Výborný výkon přinesl mladším dorostencům jasné vítězství nad Přerovem

25.09.2014, David Hecht

Porubští mladší dorostenci chtěli navázat na dobré výkony z posledních dvou zápasů také v další domácí bitvě s Přerovem. Po divácky neatraktivním úvodním dějství, v jehož závěru porubští mladíci inkasovali, se slova ujal RT TORAX. Velký obrat nastartovaly dvě trefy Jana Žídka, k němuž se vzápětí střelecky přidal i Vojtěch Střondala. Poruba duel s maximální důležitostí nakonec suverénně zvládla a na konto si připsala vysoké vítězství 6:1. Bodovat dokázala už potřetí v řadě a její konto se rozrostlo už na slušných sedm bodů. Slušnou formu může potvrdit už v neděli na horké půdě Olomouce.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 6.kolo čt 25.9.18:00
HC ZUBR Přerov
6:1(0:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Žídek (Hasaj), 34. Žídek (Pliska), 35. Střondala (Mrva, Plachý), 53. Střondala (Bochnak), 56. Klíma (Dobeš, Bochnak), 57. Pliska (Havránek) – 18. Hotěk (Gábriel, Aulehla) Rozhodčí: Klapetek – Tuzial, Zicháček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Balcárek, Kroček, Glumbík, Dobeš, Markovič, Pliska – Hasaj, Voznička, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Timura, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak, Zicháček, Voznička.
HC ZUBR Přerov: Matoušek – Gábriel, Mlčák, Pěnčík, Kleiner, Aulehla, Borot, Koudela – Krátký, Raček, Hotěk, Popelka, Lašák, Petráš, Antoníček, Plášek.

Zápas začal vyrovnaně a oba týmy se pravidelně střídaly v držení puku. Do první šance zápasu se dostal už po minutě porubský Vojtěch Střondala, střela mu však nesedla. Byl to opět Střondala, který v šesté minutě zachytil puk na modré čáře a elegantně se proháčkoval až na vrchol brankoviště, ale branku opět netrefil. Zubr se do šancí dostával jen zřídka a většinou se tak dělo po předchozí chybě domácích hráčů.

První velkou šanci Přerova měl Jiří Krátký, ale Remiáš byl v porubské brance pozorný a nedal tak hostujícímu útočníkovi šanci. Hokej začal být po půlce první třetiny hodně aktivní hlavně ze strany domácího týmu, z čehož vyústilo několik gólových příležitostí a největší měl domácí útočník Ernest Bochniak. Bohužel jen těsně minul a tak čekání na gól stále pokračovalo.

Přerovský Zubr se jen těžko dostával přes střední pásmo. Pokud už se však dokázali Zubři probít, byla z toho vždy práce pro brankáře porubského týmu. V osmnácté minutě se přerovský tým probojoval do útočného pásma, což po přihrávkách Aulehly a Gábriela zužitkoval Michal Hotěk a poslal tak svůj tým důležitým gólem do vedení.

Druhou třetinu začal Přerov velmi aktivně, už po dvaceti sekundách ohrozil domácí branku Karel Plášek, Remiáš tuto střelu vytěsnil vyrážečkou. Hned nato měla obrovskou šanci i Poruba, jenže Klíma, velmi těsně bráněn hostujícím obráncem, nevyužil prázdné branky. Hosté opět využívali porubských chyb v obraně a vytvářeli si šance, odražený puk však nedokázal Patrik Raček dostat do branky díky bleskurychlému přesunu brankáře Remiáše.

Poruba se dočkala vyrovnání ve dvacáté šesté minutě. Přihrávku Filipa Hasaje perfektně využil Jan Žídek a střelou pod víko překonal hostujícího brankáře. V dvacáté osmé minutě jsme se dočkali první přesilovky zápasu, kterou si zahrál domácí tým. Přerov šel v však po několika sekundách do za stejný prohřešek, za jaký byl potrestán jejich první hráč, zdržování hry. V této dvojnásobné přesilovce však více než porubští hráči exceloval hostující brankář Matoušek.

V polovině třicáté čtvrté minuty šli domácí konečně do vedení po závaru před hostující brankou. Po původní střele Martina Plisky dorazil volný kotouč do branky Jan Žídek a připsal si tak už svůj druhý gól v tomto zápase. O necelou minutu později poslal domácí do dvoubrankového vedení Vojtěch Střondala . Ten se ocitl úplně sám před přerovským gólmanem a se ctí se chopil nabídnuté příležitosti.

Po dvou rychlých gólech jakoby hosté ztratili chuť hrát dále a dovolili porubským hráčům psí kusy ve svém obranném pásmu. Šanci na snížení dostali až na konci druhé třetiny při přesilovce, domácí ale branili konec třetiny velmi dobře a obrovskou šanci si několik sekund před sirénou vytvořil Střondala. Pod ležícím brankářem hostů však dokázala kotouč dostat pouze k tyči.

Zezačátku třetího dějství připravil Přerov domácímu týmu několik perných situací, ale gól nevytěžil. Hosté se viditelně po přestávce herně zvedli a předváděli mnohem vyrovnanější výkony a také začali svědomitěji bránit. Hra se během první poloviny třetí třetiny srovnala, což se podepsalo na množství šancí na obou stranách. Poruba se mnohokrát musela bránit ve vlastním obranném pásmu a domácí brankář se měl co ohánět, protože Zubři výrazně zvýšili střeleckou aktivitu.

Domácí chtěli zřejmě zápas dohrát v poklidu a zbytečně neriskovat ztrátu vedení, takže jen v poklidu blokoval výpady svého soupeře. Šanci na vylepšení skóre zápasu dostal Přerov díky šťastného odrazu puku od plexiskla, brankář Poruby se ke své vzdálenější tyči přesunul včas a zlikvidoval tak tento nebezpečný pokus. Naopak gól padl na druhé straně, přhrávku Ernesta Bochniaka proměnil ve svůj druhý gól Vojtěch Střondala a poslal tak svůj tým už do tříbrankového vedení.

Na pět jedna zvyšoval v padesáté šesté minutě Kamil Klíma jenž doklepl za brankovou čáru puk, který předtím poslal do tyče Vladimír Dobeš. Přerov v závěru zápasu nezvládal útoky porubského týmu a inkasoval znovu, tentokrát se z gólu radoval Martin Pliska. Zápas se dohrál v poklidu a domácí po skvělém výkonu udolali Přerovský Zubr 6:1.