Dorostence potkala vysoká prohra, s Kometou padli 1:9

14.09.2023, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 14. září přivítali Porubští dorostenci na ledě Buly arény Kometu. Brněnští zahájili gólovou linii ve 20. minutě a až do 3. třetiny je nedokázal nikdo zastavit.

Extraliga dorostu – Východ - 3.kolo čt 14.9.18:00
HC Kometa Brno
1:9(0:1, 0:6, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Ignatěnko – 20. Daněk (Šulla, Chaika), 21. Šebela (Brabenec, Veselý), 25. Chaika (Brabenec, Šebela), 26. Vyhlídal (Bína), 28. Beroun (Daněk), 36. Štulo (Šulla, Kubín), 40. Chaika (Beroun, Šulla), 56. Daněk (Kerbler) 59. Kerbler (Šebela, Brabenec). Diváci: 69. Vyloučení: 4:1 Využití: 0:0 Střely na branku: 20:45. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9
HC RT TORAX Poruba: Láryš (28. Bernard) – Planka, Michalík, Korbel, Kozák, Stasjuk, Šima – Janák, Stryczek, Vehovský, Ignatěnko, Skorochod, Žídek, Bobok, Ostřížek, Václavek, Dietrich, Indrst
HC Kometa Brno: Král – Vyhlídal, Beroun, Veselý, Panasenko, Bína, Krämer – Kukleta, Štulo, Kerbler, Chaika, Šebela, Hamák, Daněk, Brabenec, Kubín, Prchal, Šulla

Na první gól se sice čekalo až do 20. minuty, ale po něm už se to jen těžko zastavovalo. Šimonu Daňkovi se na konci první třetiny podařilo prostřelit chytajícího Láryše, a tím odstartoval brněnský útok na bránu Poruby.

Druhá třetina byla gólově nejpočetnější. Po gólech Filipa Šebely, Artema Chaiky, Marka Vyhlídala, Tadeáše Berouna, Davida Štuly a opět Artema Chaiky vedli hráči Komety v zápase již 7:0. Během druhé části utkání se taktéž rozhodl trenér domácích za stavu 5:0 odvolat z brány Láryše, téměr v polovině utkání tak nastoupil do klece Poruby Bernard.

Poslední periodu zahájili Porubané, když Mykola Ignatenko poslal puk za záda brněnského Krále. Hostující se však rozhodli bojovat do poslední minuty, ke konci zápasu se ještě prosadil Šimon Daněk a Jan Kerbel, čímž nejenom zvýšili svůj náskok, ale také ukončili padající góly. Porubští tak padli 1:9.