Ostravské derby ovládly Vítkovice, po výhře nad Olomoucí tak přišla další porážka

28.11.2014, Kateřina Juříková

Na porubský led zavítaly Vítkovice, které to mají z Vítkovic do Poruby, coby kamenem dohodil. Vítkovice bojují o každý bod, aby se udržely na co nejlepší pozici, a Poruba se snaží nějaké ty body nahnat do bojů o udržení. Předehrávku 26. kola proti Olomouci zvládl porubský starší dorost dobře a urval si tři cenné body, ale svůj další boj o poslední body v základní části soutěže domácí mužstvo nezvládlo. Celkem šestkrát musel kotouč ze své sítě lovit porubský Marcel Škoda, ovšem za Kamila Šimečku žádná z domácích střel nezavítala. Domácí tedy podlehli svému ostravskému rivalovy 0:6 a další utkání sehrají v pátek 5.12. na svém ledě proti Zlínu.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 25.kolo pá 28.11.17:00
HC Vítkovice Ridera
0:6(0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Toman (Raška), 16. Raška (Štěpánek, Toman), 31. Raška (Danielčak), 36. Hartmann (Malina), 42. Malina (Spratek), 54. Spratek (Šala, Šendera). Rozhodčí: Trombík – Vengřín, Rajnoch. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 21:46. Průběh utkání: 0:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Halška, Prepsl, Prokeš, Boháč, Skokan – Csabala, Horváth, Dang – Bialoň, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Konvička – Holub, Veselý, Žídek
HC Vítkovice Ridera: Daňa – Gabrhelík, Veřmiřovský, Štěpánek, Šendera, Ďurkáč, Čechman, Krčmář – Raška, Malina, Maxner, Toman, Vondál, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala

Derby započalo pro Vítkovické velice nešťastně. Uběhlo pouze třináct sekund, když Ďurkáč fauloval domácího hráče. Poruba však svou přesilovku nevyužila. A ani v dalších minutách utkání se domácím nedařilo. Vítkovice se převážně zdržovaly před Škodou a pořádně mu zatopily. Vítkovickému tlaku podlehl poprvé v deváté minutě, kdy se Radim Toman strefil nad gólmanovo rameno.

Další branku po dalších úporných bojích před domácí klecí vstřelil Dominik Raška. Smůla na paty se domácím lepila i v tomto utkání. Prokletí v podobě neproměňování šancí opět zafungovalo. Csabala měl dvakrát vyloženou šanci skórovat, ale puk za Šimečka neprošel. Ani v závěru třetiny, kdy se Poruba vzepřela vítkovickému tlaku, nikdo z domácích branku nedal.

Další šance na gól přišly i ve druhé části, ale stále to byla stejná píseň. Puk prostě ne a ne projít či se střely minuly účinkem. Další nabídnutou přesilovku z nedbalého chování jednoho z vítkovických hráčů domácí opět nevyužili a krátce po ní inkasovali. O třetí gól Vítkovic se postaral podruhé Dominik Raška.

Poruba se trápila čím dál víc. Puk nepadal, kde měl a Vítkovice již měli velký brankový náskok. Stres se zřejmě projevil i v herním projevu, neboť další gól padl po totálním rozhození porubské pětky. Několik nahrávek v útočném pásmu zajistilo Vítkovicím výhodu a nepozornosti poté využil Ondřej Hartmann. Stav 0:4 byl pro domácí již kritický, ale svého gólmana se snažili do poslední minuty střežit, neboť se třetina dohrávala pouze před Škodou.

Sotva začala poslední třetina, na trestnou lavici musel za hákování Halška. Vítkovice neuvěřitelně rychle dokázaly tuto přesilovku, která byla pro hosty jedinou přesilovkou v utkání, využít. O utnutí Halškovi dvouminutovky se postaral Vlastimil Malina. Domácí se neustále snažili stav snížit, ale žádný z výjezdů na Šimečka neskončil úspěšně. O branku se pokoušel nejen Csabala ale i porubský kapitán Horváth, ten však stejně jako jeho kolega neuspěl. Ani další z domácích neměli to štěstí, aby jejich střela prošla do brány. Poslední branku Vítkovic vstřelil Daniel Spratek. Domácí se však do konce utkání snažili stav alespoň snížit, ale svůj boj o vlastní území prohráli stavem 0:6.