V Havířově dostali starší dorostenci lekci z produktivity, rozhodla druhá třetina

18.10.2013, Tomáš Vlček, Redakce

Nejvyšší soutěž starších dorostenců pokračuje v pořádném tempu a na programu bylo už 17. kolo. V něm svěřenci trenéra Rambouska zajížděli na půdu nedalekého Havířova. Do utkání nevstoupili vůbec zle a v první třetině si po trefě Mládka vypracovali nejtěsnější možný náskok. Jenže v dalších částech ztroskotávali na domácím gólmanovi, naopak AZet jim uštědřil pořádnou lekci z produktivity. Především na čtyřminutovku z poloviny zápasu nebude RT TORAX vzpomínat v dobrém, inkasoval v ní totiž hned čtyřikrát. Z K&K Pneu arény nakonec odjel s krutou porážkou 1:6. Už v sobotu se starší dorostenci pokusí rozšířit zisk devíti bodů v duelu s brněnskou Kometou.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 16.kolo pá 18.10.16:30
6:1(0:1, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Fejko (Bednář), 29. Fejko (Pořízek), 30. Cihlář (Kurovský), 30. Cihlář (Sap, Ďurkáč), 33. Kurovský (Cihlář), 47. Moravčík (Wróbel, Pacas) – 20. Mládek (Gřeš, Csomor). Rozhodčí: Dobeš – Štěpán, Řezáč. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 32:48. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
AZ Heimstaden Havířov: Turšner – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Trombik, Ďurkáč, Frojda – Pacoň, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Kurovský, Pacas, Pořízek, Cihlář, Bednář, Sap.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Sikora, Šustala, Široký, Ščurek, Konvička, Olšr, Hranoš – Gola, Kurnik, Bartoň, Gřeš, Csomor, Mládek, Bialoň, Csabala, Hill.

Skóre zápasu mohli otevřít domácí už ve druhé minutě, jenže situaci 3 na 1 chtěli vyřešit až příliš na krásu a hostující gólman Sroka je nakonec vychytal. V 10. minutě se při přesilovce Sroka bleskově přesunul ke druhé tyči proti šanci Fejka a i tentokrát hosty podržel. Nejblíže byli vstřelení branky havířovští v minutě 14., ale Wróbel a po něm i Pacas jen zahráli zvonkohru na porubské tyče.

Poslední ze série šancí AZetu bylo přečíslení 2 na 1 za další dvě minuty, ale i tentokrát ztroskotali Hendrych s Moravčíkem na Srokovi. Vzhledem k předchozímu průběhu se do vedení dostali paradoxně hosté. Ale když domácí gólman Turšner neudržel po střele puk, Jonáš Mládek jej v pohodě dorazil do odkryté branky – 0:1.

Ze druhé třetiny neuběhla ani půlminuta a už bylo vyrovnáno. Bednář vyslal do šance Kryštofa Fejka a ten zamířil zcela přesně. V následujících minutách si vytvářeli šance jen hosté. Jenže Csomor a Gřeš v nich netrefili branku a Ščurka vychytal Tušner. Těsně před polovinou zápasu přišla pasáž, v níž se zápas, jak se později ukázalo, zlomil ve prospěch AZetu. Během 72 vteřin se totiž nejprve trefil z pravého křídla Kryštof Fejko, pak se dvakrát šikovně na brankovišti blýskl Dominik Cihlář a Havířov vedl rázem 4:1.

Další hřebíček do pomyslné rakve dostali hosté ve 33. minutě, když dvě vteřiny po ubránění přesilovky překonal Sroku Daniel Kurovský. Ve zbytku třetiny se díky třem přesilovkám dostali hosté do tlaku, ale Turšner všechny jejich pokusy zneškodnil.

Také na začátku třetí třetiny se Porubští pokusili ještě něco s výsledkem udělat. Při Kurnikově šanci měl Turšner i dost štěstí, neboť se mu puk přes záda překulil mimo branku. Ve 47. minutě ale Dominik Moravčík prostřelil zblízka Srokovy betony a bylo jasné, že hosté už na body nedosáhnou. Konec zápasu se tak nesl celkem v poklidu, z něhož vybočila snad jen nevyužitá šance domácího Bednáře a hostujícího Csomora a tak se po výhře 6:1 radují ze tří bodů mladí hráči AZetu.

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010): Do utkání jsme vstoupili aktivně a ačkoliv jsme první třetinu prohráli 0:1, tak jsme jen neměli dobrý důraz v koncovce. Obráceně se odvíjela druhá třetina, zjednodušili jsme koncovku a utvořili jsme si rozhodující náskok 5:1 po dvou třetinách. Utkání se pak dohrávalo, mrzí mě, že si neumí hráči užít takový ten hokej za rozhodnutého stavu, že jsou zbrklí. Doufám, že se nás bude držet dobrá střelba i nadále.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): První třetina bylo po výsledkové stránce dobrá, ale Havířov v ní měl velké šance. Ve zbytku utkání jsme je výrazně přestříleli, přesto jsme druhou třetinu prohráli 0:5, což je obrovský paradox. Měli stoprocentní úspěšnost proměňování střeleckých příležitostí. Dneska jsme se nemohli s brankářem vůbec vypořádat. Měli jsme i přesilovky, které jsme sehráli dobře, byl tam i tlak do brány. Ale k vítězství to nevedlo.