V Kravařích úspěšnější Slezan, rozhodla první třetina

18.08.2011, Adam Bagar, Daniel Bartonec

Celkově čtvrté utkání, druhé na ledě soupeře, měl na programu tým HC RT TORAX Poruba 2011. V Kravařích jej čekal duel s Opavou. Domácí do zápasu doslova vlétli a již v první dvacetiminutovce si vypracovali luxusní tříbrankový náskok. Od druhé části sice Poruba přidala, ale Slezan si již pohodlně svůj náskok držel až do závěrečné sirény. K vidění byly přesto další čtyři góly. Za hosty se trefili Pavel Šebesta a Radovan Vajda. Opava nakonec zdolala Porubu zcela zaslouženě 5:2, když tři své branky vsítila v přesilových hrách. Další mač sehrají Vavrečkovi svěřenci na domácí půdě, v úterý 23. srpna změří síly s polskou dvacítkou.

2. liga - přípravné zápasy - 4.kolo čt 18.8.18:00
Hokejový klub Opava
5:2(3:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Pavelek (Tichý, Grofek), 6. Polok (Grofek, Pavelek), 20. Kukol (Chalupa), 25. Měch (Wolf), 53. Wolf (Kysela, Měch) - 40. Šebesta (Vnenk), 46. Vajda R. (Bartošek, Řezáč). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 7:13. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Hokejový klub Opava: Novák - Tichý, Faksa, Kysela, Kukol, Tůma, Vrabel, Pavelek, Polok, Kocián, Herman, Měch, Grofek, Baďura, Chalupa, Vítek, Černý, Weiss, Wolf.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 45. Rudl) - Vajda D., Vnenk, Šindelář, Piskura, Mládenka, Poláček, Ferenc - Šebesta, Badžo, Zuber, Vajda R., Řezáč, Bartošek, Kalina, Chaloupka, Motyka.

Nástup do čtvrtečního klání patřil jednoznačně domácímu týmu. Ve třetí minutě se opavští poprvé dočkali. Po nahození Tichého se před brankou nejlépe zorientoval Zdeněk Pavelek a bez potíží překonal Gleicha – 1:0. Za tři minuty se skóre měnilo znovu. Perfektní přihrávku Grofka přetavil v druhou opavskou branku Tomáš Polok – 2:0. Následně mohla zaúřadovat také Poruba. Ve dvou obrovských šancích se objevil David Vajda, ale ani jednu se mu využít nepodařilo. Byla to naopak Opava, která těsně před první sirénou znovu udeřila. Tentokráte se mezi střelce zapsal Michal Kukol – 3:0.

Také začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v opavském duchu. Po velkých šancích Slezanu se ujala až ta od Tomáše Měcha. Opavský štírek se ve 25. minutě perfektně protáhl až před Gleicha a střelou mezi betony mu nedal šanci – 4:0. Zanedlouho po čtvrtém opavském gólu měl vyloženou pozici Vítek, proti němu však skvěle zasáhl Gleich. Ještě do konce druhé třetiny se ovšem podařilo Porubě snížit. Po Vnenkově příhře doklepával kotouč do prázdné branky Pavel Šebesta – 4:1.

Hosté začali poslední periodu v takovém tempu, v jakém skončili tu předchozí. Opavští měli v defenzivě problémy, což vyvrcholilo ve 46. minutě, kdy při svém úniku a parádní střele pod víko snížil na rozdíl dvou branek Radovan Vajda – 4:2. Na víc se však Poruba již nezmohla. Definitivní tečku za utkáním vystřelil po Kyselově přihrávce Petr Wolf a stanovil tak konečný stav 5:2 pro Slezan.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Podařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme dali dva rychlé góly. Hráli jsme dobře a určovali tempo celého utkání. Hra poté trošku trpěla nepřesnostmi, bylo to možná mými zásahy do sestavy. Závěr už byl opět solidní a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Nastoupili jsme v improvizované sestavě. Zhruba třicet minut jsme nebyli spokojeni s nasazením a přístupem hráčů k zápasu. Poté se to trošku zlepšilo. Rozhodla první třetina, kdy nám soupeř dal tři góly, ale spíše to bylo o našem přístupu a nekoncentrovanosti.