Utkání starých gard Poruby a Vítkovic pro hosty

Lukáš Bajgar, 26.11.2006
Utkání starých gard Poruby a Vítkovic, které se sehrálo při příležitosti oslav šedesátého výročí organizovaného hokeje v Porubě, skončilo vítězně pro hosty a to i přesto, že v polovině utkání vedli již vysoko 0:3 a během tří minut dokázali toto vedení ztratit a dokonce Porubským průběžně podléhali rozdílem jedné branky. Ale v úvodu poslední části zásahem Ladislava Svozila srovnali a v samostatných nájezdech domácí Porubu porazili 0:2.

HK Poruba – HC Vítkovice 4:5 s.n. (0:0, 4:3, 0:1) – (s.n. 0:2)

Hráno na 3x10 min.

Branky a nahrávky: 16. Gulaši, 17. Figala (Leksovský, Bahník), 18. Tichý (Vank), 19. Řezáč (Gulaši) - 12. Smeták (Ryšánek), 15. Ryšánek, 16. Trličík (Badal), 21. Svozil (Vavrečka, Kotala), nájezdy proměnili: Kotala, Ryšánek
Vyloučení: 2:1

HK Poruba: Baloga (od 15. Rudl) – Dušek, Kičmer, Mleko, Tichý, Figala, Leksovský, Juchelka, Koběrský, Peslar, Vank, Otawa, Řezáč, Bahník, Schulz, Kubín, Gulaši
Trenér: Lipnický

HC Vítkovice: Vašíček (15. - 20. Krawczynski) – Tomášek, Vavrečka, Plánovský, Kysela, Vlk, Fabián, Holaň, Tejkl, Kacíř, Ryšánek, Svozil, Trličík, Kotala, Slavík, Badal
Trenér: Stránský

Utkání hrané na desetiminutové třetiny načali hosté z Vítkovic silnou ofenzívou a již ve 2. minutě rozezvučel Roman Ryšánek tyč Balogovy brány. Současný trenér Sarezy Ostrava Petr Fabián, tedy týmu, který slavil svou šedesátiletou historii, nastupoval za hosty a jen v první části měl dvě tutovky, které nedokázal proměnit, stejně jako domácí Tomáš Koběrský s Michalem Vankem a Liborem Tichým. Posledně jmenovaný v prostřední části vyrovnal účet nastřelených tyčí na 1:1. A poté jako by se roztrhl s brankami pytel, Vítkovice trefami Martina Smetáka, Romana Ryšánka a Mojmíra Trličíka vedli o tři branky v rozmezí necelých tří minut. Oba týmy poté v polovině mače prostřídali své gólmany a porubských borců byl náhle plný led – Jan Gulaši se jako první odvážil překonat vítkovickou neprůstřelnost a v krátkém sledu na něj navázal Petr Figala s Liborem Tichým. A když sudí Bala zdvihal pravici za háčky Fabiána na domácího Koběrského, dokázali tito početní výhody trestat hrou v šesti zásluhou Jana Řezáče. Poslední desetiminutovku načal Ladislav Svozil vyrovnávací trefou a přestože se oba celky předháněly o co nejpohlednější akce, dospělo utkání na samostatné nájezdy. V nich domácí nedokázali ani jednou nalézt recept na vítkovického gólmana, kdežto hosté dvakrát ano. Stará garda Poruby tak podlehla výběru Vítkovic 4:5 po s.n..