Starší dorostenci podlehli silnému soupeři, Třinec potvrdil roli favorita soutěže

24.10.2014, Kateřina Juříková

Do zápasu proti sobě nastoupila Poruba, která se drží na chvostu tabulky, a Třinec, jenž si od začátku extraligy staršího dorostu nese nálepku favorita a jako lídr tabulky se snažil svou pozici uhájit. Hosté už od prvních minut hájili svůj post velice dobře a po první třetině si vypracovali náskok dvou branek. Ve druhé části Sebastian Bayer na svou pozici rezignoval poté, co obdržel během čtrnácti minut pět branek. Marcel Škoda, jež Bayera zastoupil, do konce utkání pustil puk za svá záda jen dva kotouče. A dvakrát také inkasoval Matěj Loubal, který to ani zřejmě nečekal. První porubský gól padl v závěru druhé třetiny z hole Jana Olšra a v poslední části se trefil i kapitán Lukáš Horváth, kterému se povedl i neušlechtilý kousek v podání vlastního gólu. Poruba tak podlehla Třinci 2:9.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 15.kolo pá 24.10.17:00
HC Oceláři Třinec
2:9(0:2, 1:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Olšr (Irgl, Konvička), 47. Horváth (Nardelli, Boháč) – 3. Hrehorčák, 11. Bartko (Poruba, Stuchlík), 24. Kofroň (Hrehorčák), 33. Hrehorčák (Adámek, Kofroň), 35. Adámek (Hrehorčák), 37. Bárci (Mach, Sztwiertnia), 38. Adámek (Roman, Kofroň), 49. Roman (Kofroň), 49. Poruba (Stuchlík). Rozhodčí: Klapetek – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 17:52. Průběh utkání: 0:7, 2:7, 2:9.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bayer (od 38. minuty Škoda) – Bijota, Olšr, Široký, Skokan, Prepsl, Boháč, Prokeš, Pažický – Nardelli, Horváth, Korec – Csabala, Dohnal, Šustala – Irgl, Stach, Konvička – Žídek, Malát, Bialoň
HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Hladoník, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Bárci, Sztwiertnia, Roman

Strany se střídali již od počátku utkání. Puk létal z jedné strany na druhou a oba týmy měly problém si jej uhlídat na holích. Jako první se do branky strefil Patrik Hrehorčák, jež dal branku backhandem nad Bayerovo rameno. Poruba se po celou dobu snažila stav dorovnat. Pokusil se o to také porubský kapitán Horváth, ale jeho pokus se nezdařil. V půli třetiny inkasoval Bayer podruhé, ale tentokrát z hole Jana Bartka. Domácí nedokázali v první třetině stav snížit a ani neproměnili přesilovou hru.

Třinec začal potvrzovat svou roli favorita nejen utkání ale i celé extraligy staršího dorostu. Během čtrnácti minut hrací doby dokázali hosté skórovat celkem pětkrát. První branka druhé třetiny padla velice nešťastně. Byl to v podstatě vlastní gól Lukáše Horvátha a branka tak byla připsána poslednímu třineckému hráči, který se dotkl kotouče, což byl David Kofroň. Další gól padl v přesilové hře, kdy si trest odpykával Žídek. Ten byl sotva na trestné pár vteřin, když se za Bayerova záda strefil Patrik Hrehorčák. Poté branky padaly jako po másle. Nejdříve Bayer inkasoval od Mariana Adámka, posléze od Radima Bárciho a nakonec znovu od Mariana Adámka. Porubský gólman Bayer se po sedmé brance odebral na střídačku a vystřídal jej poté Marcel Škoda, který do konce třetiny neinkasoval.

Zato Loubal ke konci třetiny musel valit bulvy, neboť na něj porubská pětka pod vedením svého kapitána Horvátha dokázala skórovat. Po nahrávkách Konvičky a Irgla se do klece strefil Jan Olšr.

Poslední třetina byla na branky o něco slabší než druhá část, ovšem o šance nebyla nouze. Jen kdyby byly proměněny. Nedařilo se totiž ani domácím ani hostům. Poruba předvedla svou sílu v přesilovce 5 na 3, kdy po výtečné souhře padla druhá domácí branka. Stadionem se rozhlédlo „ťuk, ťuk, ťuk“ a puk skončil v kleci. Přesnými nahrávkami se posléze do klece strefil Lukáš Horváth. Bylo však jasné, že by se musel stát zázrak, aby domácí dotáhli výsledek. Navíc Třinec přidal další dva góly, které padly jen pár sekund po sobě. Postarali se o ně Miloš Roman a po něm Jan Poruba. Sice se do konce třetiny obě mužstva snažila o další branky, ale Škoda ani Loubal již za svá záda puk nepustili.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Přijel k nám lídr soutěže a chtěli jsme dát příležitost širokému kádru i Sebastianovi Bayerovi v brance. Víme, že na Třinec nemáme, takže jsme to museli v průběhu utkání stáhnout jen na tři lajny. Na čtyři lajny nám to totiž vůbec nešlo. Bylo pár světlých momentů, ale soupeř je technicky vybavený, je rychlejší a důraznější, takže se nám opět kupily obrovské individuální chyby, kterých se hráči dopouštěli. Prioritní je teď pro nás zítřejší utkání ve Vsetíně.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že domácí do utkání nastoupili se zbytečným respektem a usnadnili nám tak začátek utkání. Když jsme se dostali do brankového vedení, tak už to vypadalo, že se utkání oboustranně dohrává. Mrzí mne naše chyby, kdy jsme se zbytečně dostali dvakrát do třech a tím se mohli domácí vrátit do hry, ale naštěstí využili jen jednu tuto přesilovku, což už bylo za rozhodnutého stavu. Těšíme se už na zítřejší utkání v Havířově.