Jako na dvorcích Rolanda Garrose, starší dorostenci ve Zlíně znovu nedokázali skórovat

20.09.2014, Gabriela Juříková

V šestém kole RAKO extraligy staršího dorostu se porubští starší dorostenci představili na ledě Zlína, který v předchozím kole prohrál v Havířově. Nemocemi proškrtaná porubská soupiska se snažila odehrát utkání co nejlépe, ale dosavadní forma na získávání bodů nestačí. Domácí získali vedení v přesilovce a po prvních deseti minutách zápasu vedli 3:0. V dalším průběhu utkání vsítili další tři branky a potvrdili tak roli velkého favorita. Poruba se střelecky trápí a už ve druhém střetnutí nedokázala zaznamenat gólový úspěch. A co víc, v soutěži stále čeká na premiérové body a krčí se na samém chvostu tabulky.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 6.kolo so 20.9.17:00
PSG Berani Zlín
6:0(3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Karafiát (Stiksa), 5. Fryšara (Dlabaja, Rezek), 8. Miko (Strmiska), 38. Rezek (Hradila, Dlabaja), 43. Bainar (Miko), 47. Miko (Bainar). Rozhodčí: Obadal – Karpíšek, Blaha. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 47:10. Průběh utkání: 6:0.
PSG Berani Zlín: Odložilík – Padrnos, Sirota, Hradila, Schmied, Kosorin, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Krejčiřík, Stiksa, Rezek, Karafiát, Bainar, Gago, Dlabaja, Werbik
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Skokan, Boháč, Prokeš, Pažický, Prepsl, Široký, Olšr – Holub, Vospálek, Stach, Dang, Csabala, Malát, Konvička

Mladí Ševci vstoupili do utkání ve velkém stylu. V první desetiminutovce totiž stihli vsítit hned tři branky. Nejprve se prosadil Jiří Karafiát, který dostal přihrávku od Filipa Stiksy a pohotově prostřelil hostujícího brankáře. O necelé dvě minuty později slavili Berani znovu. Daniel Dlabaja našel přihrávkou Štěpána Fryšaru který s pukem neotálel a tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ještě lépe bylo domácím v osmé minutě utkání. To se prosadil Petr Miko po přihrávce od Petra Strmisky. Ve zbytku první periody se hosté vzchopili a nepůsobili tak odevzdaným dojmem, jako v úvodních deseti minutách.

Ve druhé třetině se hra oproti třetině první hodně vyrovnala. Hosté hráli soustředěně, nedělali tolik individuálních chyb a skoro celou třetinu je držel nad vodou brankář Marcel Škoda, který předvedl několik famózních zákroků. Jediná branka padla v 38. minutě, kdy Viktor Hradila našel před brankou nehlídaného Václava Rezka. Ten předvedl pohotovou kličku a zakončoval do prázdné branky.

Obraz hry ve třetí třetině se hodně podobal obrazu hry ve třetině první. Ševci zvládli vstřelit v první desetiminutovce dvě branky. O první se postaral Viktor Bainar, který dostal přihrávku od Petra Miko a o čtyři minuty později si role prohodili. Viktor Bainar naservíroval puk Petru Miko, který se s pukem obtočil okolo své osy a zasunul puk do branky Poruby. Pro Petra Miko to byla druhá branka v tomto zápase.

Starší dorostenci RT TORAXu se v současné době potýkají nejen s nemocemi, ale také již dvě utkání s hledáním dobré střelecké mušky a nadále čekají na první extraligové body.

Ostatní výsledky 6. kola RAKO ELSD skupina Východ:

HC Vítkovice Steel – VHK Vsetín 8:7sn
HC AZ Havířov 2010 – HC Kometa Brno 2:5
HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 0:2

Robert Svoboda (PSG Zlín): Po včerejší porážce byl toto soupeř, proti kterému jsme museli bodovat. Vstup do utkání byl výborný. Poté jsme se trošku přizpůsobili hře soupeře, myslím si, že jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Hráče jsem pochválil za to, že nedostali žádnou branku.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Přijeli jsme sem s totálním torzem, protože máme spoustu kluků nemocných. Navíc se momentálně nepotýkáme s žádnou formou. Je to momentálně nehokejové. Ti kluci, kteří tady byli, to odbojovali. Výsledek je pro nás v této situaci přijatelný. Momentálně na mužstva z horní poloviny tabulky jasně nestačíme.