Více hokejového štěstí stálo na jiné straně, ve vyrovnaném utkání zvítězil Zlín

17.10.2014, Kateřina Juříková

Proti porubskému staršímu dorostu se postavili hoši ze Zlína, který okupuje druhou příčku v extraligové tabulce. Hosté v posledním utkání podlehli těsně Havířovu, kdežto Poruba Havířov porazila na nájezdy. Oba týmy chtěly ukořistit body – Zlín, aby si napravil reputaci a Poruba, aby se dostala z poslední příčky, takže utkání bylo velice vyrovnané, což potvrzují i střely na branku, které dokonce byly v poslední třetině 11:11. Více hokejového štěstí však stálo na straně hostů. Ti nastříleli celkem šest branek a ukořistili tak tři body. Za domácí skóroval v 50. minutě utkání Jakub Konvička, jež svou střelou od modré šokoval nejen diváky, ale i zlínského gólmana. Další utkání sehrají dorostenci již 18.10. venku opět proti Havířovu.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 13.kolo pá 17.10.17:00
PSG Berani Zlín
1:6(0:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Konvička (Skokan) – 10. Werbik (Peška), 16. Mikulec (Karafiát, Václavek), 23. Fryšara (Kotek), 28. Stiksa (Werbik, Krejčiřík), 36. Strmiska (Dlabaja, Miko), 46. Miko (Dlabaja, Stmiska). Rozhodčí: Koziol, Šír – Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 0:6, 1:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (28. Bayer) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl, Skokan, Pažický – Nardelli, Horváth, Korec – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Žídek – Konvička, Veselý
PSG Berani Zlín: Odložilík – Padrnos, Váňa, Kosorin, Jenáček, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Václavek, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Kotek, Dlabaja, Werbik

Zprvu zápas vypadal velice vyrovnaně. Poruba dokázala sladit svůj herní styl a stala se pro Zlín vyrovnaným soupeřem. Dlouho trvalo, než padla první branka. Na obou stranách bylo šancí spousta a za Porubu se několikrát mohl strefit Irgl, ale Odložilík jeho pokusy s úspěchem odrážel. Nicolas Werbik, po úporném boji v útočném pásmu, vstřelil gól z mezikruží, kde jej nikdo z domácích hráčů nehlídal. Za krátko přidal další gól z neopatrnosti domácích Jan Mikulec.

Uběhly pouze dvě minuty druhé třetiny, když svou prudkou střelou skóroval Štěpán Fryšara. Zlín nasadil vysokou laťku a Poruba, ač se snažila, seč mohla, se do útočného pásma dostávala stěží. Další bolestnou ránu utrpěli domácí v osmé minutě druhé třetiny po střele Filipa Stiksi. Do klece domácích se poté postavil, místo Marcela Škody, Sebastian Bayer. Zlín neustále tlačil domácí dozadu a Odložilík tak neměl moc práce. Zato Bayer se musel ve své kleci ohánět všemi zbraněmi. Přesto však podlehl střele z bezprostřední blízkosti, kterou poslal Petr Srmiska.

Poruba se již trápila. Ani v poslední třetině se nepodařilo Irglovi či Horváthovi skórovat. Další zlínský gól vstřelil z mezikruží Petr Miko, kterého nikdo nehlídal. Přece jen se domácí v desáté minutě poslední třetiny dočkali vytoužené branky. Jakub Konvička rychle přebruslil střední pásmo a za modrou okamžitě pálil. Ačkoliv se ho Jenáček snažil zastavit, nedokázal mu zabránit ve střelbě a Odložilík byl poté velice šokován, že mu puk proklouzl. Konec utkání se dohrával spíše ve středním pásmu a stav se již nezměnil. Poruba podlehla Zlínu 1:6.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Zlín vyhrál zaslouženě, neboť je to technicky a bruslařsky vybavený tým. Ale první třetina byla dle mého názoru z naší strany dobrá. Měli jsme dva samostatné nájezdy, ze kterých byly pouze dvě tyčky. Štěstíčko nebylo na naší straně a prozatím ho ještě v této sezóně ani nemáme. Snažili jsme se utkání nepustit a poslední třetina skončila 1:1, za což jsme rádi. Nyní se budeme soustředit na utkání proti Havířovu.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Jsme rádi, že jsme vyhráli, jinak by to byla další ztráta bodů. Ze začátku to ovšem nebylo jednoznačné. Domácí nastřelili pouze tyčky, a kdyby dali branku dříve, tak by to bylo jistě dramatičtější, ale nakonec to pro nás dobře dopadlo.