Je trochu paradox, že jdu z posledního týmu do prvního, směje se Jan Bartko

Je trochu paradox, že jdu z posledního týmu do prvního, směje se Jan Bartko

Pavlína Vítková, 10.05.2024
Dalším novým přírůstkem v porubském kádru je sedmadvacetiletý obránce Jan Bartko. A čeká ho zajímavý přesun. V minulé sezoně totiž hájil barvy Znojma, tedy posledního celku Chance ligy.

Poruba je podle mě určitě velmi ambiciózní mužstvo. Je to trochu paradox, že jdu z posledního týmu do prvního. Nicméně očekávám, že se teď budeme prezentovat stejným hokejem jako loni a doufám, že budeme patřit mezi dominantní mužstva v Chance lize,“ těší se na novou výzvu Bartko.

Navíc nepřichází do zcela neznámého prostředí. Narodil se v Moravskoslezském kraji.Pocházím z Nového Jičína, což je kousíček od Ostravy. Je to stejný kraj. A já jsem se chtěl přiblížit domovu, protože už máme rodinu, máme prcka. Proto jsme chtěli být blíž. A když jsem řešil své budoucí angažmá, říkal jsem si, že nic lepšího než Poruba v Chance lize není. Takže jsem moc rád, že se naskytla tahle příležitost,“ vysvětluje druhý nejproduktivnější bek loňského ročníku.

A co tedy od nové sezony vlastně očekává?Určitě to bude velká výzva. Je to něco jiného než loni. Ve Znojmě jsme byli pod tlakem z úplně opačného hlediska, a to každý zápas. Tady už kluci mohli hrát uvolněně, když vedli tabulku, šlo to na nich vidět. Nicméně já jsem za poslední roky prošel dost týmů, byl jsem i v jiných ambiciózních mužstvech, ať už to byl třeba Vsetín či Prostějov. A ty cíle jsou vždy nejvyšší. Tlak na hráče je velký. Teď jen záleží, jak se s tím popereme,“ říká před startem sezony.

I Bartka teď čeká několik týdnů individuální přípravy. „Osobně se velmi těším, loni jsem si to vyzkoušel poprvé. Trénuju s kondičním trenérem Liborem Chytilem. A musím říct, že když jsem si to loni zkusil, bylo to pro mě něco neuvěřitelného. Zjistil jsem, že se dokážu perfektně připravit úplně sám. A věřím, že letos na to navážu,“ doufá Bartko.

A co vzkazuje porubským tribunám?Přeju si, aby fanoušci chodili v co největším počtu a fandili nám. My se jim na oplátku budeme snažit dát to nejlepší z nás.“