkem však neuspěl. Opava byla nadále lepším týmem. Kukolovu nebezpečnou střelu ještě vyrazil porubský brankář koncem pravého betonu, ale při další akci domácích již byl bezmocný. V přesilové hře zůstal před Gleichem volný Petr Wolf a Opava šla do zaslouženého vedení.

Slezan začal aktivně také druhou třetinu. Vaňkův drzý průnik až do brankoviště ještě gólový konec nepřinesl, ale tvrdá přesilovková střela Josefa Tichého od modré čáry si již místo v porubské kleci našla. Za pouhých sedmnáct vteřin navíc přišel pro RT TORAX další šok v podobě třetí inkasované branky. Rychlou pohlednou akci tentokrát před Gleichem zakončoval Adam Koschatzký.

Opavě rázem narostla křídla a porubská devětadvacítka v brance se měla skutečně co ohánět. Do další šance se probíjel Wolf, jehož pokus Gleich vytěsnil nad horní tyč. Na druhé straně se osmělili také hosté, konkrétně Buček, ale Šafránkova lapačka byla na místě. Závěr třetiny se již dohrával v poklidném tempu a před třetí dvacetiminutovkou tak měli domácí luxusní náskok tří gólů.

Na závěrečné periody se snížení dočkala Poruba, která tak ještě vykřesala jiskru naděje na pomyslný bodový zisk. Před brankou měl až příliš prostoru Jiří Hašek, který se dokázal trefit přesně pod horní tyč. Za pouhé dvě minuty přidal RT TORAX další branku a rázem bylo vše otevřené. Šindelářovu střelu dokázal před Šafránkem výborně do protipohybu ztečovat Jiří Hašek.

V dalším průběhu si již Slezan dokázal svůj těsný náskok v nepříliš pohledném duelu udržet. Porubě nepomohl ani oddechový čas a hra bez gólmana. Přesto se hosté ještě v posledních vteřinách dostali k pohledné akci, na jejímž konci však Hašek nezamířil do prostoru tří tyčí. Opava zdolala Porubu 3:2.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Šlo o vydřené vítězství. Hlavně ve třetí třetině nás soupeř donutil k chybám a zásadní bylo, že jsme špatně vystřídali, hosté vstřelili kontaktní gól a tím se nastartovali. Problém bych ale viděl hlavně v naší hře za stavu 3:0, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, hráli jsme dobře a měli převahu, ale nemůžeme tolik otevírat hru.

Aleš Tomášek (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): První dvě třetiny jsme se hlavně snažili hrát tak, abychom nedostali gól. V naší hře však bylo opět mnoho chyb a dostali jsme zbytečně i dvě branky v oslabení. Opava navíc přesilové hry umí. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři pětky a náš výkon šel nahoru. Dali jsme dva góly, ale na vyrovnání už jsme nedosáhli. Je to stále jen příprava, půl zápasu jsme podali horší výkon, druhá půlka už byla lepší.