Mladší dorost těsně podlehl favoritovi z Přerova, trefil se pouze Marek Voznička

28.02.2015, René Chyla

Po dvou dnech se mladší dorostenci opět představili na domácí půdě. Tentokrát byl jejich soupeřem lídr nadstavbové skupiny HC ZUBR Přerov. Zubři byli od začátku opticky lepším týmem, ale ani domácí hokejisté nezůstali úplně bez šancí. Po bezbrankové první třetině se hned na začátku té následující Přerovští prosadili střelou Jakuba Navrátila. Zubři pak zvýšili na 2:0 ve 31. minutě, což bylo z jejich strany vše. Pro RT TORAX vzkřísil naděje na bodový zisk šest minut před koncem Marek Voznička. Při závěrečné hře bez gólmana však Přerov prokázal svou kvalitu a jednobrankové vedení už uhájil.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 36.kolo so 28.2.13:45
HC ZUBR Přerov
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Marek Voznička (Vojtášek) – 21. Navrátil (Hotěk, Gábriel), 31. Lašák (Borot) Rozhodčí: Klapetek – Tuizal, Kořístka. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Balcárek, Kroček, Glumbík, Pliska, Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Takáč, Klíma, Plachý, Bochnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin
HC ZUBR Přerov: Machač – Gábriel, Pěnčík, Kleiner, Aulehla, Borot, Viktorin, Krátký, Raček, Navrátil, Hotěk, Kuba, Lašák, Hostášek, Petráš, Plášek

Utkání mezi Porubou a Přerovem začalo poměrně zostra. Už v první minutě se do velké příležitosti dostali hosté, když Michal Hotěk přihrával před bránu Jakubu Navrátilovi, který z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul. O chvíli později to znovu zkoušel prvně jmenovaný přerovský útočník, jeho pokus ale zůstal ukryt v Remiášově výstroji. RT TORAX zůstával ale i nadále o krok zpátky, a tak domácí bránu ještě dvakrát ohrozil Karel Plášek. V osmé minutě mohli otevřít skóre naopak domácí. Tomáš Vojtášek se prodral až před přerovského brankáře, kterého mohl překvapit střelou mezi betony, Jakub Machač v bráně byl ale úspěšnější.

V polovině první třetiny zareagoval domácí gólman až na poslední chvíli po střele Tadeáše Aulehly a i díky tomuto reflexivnímu zákroku zůstal stav zápasu bezbrankový. Ve 13. minutě to pak zkoušel z levého kruhu Marek Havránek, ale ani ten nedokázal překonat hostujícího brankáře. První přesilovou hru si zahráli Zubři. Tu ale promrhali, jelikož se nedokázali udržet po delší dobu ve svém útočném pásmu. Dvakrát sice dorážel před Remiášem Patrik Raček, porubský gólman byl ale pozorný a jeho pokusy spolehlivě zneškodnil.

Na začátku druhé periody ještě dohrávali Zubři svou početní výhodu. Krátce po jejím skončení se konečně prosadili a otevřeli tak skóre zápasu. Po kombinaci v útočném pásmu přihrával Jakub Navrátil Michalu Hoťkovi, který se nemohl netrefit do odkryté branky – 0:1. Početní převahu si mohli vyzkoušet i domácí hokejisté, ti ale svou přesilovku nesehráli vůbec dobře a na vyrovnání tak nedosáhli. Krátce po odehrání poloviny základní hrací doby se Přerov ujal dvoubrankového vedení. Martin Borot přihrával do prostoru před brankoviště Martinu Lašákovi, pro něhož nebyl problém přehodit ležícího Remiáše – 0:2. Ve 37. minutě opět zahrozila před porubskou brankou obávaná dvojice Hotěk – Navrátil, druhý jmenovaný ale pálil naštěstí pro domácí jen těsně mimo.

Hned z kraje závěrečné třetiny se ocitl v dobré pozici přerovský Patrik Raček, ten ale přes bránící hráče nakonec zakončit k levé tyčce nedokázal. Ve 47. minutě mohli přítomní diváci zhlédnout bitku mezi Martinem Vozničkou a Janem Šafránkem, kterou nakonec vyhrál útočník Poruby. O dvě minuty později mohl přidat třetí branku do domácí svatyně Matěj Petráš, jeho dorážku ale Matěj Remiáš vyrazil betonem do rohu. Ze stejné pozice poté Karel Plášek jen těsně minul pravou tyč. Sedm minut před koncem se dostali do přečíslení Tadeáš Aulehla a Josef Hostášek, skóre se ale ani po této akci nezměnilo.

O minutu později se ale RT TORAX konečně poprvé prosadil. Tomáš Vojtášek přihrával po kombinaci v útočném pásmu Marku Vozničkovi, který vstřelil kontaktní gól – 1:2. Necelé dvě minuty před koncem mohl rozhodnout Michal Hotěk, ten se ale trefil přesně do Matěje Remiáše. Šestačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou si vzal Tomáš Sršeň oddechový čas a RT TORAX tak vyzkoušel hru bez gólmana, ve které se nadvakrát snažil vyrovnat Martin Pliska, přerovský Jakub Machač ale svůj tým podržel a uhájil jednobrankové vedení.