Záchrana extraligy se opět vzdaluje, mladší dorostenci neuspěli v Opavě

14.03.2013, Adam Bagar

Mladší dorostenci neuspěli na ledě nedaleké Opavy a opět si zkomplikovali cestu za vytouženým udržením nejvyšší soutěže. Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce se Slezan dokázal v prostřední periodě trefit dvakrát a když pak přidal další dvě branky v úvodu třetí části, bylo o vítězi rozhodnuto. Jakub Bialoň pak už jen kosmeticky upravil výsledek na konečných 4:1. Na Havířov ztrácí RT TORAX čtyři body a právě odložený duel na ledě AZetu bude v boji o záchranu klíčový. Do konce základní části sehrají svěřenci trenéra Miroslava Bahníka ještě čtyři utkání. Kromě již zmíněného Havířova se střetnou se silnou dvojicí Třinec – Vítkovice.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 34.kolo čt 14.3.15:00
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 22. Nardelli, 35. Horký (Kosina, Cibulka), 44. Hendrych (Rousek), 45. Rousek (Hendrych) – 46. Bialoň. Rozhodčí: Pelc – Boháč, Bala. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Hokejový klub Opava: Huzlík – Kupka, Cibulka, Lelek, Olšr, Černý, Dreljuš, Štěpánek, Klement – Borunský, Nardelli, Rousek, Langer, Kvasnica, Horký, Hendrych, Kosina, Bohanos, Hlačík, Döhner.
HC RT TORAX Poruba 2011: Daňa – Pažický, Prokeš, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Bijota, Žídek – Hranický, Bialoň, Csabala, Novák, Malát, Stach, Konečný, Veselý, Holub, Konvička, Bernát.