Starším dorostencům scházela střelba, z ledu suverénního Třince přivezli sedmičku

06.10.2014, Gabriela Juříková

Starším dorostencům kvůli nedávné marodce schází dohrát dvě utkání. To z osmého kola s Třincem odehráli v pondělních večerních hodinách ve staré Werk Aréně, kde domácí od začátku potvrzovali roli favorita. Poruba nedokázala využít víc jak minutovou přesilovku pěti proti třem a za celé utkání vyslala na Loubala pouhopouhých osm puků. Přitom porubský gólman Sebastian Bayer čelil neskutečným devětašedesáti střelám a jen sedm puků skončilo za jeho zády, včetně proměněného trestného střílení. Avšak žádný z šesti třineckých přesilovek. V pátek čeká porubské dorostence další těžké utkání. Na porubský led vjedou Vítkovice.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 8.kolo po 6.10.18:00
HC Oceláři Třinec
7:0(4:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Roman (Hladoník, Hrachovský), 7. Roman (Hladoník, Kofroň), 13. Roman (Kofroň), 14. Murín, 24. Poruba (TS), 31. Kofroň (Imrich, Radzienciak), 34. Sztwiertnia (Poruba, Bartko). Rozhodčí: Krenželok - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 4:6, navíc Boháč (POR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: 69:8. Průběh utkání: 7:0.
HC Oceláři Třinec: Loubal – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Bartko, Imrich, Krzak – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Kofroň, Poruba, Plitko, Hladoník, Murín, Bárci, Sztwiertnia, Roman
HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer – Olšr, Široký, Boháč, Prokeš, Prepsl, Skokan – Konvička, Šustala, Holub, Csabala, Malát, Stach, Dang, Nardelli, Veselý, Žídek, Horváth, Irgl

Jako první prověřili pozornost soupeřova brankáře Oceláři, střela Romana ale Bayerovi příliš starostí nenadělala a ani třineckému gólmanovi pak nedělalo problém zasáhnout proti pokusu Irgla. Poté už se ale roztočil naplno útok domácích, Sztwiertnia a po něm také Kaukič sice své šance nevyužili, o pár minut později už se Oceláři z branky radovali. Miloš Roman se po přihrávce Hladoníka protáhl až před Bayera, potáhl puk do strany, aby ho pak nad ležícím brankářem hostů poslal pod horní tyč.

Časomíra stihla odečíst jen třicet jedna sekund a hráči Třince se mohli radovat z druhého gólu, jehož autorem byl opět Miloš Roman, který tentokrát dorazil do sítě střelu Hladoníka. O dalších šest minut později završil Miloš Roman čistý hattrick, když poslal puk mezi pravou tyčí a betonem do branky. Ani toto vedení ale Ocelářům nestačilo a o minutu později lovil Bayer ze své sítě čtvrtý kotouč poté, co ho prostřelil Matěj Murín. Poruba pak dostala k dispozici více než půlminutovou dvojnásobnou přesilovou hru, tu ale nevyužila.

Krátce po startu druhé třetiny byl v úniku zahákován Jan Poruba, který z nařízeného trestného střílení zvýšil domácí vedení na 5:0. Oceláři i nadále tlačili svého soupeře, ale hostující brankář dokázal zlikvidovat všechny jejich šance. Šestého gólu se Třinec dočkal až v polovině utkání. Poruba špatně střídala a puk se dostal od třineckých obránců útočnou na modrou čáru k Davidu Kofroňovi, jenž se řítil sám na Bayera a prudkou ránou mu nedal žádnou šanci. První velkou příležitost měli hráči RT TORAXu krátce po této inkasované brance. Veselý ale kotouč do prázdné branky z velkého úhlu neposlal, vynutil si však alespoň přesilovku. Tu však hosté nevyužili a hned po jejím skončení inkasovali posedmé. Eryk Sztwiertnia se objevil s kotoučem u pravé tyče a procpal jej za brankovou čáru.

Ani v závěrečné dvacetiminutovce se obrázek hry příliš nezměnil. Blízko dalšího gólu Třince byl Haman, ten ale při hře ve čtyřech trefil pouze horní tyč. A skóre se neměnilo ani po skrumáži před brankou Loubala, jelikož se ke kotouči dostali jako první Třinečtí. Posléze v akci jeden na jednoho neobešel Šustala třineckého beka Adámka. V závěrečných minutách pak byli aktivnější hosté, ale Matěje Loubala o čisté konto nepřipravili Irgl ani Žídek.

V dohrávce 8. kola RAKO extraligy staršího dorostu podlehli svěřenci trenéra Petra Rambouska Ocelářům jednoznačně 7:0, když Bayer čelil neskutečným 69 střelám oproti osmi pukům, které vyslali na třineckého brankáře jeho spoluhráči. V pátek 10. října odehrají dorostenci RT TORAXu na porubském ledě další těžké utkání s Vítkovicemi.